Poseł PO pytał o przyjazd Jarosława Kaczyńskiego do Zbigniewa Ziobry. Dostał odpowiedź

Prokuratura Krajowa nie ujawnia, jakie tematy były poruszane w rozmowie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobry. W odpowiedzi na pytania posła PO Krzysztofa Brejzy informuje jedynie, że "spotkanie nie dotyczyło kwestii związanych z zakresem działania prokuratury".
Zobacz wideo

Dziennik "Fakt" informował w lutym, że Jarosław Kaczyński 12 lutego opuścił siedzibę PiS przy ul. Nowogrodzkiej, a następnie w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości przy al. Róż spotkał się z ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą.

Spotkanie miało trwać ponad godzinę. Autorzy artykułu stawiali pytanie, w jakim charakterze Ziobro rozmawiał z Kaczyńskim - jako szef prokuratury, minister czy może prezes partii koalicyjnej Solidarna Polska.

Pytania w tej sprawie wysłał do ministra sprawiedliwości poseł PO Krzysztof Brejza.

Opinia publiczna nie ma wątpliwości, że istnieje jednoznaczny związek pomiędzy tą wizytą, a przesłuchaniem Geralda Birgfellnera (które skończyło się tego samego dnia przed godz. 14) w sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa przez Jarosława Kaczyńskiego

- napisał Brejza w piśmie do Zbigniewa Ziobry.

Kilka tygodni temu "Gazeta Wyborcza" opublikowała nagrania rozmowy z lipca ubiegłego roku w sprawie planów budowy dwóch wieżowców przez spółkę "Srebrna", powiązaną ze środowiskiem PiS . W związku z tym pełnomocnicy Geralda Bigrfellnera złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS.

Zawiadomienie dotyczy braku zapłaty za powierzone austriackiemu biznesmenowi zlecenie, związane z przygotowaniem do inwestycji. PiS odpowiada, że spółce "Srebrna" nie przedstawiono faktur, które mogłyby być podstawą płatności.

Poseł PO chciał wiedzieć m.in., jakie informacje ze śledztwa minister przekazał prezesowi PiS i czy szef resortu sprawiedliwości zapoznał się z aktami postępowania.

Prokuratura o spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry

Odpowiedzi na pytania posła udzieliło nie Ministerstwo Sprawiedliwości, ale Prokuratura Krajowa. Z pisma dowiadujemy się, że spotkanie "nie dotyczyło kwestii związanych z zakresem działania prokuratury".

"Nie jest zatem możliwe udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w przedmiotowym piśmie" - czytamy w odpowiedzi Prokuratury Krajowej.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (78)
Poseł PO pytał o przyjazd Jarosława Kaczyńskiego do Zbigniewa Ziobry. Dostał odpowiedź
Zaloguj się
 • g.lesio

  Oceniono 48 razy 44

  Mój ulubiony pan Zbyszek spotkał się z moim jeszcze bardziej ulubionym szeregowym posłem by pogadać o pogodzie.
  Kropka.

 • antropoid

  Oceniono 35 razy 33

  Czy towarzysz "Balbina" już zapłacił za kilkadziesiąt PRYWATNYCH bib, zwanych miesiączkami w centrum stolicy?...

 • sprawazlewa

  Oceniono 34 razy 28

  Kaczyński chciał od Ziobry porady w sprawie kota i dalszego zbawiania Polski!

 • robusto

  Oceniono 31 razy 23

  PIS partia która kłamała aby dobrać się do władzy, kłamie aby czerpać jak najwięcej i będzie kłamać aby się u władzy utrzymać! Kaczyński jest przykładem jak wygląda wzorcowe wykorzystywanie kłamstwa aby czerpać garściami miliony i zachłystywać się władzą! Ten człowiek nienawidzi Polski i Polaków! Wykorzystuje niesnaski między rodakami aby swą chorą ambicją zniszczyć kraj.....

 • damtek

  Oceniono 26 razy 22

  Mąż Kujda z publicznych pieniędzy(NFOŚ) dał żonie Kujda(prywatna spółka Srebrna)250 tys.zł.Oczywisty skandal‼️Gdzie jest CBA(szef też związany ze Srebrną).To może prokurator(Ziobro związany z JK a ten ze Srebrną).Rączka rączkę myje‼️
  #UkładKaczyńskiego
  St.Gawłowski/twitter

 • matamzimu

  Oceniono 16 razy 16

  dzięki bogu zbyszek wszystko nagrał i niedługo się dowiemy :)

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 18 razy 16

  Mafia. Tak naprawdę możemy ich pocałować w dupę. Daliście łobuzom władzę, to zachowują się jak łobuzy.

 • damtek

  Oceniono 18 razy 16

  W każdym innym, normalnym kraju, Ziobro płaciłby olbrzymie zadośćuczynienie za nękanie kardiochirurga przez tyle lat.
  W każdym innym, normalnym kraju.
  Jolanta/twitter

 • Bob Bob

  Oceniono 17 razy 15

  dziwię się niezmiennie, że w Polsce żyje jeszcze tylu ludzi, którzy wierzą, iż Kaczyński i spółka chcą dobrze dla kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX