Drakońska dieta Andrzeja Dudy. Pomoże mu wygrać wybory w 2020 roku?

Prezydent Andrzej Duda postanowił przejść na dietę i tym samym rozpoczął przygotowania do kampanii prezydenckiej. Wygranie wyborów w 2020 roku ma mu zagwarantować m.in. nowy wizerunek.

Dbanie o formę wśród polityków PiS to nic nowego - do aktywności fizycznej zachęcali już m.in. kandydaci do Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki i Jacek Saryusz-Wolski. Jak donoszą dziennikarze "Faktu" także prezydent Andrzej Duda stara się zadbać o formę przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się już za 14 miesięcy.

Prezydencką dietę w rozmowie z TVP1 skomentował także sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha, który podkreśla, że Andrzej Duda trzyma się zasady "w zdrowym ciele zdrowy duch" - Jest osobą bardzo aktywną, mimo napiętego kalendarza dbającą o swoją kondycję zdrowotną.

Drakońskie odchudzanie Dudy - bezglutenowa dieta gwarantuje wygraną w wyborach?

Andrzej Duda najwyraźniej pozazdrościł bezglutenowej diety Roberta Lewandowskiego i wzorem polskiego napastnika postanowił wykluczyć ze swojej diety m.in. pszenne pieczywo i słodycze. Ponadto prezydent zdecydował się drastycznie obniżyć ilość spożywanych kalorii - dzienna kaloryczność posiłków będzie mogła wynieść tylko 1000 kcal. Dodatkowo Andrzej Duda ćwiczy na bieżni, pływa, a także rzucił palenie. 

Według informacji dziennikarzy dieta została rozpisana przez lekarzy z wojskowego szpitala przy ulicy Szaserów w Warszawie. Jak może wyglądać dzienny jadłospis prezydenta? Przykładową dietę 1000 kalorii ułożył m.in. portal myfitness.pl:

 • Śniadanie: 2 kromki chrupkiego pieczywa żytniego z chudą szynką i pomidorem
 • Drugie śniadanie: pomarańcza
 • Obiad: 150 g piersi z kurczaka i sałatka z pomidorów i sałaty
 • Podwieczorek: jabłko
 • Kolacja: 2 jajka na miękko i pół papryki

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dorosłego, ćwiczącego mężczyzny powinno wynosić około 2900 kalorii. Dieta wybrana przez prezydenta może być uznana za jedną z najbardziej restrykcyjnych. Jej stosowanie gwarantuje szybkie chudnięcie - od kilograma do 1,5 kilograma tkanki tłuszczowej w ciągu tygodnia. Dieta 1000 kalorii powinna być nadzorowana przez lekarzy, ponieważ może skutkować spadkiem metabolizmu i utratą masy mięśniowej. 

Andrzej Duda nie jest pierwszym prezydentem, który zaczął się odchudzać ze względu na wybory - wcześniej także prezydent Aleksander Kwaśniewski skorzystał z diety kapuścianej, która zaliczana jest do diet błyskawicznych.

Więcej o:
Komentarze (259)
Andrzej Duda na diecie - Drakońskie odchudzanie prezydenta. Czy dieta bezglutenowa gwarantuje wygraną w wyborach?
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 92 razy 78

  Wybory idą, trzeba odchudzić pączucia, żeby ludzie nie pomyśleli, że się spasł na państwowym. Widzieliśta chytrą babę z Brzeszcz, jakiej japy dostała? No.

 • kemor234

  Oceniono 85 razy 75

  Wyrażam głęboką nadzieję, że na tej "diecie" pan Duda po prostu zniknie.
  Z życia politycznego.

 • signum_t

  Oceniono 64 razy 54

  Niech Pan prezydent chudnie tak szybko jak poparcie dla PiS. Z całego serca życzę!

 • antropoid

  Oceniono 62 razy 48

  TAKIM jak on i jego partia wybory pozwala wygrywać wyłącznie głupota wyborców, słuchających w kościołach, na kogo należy głosować.

 • 6nine9

  Oceniono 53 razy 41

  Ale pomarańcza musi być polska.

 • dornjuan

  Oceniono 45 razy 35

  Ja mu polecam dietę 0 kalorii. Wtedy zniknie i będzie spokój.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 40 razy 34

  Nie kombinuj Andrzejku. Bierz papugę.

  Konstytucja!!! Będziesz siedział!!!

 • rgfm

  Oceniono 38 razy 28

  Niech się wylaszcza na odsiadkę w pierdlu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX