Boni nie chce "piątki", dla Zdrojewskiego zabrakło miejsca. "Platformo, może do zobaczenia..."

Michał Boni nie jest zadowolony z piątego miejsca na liście do Parlamentu Europejskiego, które dostał od swojej partii. Z kolei dla Bogdana Zdrojewskiego w ogóle zabrakło miejsca, choć był gotów startować z ostatniej pozycji.
Zobacz wideo

Grzegorz Schetyna przedstawił rekomendacje kandydatów Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Na zaprezentowanych listach są nazwiska znanych polityków, ale nie zabrakło też debiutantów - są wśród nich m.in. Joanna Ochojska, Władysław Kozakiewicz i Magdalena Adamowicz, wdowa po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu.

Ze względu na umowy koalicyjne, część miejsc na listach przypadło politykom pozostałych partii wchodzących w skład Koalicji Europejskiej. W związku z tym dla polityków Platformy może zabraknąć miejsc tzw. biorących. 

"Platformo, może do zobaczenia..."

Wiadomo już, że ze swojego piątego miejsca w okręgu warszawskim nie jest zadowolony Michał Boni. "Jedynką" w Warszawie jest bowiem Włodzimierz Cimoszewicz, a za nim znaleźli się Andrzej Halicki, Kamila Gasiuk-Pihowicz i Paweł Zalewski. 

"Chce startować [z] Koalicji Europejskiej i robić dobrze, to co robiłem. Ale muszę mieć jakąś szansę. Nie dano mi jej. Polska musi wygrać. A ja będę Jej służył w każdy możliwy sposób! Platformo, może do zobaczenia..." - napisał europoseł oraz były minister administracji i cyfryzacji na Twitterze. 

Zabrakło miejsca dla jednego z rekordzistów

Kolejnym zaskoczeniem jest brak Bogdana Zdrojewskiego na liście w województwie dolnośląskim. Były minister kultury, prezydent Wrocławia, a obecnie europoseł nie został w ogóle wymieniony przez Schetynę, choć - jak przypomina wrocławska "Gazeta Wyborcza" - pięć lat temu był jednym z rekordzistów i zdobył ponad 160 tys. głosów. 

Przewodniczący PO twierdzi, że widzi dla Zdrojewskiego miejsce w polityce krajowej i chciałby, aby ten wystartował do Sejmu. Ale były minister kultury wyjaśnia, że "kilkukrotnie przekazywał przewodniczącemu, że etap swojej kariery w parlamencie krajowym uważa za zakończony". - Przyjmuję tę decyzję nie tylko z zaskoczeniem, ale i z przykrością. Przez lata, przy okazji różnych wyborów, zdobyłem dla swojej partii blisko milion głosów. W tych byłem gotów startować z każdego, nawet ostatniego miejsca na liście - powiedział "Wyborczej". 

Wśród stronników europosła usłyszeć można, że niewpuszczenie go na listę to efekt „dorzynania watahy” przeciwników Schetyny, jeszcze z czasów słynnych wyborów szefa dolnośląskich struktur w Karpaczu w 2013 r.

Więcej o:
Komentarze (184)
Boni nie chce "piątki", dla Zdrojewskiego zabrakło miejsca. "Platformo, może do zobaczenia..."
Zaloguj się
 • didej007

  Oceniono 24 razy 18

  Zaczyna się bicie piany. Czas polityków 60+ w PO i w PE minął! Chcemy młodych, dynamicznych polityków, a nie stare odgrzewane kluchy jak Pitera, Boni, Zwiefka, Szejnfeld, Sonik czy Zdrojewski.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 41 razy 17

  No też jestem zdruzgotany brakiem jedynki dla Boniego.

  Jakby Boni z tego powodu chciał się zgłosić Korwina niech się zgłasza. Może Korwin mu da jedynkę na swojej liście, a może z liścia.

 • gragos

  Oceniono 20 razy 16

  Czyli jak Boni, Zdrojewski, lub inni zasiedziali europarlamentarzyści nie dostaną na liście miejsc "biorących", to Paltformo bye, bye? Fantastyczny dowód "Ideowości".

 • japka_putina

  Oceniono 18 razy 14

  Boni, ty nie jesteś lokomotywą, tylko wagonikiem z zablokowanym hamulcem, więc się nie obrażaj, bo nikt inny cię nie weźmie na pokład.

 • mistral31

  Oceniono 20 razy 12

  Boni, urzędnicy pamiętają ci jak przygotowałeś niekonstytucyjną ustawę, żeby wyciąć z automatu 10% stanowisk w urzędach, ale nie według kryterium kompetencji tylko kryterium "co się podoba szefowi". Upokorzyłeś ludzi pracujących dla Państwa. Od czasu tej ustawy PO nie dostało już nigdy mojego głosu.

 • topix

  Oceniono 19 razy 11

  za jego czasów i tego Dudkiewicza zbudowali każdą działkę w mieście likwidując naturalne szlaki napwoietrzajace, zaniedbali kamienice opalanie węglem, nie zrealizowali budownictwa komunalnego, tylko wydawali kasę na festyny w rynku i swoim napychali kieszonki

 • darope

  Oceniono 9 razy 9

  Na emeryturę niech idzie.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 7 razy 7

  Ryba, mydło i powidło.

 • sieceonk

  Oceniono 11 razy 7

  chce robić dobrze to co robił?
  ale warto sprecyzować o jaką aktywność chodzi i w jakich latach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX