Sondaż IBRiS dla Radia ZET: PiS liderem wyścigu do PE, Wiosna tuż nad progiem

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w marcu, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Radia ZET. Na podium znalazłyby się również Koalicja Europejska i partia Wiosna.
Zobacz wideo

41,6 proc. - taki wynik zdobyło Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym sondażu IBRiS dla Radia ZET. Partia Jarosława Kaczyńskiego w porównaniu do poprzedniego badania wzmocniła swój wynik o 1,2 punktu procentowego.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Europejska (PO, Nowoczesna, SLD, PSL, Partia Zieloni) z poparciem na poziomie 37,2 proc. (spadek o 0,3 punktu procentowego).

Do Parlamentu Europejskiego weszliby również przedstawiciele Wiosny, która może liczyć na 6,6 proc. głosów.

Pod progiem wyborczym znalazły się Kukiz'15 (2,9 proc.), Lewica Razem, skupiająca partię Razem, Unię Pracy oraz Ruch Sprawiedliwości Społecznej (2,9 proc.), Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi (1,5 proc.), Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy (1,3 proc.), Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski (0,9 proc.).

5,5 proc. wyborców nie wie, na kogo oddałoby głos. Sondaż został przeprowadzony 18 marca na próbie 1000 pełnoletnich osób.

Zobacz wideo
Więcej o: