Róża Thun w Gazeta.pl: Jarosław Kaczyński nie może żyć bez wroga

- Jarosław Kaczyński nie może żyć bez wroga. Miał muzułmanów, teraz zastanawiam się, czy niedługo zostanie dokonana jakaś symboliczna egzekucja na osobach LGBT - mówi Róża Thun, europosłanka Platformy Obywatelskiej, która była gościem porannej rozmowy Gazeta.pl.
Zobacz wideo

Róża Thun w porannej rozmowie Gazeta.pl komentowała słowa Jarosława Kaczyńskiego, który na ostatniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości mówił "wara od naszych dzieci", odnosząc się do kwestii małżeństw jednopłciowych i adopcji przez nie dzieci.

- A gdzie są te dzieci Kaczyńskiego? Ja bym wolała, żeby moje nie były wychowywane przez Jarosława Kaczyńskiego. Wolałabym, żeby w ogóle się nie wtrącał w to, kto moje dzieci i wnuki wychowuje - mówiła Róża Thun.

Thun: Kaczyński nie może żyć bez wroga

Thun dodała, że reforma edukacji i protesty nauczycieli pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość nie powinno się zajmować tematem wychowywania ani edukowania dzieci w jakiejkolwiek kwestii. - Edukacja jest systematycznie w Polsce niszczona przez partię Kaczyńskiego, więc najlepiej nich on już zostawi te nasze dzieci w spokoju - mówiła.

Europosłanka PO dodała, że narracja ostatnich tygodni pokazuje, że Jarosław Kaczyński "robi wroga ze znacznej części społeczeństwa".

Jarosław Kaczyński nie może żyć bez wroga. Miał muzułmanów, robił z nich wroga. A teraz zastanawiam się nad tym, czy niedługo zostanie dokonana jakaś symboliczna egzekucja na osobach LGBT+. Nas wieszano na szubienicach [chodzi o akcję wieszania nazwisk polityków opozycji na szubienicach przeprowadzoną po Marszu Niepodległości - red.] 

- mówiła Thun.

Jak dodała, jej zdaniem prezes partii PiS musi "nieustannie jątrzyć", bo w inny sposób nie potrafi trafić do swojego elektoratu.

Jątrzenie jest dla niego charakterystyczne. Teraz sobie upatrzył nowego wroga, a to może mieć fatalne skutki. Nie wolno robić takie rzeczy, to jest coś ohydnego, oby to nie miało jakichś tragicznych skutków. On niczym innym nie umie się posługiwać
Więcej o: