Sondaż IBRiS. Zaufanie do Donalda Tuska w dół, wypadł poza podium. Na szczycie Andrzej Duda

W opublikowany właśnie przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych rankingu zaufania do liderów polskiej polityki na podium znajdują się Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Władysław Kosiniak-Kamysz. Największym zaskoczeniem jest znaczny spadek zaufania do Donalda Tuska.
Zobacz wideo

Wyniki przeprowadzonego dla Onet.pl sondażu IBRiS dotyczące zaufania do najważniejszych polskich polityków mogą być powodem do zmartwień przede wszystkim dla Donalda Tuska - to on bowiem, jeśli chodzi o czołówkę rankingu, stracił najwięcej w porównaniu z poprzednim badaniem. Jednak jak zaznacza prezes IBRiSu, w przypadku Tuska sytuacja jest specyficzna, ponieważ "im mniej jest go w kraju, tym jego notowania są niższe".

Duda, Morawiecki i Kosiniak-Kamysz na podium

Choć w badaniu z 8 lutego przewodniczący Rady Europejski znajdował się na szczycie rankingu jego miejsce zajął teraz prezydent Andrzej Duda, który cieszy się zaufaniem 46,3 proc. respondentów (wzrost w stosunku do ubiegłego miesiąca o 4,2 proc.). Drugą pozycję zajmuje premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa mu 41,7 proc. respondentów. W ubiegłym miesiącu osiągnął wynik 40,5 proc. 

Największym zaufaniem wśród liderów partii opozycyjnych cieszy się Władysław Kosiniak-Kamysz. Ufa mu 40,6 proc. respondentów IBRiS .

Spadek zaufania do Donalda Tuska

Poza podium znalazł się Donald Tusk. Szefowi Rady Europejskiej ufa 38,3 proc. respondentów. W stosunku do badania z 8 lutego Tusk stracił 5,5 pkt proc. deklarowanego zaufania (miał 43,8 proc.).

Tuż za Donaldem Tuskiem uplasował się Robert Biedroń, z wynikiem 37 proc. osób oraz Jarosław Kaczyński, któremu ufa 31,1 proc. 

Więcej o: