Łukasz Schreiber o strajku nauczycieli: Broniarz posłuży się dziećmi, by wywalczyć wyższe wynagrodzenia

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber skomentował podczas rozmowy na antenie Polskiego Radia sytuację nauczycieli oraz planowany przez nich strajk. Poseł PiS negatywnie wypowiedział się na temat Sławomira Broniarza.
Zobacz wideo

Łukasz Schreiber wziął dziś udział w programie "Rozmowy Dnia" na antenie Jedynki Polskiego Radia. W rozmowie poruszone zostały m.in. kwestie strajku i podwyżek dla nauczycieli.

Łukasz Schreiber o strajku nauczycieli: Broniarz posłuży się dziećmi, by wywalczyć wyższe wynagrodzenia

Jak podaje portal 300polityka.pl sekretarz stanu w KPRM porównał działania Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego do cesarza Henryka V Salickiego. Schreiber powiedział m.in. - "Można powiedzieć, że [Sławomir Broniarz] jest dość łaskawy, bo taki cesarz Henryk V Salicki to dzieci przywiązywał do machin oblężniczych. On tylko zapowiedział, że posłuży się nimi, by wywalczyć wyższe wynagrodzenia".

Wcześniej związany z PiS polityk odniósł się także do strajku nauczycieli. Łukasz Schreiber podkreślił, że rozumie oczekiwania nauczycieli, ale nawet mimo dobrych wyników budżetowych, nie będzie możliwe zwiększenie o 50 procent pensji dla każdego nauczyciela. Podkreślił, że debata nie dotyczy tego, czy nauczyciele powinni otrzymać podwyżki, tylko jak wysokie powinny być. Schreiber powiedział także, że wydatki przeznaczone w tym roku na edukację zostały zwiększone o 10 miliardów złotych w porównaniu do ubiegłego roku - "To tyle, ile na projekt Emerytura Plus".

Wcześniej o strajku nauczycieli wypowiedział się także Mateusz Morawiecki który skrytykował przewodniczącego ZNP - "Nie powinno dochodzić do takiego szantażu moralnego, na jaki pozwolił sobie Sławomir Broniarz". 

Więcej o: