Ulica Lecha Kaczyńskiego na chwilę wróciła do Warszawy. Ktoś zakleił nazwę alei Armii Ludowej

Na ulice Warszawy na kilka godzin powróciła ulica Lecha Kaczyńskiego - ktoś zakleił tablice z nazwą alei Armii Ludowej i zastąpili je naklejkami z nazwą ulicy imienia byłego prezydenta. Ich uprzątnięciem zajął się ZDM.
Zobacz wideo

W poniedziałek nad ranem Zarząd Dróg Miejskich interweniował w sprawie naklejek z napisem "ul. Lecha Kaczyńskiego", które zostały rozklejone na czternastu tablicach z nazwą alei Armii Ludowej.

Ulica Lecha Kaczyńskiego na chwilę wróciła. Ktoś rozkleił naklejki 

Tablice nie zostały uszkodzone ani podmienione, trzeba było z nich jedynie usunąć naklejki. Zajęli się tym pracownicy ZDM, którzy zakończyli już prace.

Rano dostaliśmy zgłoszenie o oklejeniu tablic. Wszystko naklejki z napisem "ulica Lecha Kaczyńskiego" zostały już uprzątnięte przez naszych pracowników. Były rozklejone w 14 miejscach, przy zbiegu alei Armii Ludowej z ulicami Waryńskiego, Polną, Sempołowską i Mokotowską

- mówi Karolina Gałecka z ZDM w rozmowie z Gazeta.pl. 

Na zdjęciach zrobionych przez reportera TVN Warszawa widać, że naklejki z napisem "ul. Lecha Kaczyńskiego" łudząco przypominały wygląd oryginalnych tablic ulicznych.

Nielegalna dekomunizacja ulic w Warszawie

Przypomnijmy, że w lutym br. - zgodnie z decyzją Naczelnego Sądu Administracyjnego - tablice z nazwą ulicy Lecha Kaczyńskiego zniknęły z ulic Warszawy i zostały zastąpione tablicami z nazwą al. Armii Ludowej. Wcześniej wojewoda Zdzisław Sipiera z PiS na mocy tzw. ustawy dekomunizacyjnej zadecydował o zmianie nazw kilkudziesięciu ulic. Sąd oddalił jego decyzję, a w uzasadnieniu wyroku wskazywał, że zarządzenie wojewody odbyło się z naruszeniem przepisów. Wraz z al. Armii Ludowej do dawnych nazw wróciły wówczas 44 inne ulice.

Więcej o: