Scheuring-Wielgus w Gazeta.pl: "Jeśli dojdzie do tragedii to odpowiedzialny za to będzie Jarosław Kaczyński"

W porannej rozmowie Gazeta.pl Joanna Scheuring-Wielgus powiedziała, że w oczach Kaczyńskiego zobaczyła "przestraszonego chłopca". - Myślę, że jest osobą bardzo nieszczęśliwą i mu w związku z tym współczuję - mówiła i jednocześnie przekonywała, że prezes PiS "swoją frustrację próbuje przenieść na innych" i z tego powodu "dehumanizuje osoby homoseksualne".
Zobacz wideo

Gościem Piotra Maślaka w dzisiejszej porannej rozmowie Gazeta.pl. była posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. W rozmowie odniosła się do ataku na środowiska LGBT+ ze strony prawicowych mediów i polityków, który nastąpił po tym, jak prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał Warszawską Deklarację LGBT+.

- O co gra Jarosław Kaczyński atakami na osoby LGBT? - zapytał Scheuring-Wielgus Piotr Maślak odnosząc się do jego głośnej wypowiedzi z konwencji PiS w Katowicach, gdzie nawiązując do postulatu prawa do adopcji dla par homoseksualnych powiedział "wara od naszych dzieci".

- Jarosław Kaczyński za każdym razem gra na niekorzyść jakieś mniejszości albo jakiejś grupy ludzi i jego największą zaletą - on myśli, że to jest zaleta - jest skłócanie ludzi. I teraz sobie obrał za cel mniejszość osób homoseksualnych i bardzo się boję, że dojdzie w pewnym momencie do tragedii i jeżeli dojdzie do takiej tragedii to odpowiedzialny za to będzie Jarosław Kaczyński - powiedziała posłanka.

Jej zdaniem Jarosław Kaczyński "ma tendencje do podżegania ludzi do pewnych działań, które są niekontrolowalne". Aby się o tym przekonać wystarczy "spojrzeć na przykład na to, co działo się po katastrofie smoleńskiej czy na całą kampanie antyuchodźczą". "Wystarczy, że Kaczyński powie coś, co on uważa za słuszne i cały jego elektorat, ludzie którzy są w jego wpatrzeni, myślą, że jest to jedna jedyna prawda" - stwierdziła Scheuring-Wielgus.

Scheuring-Wielgus o Kaczyńskim: "Chciałam mu spojrzeć w oczy"

- W przypadku środowisk LGBT jest to dla mnie przerażające, dlatego że to jest atak na ludzi, którzy są wśród nas. Jarosław Kaczyński odczłowiecza osoby homoseksualne. Pokazuje, że są jakimś złem, co jest jakimś kompletnym absurdem - powiedział posłanka, po czym przytoczyła zaskakującą historię.

- Miałam kiedyś taką sytuację, kiedy podeszłam do Jarosława Kaczyńskiego, chciałam mu spojrzeć w oczy i zobaczyć - przynajmniej mieć taka okazję - kim jest. I zobaczyłam wtedy przestraszonego młodego chłopca z taką trzęsącą się buzią i zupełnie zmieniłam zdanie na jego temat. Myślę, że jest osobą bardzo nieszczęśliwą i też mu w związku z tym współczuję - relacjonowała Scheuring-Wielgus, po czym dodała, że Kaczyński "swoją frustrację próbuje przenieść na innych i niestety wszyscy na tym tracimy".

W rozmowie z Gazeta.pl Joanna Scheuring-Wielgus na pytanie czy wystartuje do Parlamentu Europejskiego z list "Wiosny" skinęła głową, zaś pytana czy wystartuje z Warszawy uśmiechnęła się znacząco. Dziś o 13 prawdopodobnie oficjalnie ogłosi swoja decyzję.

Więcej o:
Komentarze (131)
Scheuring-Wielgus w Gazeta.pl: "Jeśli dojdzie do tragedii to odpowiedzialny za to będzie Jarosław Kaczyński"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 53 razy 37

  Gej, ateista i Żyd na czele partii antygejowskiej, pro-kościelnej i antysemickiej. Please ...

 • bogucjusz

  Oceniono 50 razy 30

  Pamiętajcie, że najgłośniej "precz z p...dałowaniem" krzyczy sfrustrowany kryptogej.

 • J. A. D.

  Oceniono 37 razy 21

  Moim zdaniem Jarek Kaczyński jest gejem, który wypiera swoją tożsamość. To powoduje, że ukrywajac to, obsesyjnie broni tzw. "normalnosci". Tak jak biskupi geje i obrońcy pedofilii.
  Przez to jego przyznanie się do tego zniszczyłoby jego pozycję w polityce.
  Z drugiej strony, nie ma już jaj, żeby to zrobić.
  Jest w tej swojej postawie żałosny, niemniej mu współczuję. Natomiast nic nie usprawiedliwia zła jakie szerzy.

 • flemming

  Oceniono 25 razy 17

  Współczuć takiemu ujowi?????? Pani Joanna ma nieograniczone możliwości empatii. Ja bym powiedział: Kaczyński wara od Polaków, od polityki i od dzieci, twoich i cudzych. Wara od Europy, wara od kościoła, zajmij się kotami, łażeniem na Wawel dopóki braciszek tam jeszcze jest.

 • progus

  Oceniono 28 razy 16

  Zgadzam się, że to przestraszony chłopiec, gorzej, ze z brzytwą w ręku.

 • laerke

  Oceniono 31 razy 13

  Szkoda, ze pani Scheuring-Wielgus startuje do PE, bo bedzie jej bardzo brakowac w Polsce.
  Z drugiej strony rozumiem ja, ze ma dosc szapaniny w tym kaczym grajdole. :((

 • franko66

  Oceniono 22 razy 12

  Przesadzasz kobieto Kaczynski to najgorszy obywatel Polski to niszczyciel Polski i żadnego współczucia dla tchórza.

 • def11

  Oceniono 22 razy 12

  Współczuć należy Polsce, żadnej taryfy ulgowej dla tego największego w ostatnich dekadach szkodnika, a "nieszczęśliwi" nigdy władzy sprawować nie powinni, bo całą resztę unieszczęśliwić będą chcieli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX