Protest przeciwko Karcie LGBT+ przed ratuszem w Warszawie. "Część osób zionęła nienawiścią"

Osoby protestujące przeciwko edukacji seksualnej w warszawskich szkołach zebrały się w poniedziałek przed ratuszem. "Seksualizacja dzieci to jest przestępstwo" - grzmiano ze sceny. Choć miał być to protest rodziców, wśród zebranych przeważały osoby starsze.
Zobacz wideo

W poniedziałek ludzie protestowali przed Urzędem Miasta w Warszawie przeciwko wprowadzeniu w stolicy Warszawskiej Karty LGBT+. Przed ratuszem zebrało się kilkaset osób, które sprzeciwiają się punktom deklaracji, które nie istnieją. 

Przed warszawskim ratuszem pojawiła się również kontrmanifestacja osób, które popierają Warszawską Kartę LGBT+.

Protest przeciwko edukacji seksualnej w Warszawie

Uczestnicy protestu domagali się od prezydenta Rafała Trzaskowskiego wycofania się z punktu dotyczącego wprowadzenia w warszawskich szkołach edukacji seksualnej opartej na standardach WHO. 

Dzieci w wieku 0-4 mają mówić o przyjemności dotykania swoich narządów, masturbować się. Drodzy państwo, 4-letnie dziecko chce się bawić z drugim dzieckiem, chce być kochane, przytulane, chce czuć się bezpieczne. Seksualizacja dzieci to jest przestępstwo, to jest deprawacja dzieci

- mówiła Dominika Figurska, aktorka i możliwa kandydatka PiS do Wyborów Europejskich. 

Przypominamy, że powtarzane informacje o tym, że dzieci miałyby być uczone w szkole masturbacji są nieprawdziwe. W standardach Światowej Organizacji Zdrowia nie ma punktów, przeciwko którym protestują rodzice. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ>>>.

Alarmują również, że deklaracja LGBT+ łamie prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Te wątpliwości wcześniej rozwiał jednak Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich. 

- Zarzuty o naruszeniu konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami wydają się o tyle chybione, że w obecnym stanie prawnym to rodzice decydują, czy ich niepełnoletnie dzieci będą uczestniczyły w zajęciach edukacji seksualnej - tłumaczy RPO.

Warszawska Deklaracja LGBT+ nie zmieniła tego stanu rzeczy, a prezydent Warszawy nie ma kompetencji, aby zmienić deklaracją powszechnie obowiązującego prawa. 

Protest przeciwko Karcie LGBT+: Część osób zionęła nienawiścią

Na proteście był nasz dziennikarz Patryk Strzałkowski. Choć oficjalnie miał być to protest rodziców, sprzeciwiających się edukacji ich dzieci, wśród zebranych widać było bardzo dużo osób starszych. "Na demonstracji były głównie starsze osoby, trochę młodych. Byli narodowcy (sądząc po flagach, znaczkach)" - relacjonuje Strzałkowski. 

Dodaje również, że wiele osób dało się ponieść emocji. "Część osób zionęła nienawiścią" - mówi. Były krzyki, wyzwiska i ostre dyskusje. W tłumie było widać również transparenty z obraźliwymi hasłami. 

Z wieloma nie dało się pogadać. Zaraz pojawiały się prowokujące wyzyska. Jedna młoda kobieta włączyła się w moją rozmowę ze starszą panią, żeby powiedzieć, że "mam nie udawać, że nie wiem, że LGBT to ideologia przyjęta przez Unię, oparta na marksizmie, której celem jest zniszczenie człowieczeństwa. Ta sama młoda kobieta, gdy mówiłem komuś, że w standardach WHO nie ma nic o nauczaniu 4-latków masturbacji, wkurzyła się i nakrzyczała na mnie, żebym nie zagłuszał jej wystąpienia 

- pisze Strzałkowski na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (384)
Protest przeciwko Karcie LGBT+ przed ratuszem w Warszawie. "Część osób zionęła nienawiścią"
Zaloguj się
 • antonikarcz

  Oceniono 72 razy 56

  Hasła słuszne tylko, że powinni je wykrzykiwać przed każdym kościołem.
  "Stop pedofilii", "Stop dewiacji", wszystko się zgadza.

 • kuba161048

  Oceniono 61 razy 47

  Widzę samą postępową młodzież na tym wiecu , przyszłość narodu . alleluja .

 • czechy11

  Oceniono 59 razy 39

  Ło matko Ssakiewicz jakiś odddział geriatrii ściągnął !! To przestępstwo. To znęcanie się nad staruszkami.

 • junk92508

  Oceniono 43 razy 31

  Tylko ksìądz jest w stanie obdarzyć dziecko prawdziwą miłością...

  Nie będą lewaki deprawować dzieci bo te potem będą donosić na sługi Boże i Piotrowicz będzie musiał z ciumkania tłumaczyć...

 • justas32

  Oceniono 41 razy 25

  Dlaczego przeciwko edukacji seksualnej są ludzie którzy nie uprawiają seksu - Kaczyński, Pawłowicz, księża, rolnicy ...

 • aeromonas

  Oceniono 31 razy 21

  To efekty nadmiaru kościelnego zaduchu, zwykłej ignorancji i bezmyślności. Obawiam się, że Polska skończy na śmietniku historii, peryferiach świata i dalekich obrzeżach galaktyki. Nikomu niepotrzebny jest zacofany kraj durnych ludzi.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 33 razy 19

  zlot TROGLODYTÓW z ONR? OSTATNIE PODRYGI WALNIĘTEJ OSTRYGI ! NIEDŁUGO SIĘ WAM TO SKOŃCZY NIEDOROBIENI NAZIŚCI I FASZYŚCI!

 • porannakawa01

  Oceniono 30 razy 18

  Dominika Figurska, aktorka
  Nie wierzę! Ona ma czelność pouczać innych!? Ona mówi o wierności? A w co ona wierzy??? W jakiej to religii są dopuszczalne wielokrotne zdrady męża?
  Wśród pisowskich katolików to nawet Chazana jest ekspertem i obrońca uciśnionych.
  Dr. Chazana to chyba ten sam, który własnoręcznie dokonał kilkuset operacji przerwania ciąży, znaczy się aborcji.
  A Dominika owszem zdradziła ukochanego męża, ale to było tylko raz.
  Czy dwa może ... ? Nieważne.
  Jest ekspertką od wierności. Amen ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX