Konwencja KOD w Warszawie. Schetyna: Tylko razem jesteśmy w stanie wygrywać

Lider Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna apelował w Warszawie na Konwencji Komitetu Obrony Demokracji o jedność Koalicji. Z kolei Magdalena Filiks z zarządu głównego KOD oświadczyła, że Komitet wesprze swoimi działaniami w całej Polsce Koalicję Europejską przed nadchodzącymi wyborami do Europarlamentu.
Zobacz wideo

Magdalena Filiks podczas sobotniej konwencji Komitetu zapowiedziała działania mobilizacyjne i frekwencyjne przed majowymi wyborami. - Komitet Obrony Demokracji od początku popierał i dzisiaj też popiera Koalicję Europejską. Po wielu miesiącach rozmów ustaliliśmy, że wesprzemy Koalicję swoimi działaniami w całej Polsce - mówiła Filiks podczas konwencji KOD w Warszawie.

Zapowiedziała, że KOD także będzie kontrolował przebieg wyborów.

Grzegorz Schetyna: Tylko jedność Koalicji Obywatelskiej da nam zwycięstwo
Obecny na konwencji KOD-u w Warszawie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podkreślał, że od jedności Koalicji Obywatelskiej zależy jej zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Tylko razem jesteśmy w stanie wygrywać, tylko razem jesteśmy w stanie realizować wasze, nasze wspólne marzenia wykrzyczane na wielu demonstracjach. Zjednoczona opozycjo, bądźcie razem, bo tylko możecie wygrywać - powiedział Schetyna.

Katarzyna Lubnauer: PiS to dalsza marginalizacja Polski

O tym, że pomoc KOD jest ważna w kontekście zbliżających się wyborów do Europarlamentu mówiła także szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. - W nadchodzących kampaniach wyborczych liczymy na pomoc KOD-u. Łączy nas konstytucja, demokracja, Europa, a nade wszystko Polska. Koalicja Europejska to silna Polska w Europie. PiS to jej dalsza marginalizacja - mówiła na konwencji KOD Lubnauer.

W warszawskiej konwencji KOD uczestniczyli liderzy KOD-u oraz partii tworzących Koalicję Europejską. Po za Grzegorzem Schetyną i Katarzyną Lubnauer obecni byli także Włodzimierz Czarzasty, Magdalena Filiks, Jarosław Marciniak, Radomir Szumełda.

Więcej o: