Poseł PO pytał o przyjazd Jarosława Kaczyńskiego do Zbigniewa Ziobry. Dostał odpowiedź

Prokuratura Krajowa nie ujawnia, jakie tematy były poruszane w rozmowie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobry. W odpowiedzi na pytania posła PO Krzysztofa Brejzy informuje jedynie, że "spotkanie nie dotyczyło kwestii związanych z zakresem działania prokuratury".
Zobacz wideo

Dziennik "Fakt" informował w lutym, że Jarosław Kaczyński 12 lutego opuścił siedzibę PiS przy ul. Nowogrodzkiej, a następnie w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości przy al. Róż spotkał się z ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą.

Spotkanie miało trwać ponad godzinę. Autorzy artykułu stawiali pytanie, w jakim charakterze Ziobro rozmawiał z Kaczyńskim - jako szef prokuratury, minister czy może prezes partii koalicyjnej Solidarna Polska.

Pytania w tej sprawie wysłał do ministra sprawiedliwości poseł PO Krzysztof Brejza.

Opinia publiczna nie ma wątpliwości, że istnieje jednoznaczny związek pomiędzy tą wizytą, a przesłuchaniem Geralda Birgfellnera (które skończyło się tego samego dnia przed godz. 14) w sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa przez Jarosława Kaczyńskiego

- napisał Brejza w piśmie do Zbigniewa Ziobry.

Kilka tygodni temu "Gazeta Wyborcza" opublikowała nagrania rozmowy z lipca ubiegłego roku w sprawie planów budowy dwóch wieżowców przez spółkę "Srebrna", powiązaną ze środowiskiem PiS . W związku z tym pełnomocnicy Geralda Bigrfellnera złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS.

Zawiadomienie dotyczy braku zapłaty za powierzone austriackiemu biznesmenowi zlecenie, związane z przygotowaniem do inwestycji. PiS odpowiada, że spółce "Srebrna" nie przedstawiono faktur, które mogłyby być podstawą płatności.

Poseł PO chciał wiedzieć m.in., jakie informacje ze śledztwa minister przekazał prezesowi PiS i czy szef resortu sprawiedliwości zapoznał się z aktami postępowania.

Prokuratura o spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry

Odpowiedzi na pytania posła udzieliło nie Ministerstwo Sprawiedliwości, ale Prokuratura Krajowa. Z pisma dowiadujemy się, że spotkanie "nie dotyczyło kwestii związanych z zakresem działania prokuratury".

"Nie jest zatem możliwe udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w przedmiotowym piśmie" - czytamy w odpowiedzi Prokuratury Krajowej.

Zobacz wideo
Więcej o: