Robert Biedroń zainaugurował kampanię do PE. "Uważam, że Rabiej nie ma za co przepraszać"

- Wiosna zmieni oblicze polskiej polityki, dodamy skrzydeł Europie - mówił Robert Biedroń podczas inauguracji kampanii do Parlamentu Europejskiego na placu Defilad w Warszawie. Jak dodał, jego zdaniem wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej nie powinien przepraszać, że chciałby adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.
Zobacz wideo

Na konferencji prasowej Robert Biedroń zapowiedział, że oficjalnie rozpoczyna kampanię wyborczą do europarlamentu. Kolejnym etapem będzie konieczność zebrania minimum 100 tysięcy podpisów we wszystkich miastach w kraju.

- Zarejestrowaliśmy komitet wyborczy. Wiosna Roberta Biedronia - tak się będziemy nazywali, pod nazwą tego komitetu zarejestrujemy za niedługo listy. We wszystkich powiatach mamy już struktury i będziemy tam zbierać podpisy pod naszymi listami  - mówił lider Wiosny.

Robert Biedroń inauguruje kampanię. "Zmienimy oblicze polskiej polityki"

Biedroń podkreślał, że jego partia dąży do tego, by do Parlamentu Europejskiego wprowadzić osoby młode i kompetentne.

- Wiosna zmieni oblicze polskiej polityki, dodamy skrzydeł Europie, dodamy skrzydeł polskiej delegacji, tak żebyśmy już nigdy nie musieli się wstydzić za to, kogo tam wysyłamy - mówi lider Wiosny.

Robert Biedroń skomentował też słowa wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" przyznał, że chciałby, żeby po wprowadzeniu związków partnerskich w Polsce przyszedł czas na "równość małżeńską, a na koniec na adopcję dzieci". Następnie - po interwencji Rafała Trzaskowskiego - sprostował, że jego opinie nie reprezentowały stanowiska ratusza i miały charakter prywatny.

Uważam, że Paweł Rabiej nie ma za co przepraszać. Jeżeli ktoś mówi, że chce być proeuropejski, to musi być w tym konsekwentnym. To nie jest czas na chowanie głowy w piasek

Jak dodał, jego zdaniem Koalicja Europejska powinna zająć zdecydowane stanowisko ws. równości małżeńskiej.

W polityce trzeba mieć odwagę. Jak się chce iść do Europy, to trzeba mieć wartości europejskie i trzeba sprawy stawiać jasno
Oczywiście Kaczyński celowo podgrzewa tę atmosferę, ale zadaję pytanie: czy Koalicja Europejska nie będzie broniła równości małżeńskiej w Europie? Chciałbym wiedzieć, jaka jest odpowiedź KE na ten ważny problem. Znaczy co, odpuszczą sobie równość małżeńską? Jak będą głosowali parlamentarzyści KE w tych sprawach w Brukseli?

- mówił Biedroń. 

Podczas konferencji przedstawiono też skład sztabu wyborczego Wiosny. Wiceprezesem partii został Marcin Anaszewicz, pełnomocniczką wyborczą Gabriela Morawska-Stanecka, a funkcję pełnomocnika finansowego objęła Monika Gotlibowska.

Listy kandydatów Wiosny do europarlamentu zostaną zaprezentowane w najbliższą sobotę, 23 marca

Więcej o: