Konwencja KOD w Warszawie. Schetyna: Tylko razem jesteśmy w stanie wygrywać

Lider Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna apelował w Warszawie na Konwencji Komitetu Obrony Demokracji o jedność Koalicji. Z kolei Magdalena Filiks z zarządu głównego KOD oświadczyła, że Komitet wesprze swoimi działaniami w całej Polsce Koalicję Europejską przed nadchodzącymi wyborami do Europarlamentu.
Zobacz wideo

Magdalena Filiks podczas sobotniej konwencji Komitetu zapowiedziała działania mobilizacyjne i frekwencyjne przed majowymi wyborami. - Komitet Obrony Demokracji od początku popierał i dzisiaj też popiera Koalicję Europejską. Po wielu miesiącach rozmów ustaliliśmy, że wesprzemy Koalicję swoimi działaniami w całej Polsce - mówiła Filiks podczas konwencji KOD w Warszawie.

Zapowiedziała, że KOD także będzie kontrolował przebieg wyborów.

Grzegorz Schetyna: Tylko jedność Koalicji Obywatelskiej da nam zwycięstwo
Obecny na konwencji KOD-u w Warszawie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podkreślał, że od jedności Koalicji Obywatelskiej zależy jej zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Tylko razem jesteśmy w stanie wygrywać, tylko razem jesteśmy w stanie realizować wasze, nasze wspólne marzenia wykrzyczane na wielu demonstracjach. Zjednoczona opozycjo, bądźcie razem, bo tylko możecie wygrywać - powiedział Schetyna.

Katarzyna Lubnauer: PiS to dalsza marginalizacja Polski

O tym, że pomoc KOD jest ważna w kontekście zbliżających się wyborów do Europarlamentu mówiła także szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. - W nadchodzących kampaniach wyborczych liczymy na pomoc KOD-u. Łączy nas konstytucja, demokracja, Europa, a nade wszystko Polska. Koalicja Europejska to silna Polska w Europie. PiS to jej dalsza marginalizacja - mówiła na konwencji KOD Lubnauer.

W warszawskiej konwencji KOD uczestniczyli liderzy KOD-u oraz partii tworzących Koalicję Europejską. Po za Grzegorzem Schetyną i Katarzyną Lubnauer obecni byli także Włodzimierz Czarzasty, Magdalena Filiks, Jarosław Marciniak, Radomir Szumełda.

Więcej o:
Komentarze (81)
Konwencja KOD w Warszawie. Schetyna: Tylko razem jesteśmy w stanie wygrywać
Zaloguj się
 • nioma

  Oceniono 26 razy 6

  Takiego pomieszania z poplątaniem to nigdy nie widziałam. Ta koalicja nie ma nic wspólnego: ani poglądów ani wartości, ani dążeń. jedyne co ich łączy to pragnienie stołka. cieplutkiej posady w Brukseli. A potem co? Jak będą głosować? Jakie stanowisko zajmą? Przecież to będzie jedna wielka porażka.

 • poszlazimadomorza

  Oceniono 5 razy 5

  Tak mi się wydaje, że obecnie w Polsce jest więcej komunistów niż za czasów komuny. Praktycznie komuch stoi za każdym rogiem. Biedna ta Polska.

 • zimochm

  Oceniono 25 razy 5

  ooooo widze ze odbyl sie zlot ubeckich pomiotow :) Kijowski znow za ksiegowego sie bawil? :D Tylko nieudacznicy zyciowi popieraja Komitet Obrony Dochodow :)

 • gerardpolak2

  Oceniono 10 razy 4

  A co z preziem deweloperem.... kiedy wreszcie zostanie przesłuchany?........

 • polakadam

  Oceniono 26 razy 4

  Poparcie PiS wśród regularnie praktykujących sięga 51 proc., wśród mniej kościelnych PiS przegrywa z PO, a wśród niepraktykujących remisuje nawet z SLD. PiS spada też z generacji na generację: w wojennej (do 1947 r.) popiera go 52 proc., wśród dzieci wczesnego PRL - 42 proc., późnego PRL - 31 proc., III RP - 22 proc. Kulturowo PiS jest formacją przeszłości

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 21 razy 3

  Co za banda... wam kury macac,

 • pikus123

  Oceniono 4 razy 2

  Zagłosujmy na KE to dokończą sprzedawanie kraju, za ich rządów wszystko przynosiło straty : Stocznia, LOT
  Od rządów Wałęsy zaczęło się niszczenie kraju, wyprzedawanie jego bogactwa, niszczenie Firm, nawet lasy Państwowe chcieli sprzedać
  nie mówiąc już o kolejce na Kasprowy Wierch powinno się ich postawić przed sądem a nie na wybory.

 • robotnik61

  Oceniono 2 razy 2

  A gdzie się podział KOR (Komitet Obrony Robotnika)? Jak po komunistach po plecach robotników dostali się do władzy złodzieje to KOR już nie jest potrzebny.! Tylko kodeks pracy chudnie w zastraszającym tempie, a związki zawodowe <czytaj przydupasy złodziei>biorą swoją działkę i milczą.!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX