Puste ławy w trakcie expose Jacka Czaputowicza. Brakuje m.in. prezesa PiS i posłów opozycji

Po godz. 9 swoje expose w Sejmie zaczął wygłaszać minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Na sali posiedzeń zabrakło jednak m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a także licznych posłów opozycji.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po godz. 9 rozpoczął w Sejmie wystąpienie dotyczące osiągnięć i priorytetów polskiej polityki zagranicznej.

Czaputowicz stwierdził m.in., że Polska jest krajem aktywnym i słuchanym, cieszącym się coraz większym szacunkiem zagranicznych partnerów. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Wystąpieniu szefa polskiej dyplomacji przysłuchiwali się w Sejmie m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Wielu posłów zdecydowało się jednak opuścić salę posiedzeń, wśród nich byli i politycy opozycji, i partii rządzącej, m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Sejm. Expose szefa MSZ Jacka Czaputowicza

Wszystko wskazuje na to, że wpływ na nieobecność posłów mogły mieć inne obowiązki.

O godzinie 9 rozpoczęła swoje posiedzenie komisja finansów publicznych, pół godziny później komisja do spraw petycji, komisja infrastruktury i podkomisja nadzwyczajna ds. zmiany ustawy o izbach rolniczych.

O godz. 10 zaczęło się też posiedzenie parlamentarnego zespołu "Zerwij z plastikiem", którego członkami jest 23 posłów klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska.

Więcej o:
Komentarze (46)
Puste ławy w trakcie expose Jacka Czaputowicza. Brakuje m.in. prezesa PiS i wielu posłów opozycji
Zaloguj się
 • 99venus

  Oceniono 23 razy 15

  Ta nieszczęsna ofiara polityki kadrowej PiS będąc ministrem spraw zagranicznych nie zna prawidłowej,oficjalnej nazwy Niemiec.
  Otóż prawidłowa nazwa to Republika Federalna Niemiec a nie Niemiecka Republika Federalna.
  Co za ćwok!Jak nie San Escobar to Czaputowicz.

 • krynolinka

  Oceniono 18 razy 10

  Wyliczanie naszych "przyjaźni i sojuszy"..A konkluzja i tak jest znana. Ani wraku nam Putin nie odda ani Forta Trumpa nie będzie !! Co najwyżej z Madziarami jakiegoś konia pisiory rąbną dla stadniny w Janowie.

 • def11

  Oceniono 13 razy 9

  Kto to widział by o brzasku minister MSZ swoje expose wygłaszał, szeregowy poseł wtedy śpi, jak wszyscy uczciwie pracujący ludzie.

 • mcguirre

  Oceniono 15 razy 7

  Skoro wiadomo, że pan eksperyment nie ma nic do powiedzenia to po co marnować czas na jego wystąpienie. Nawet koledzy partyjni go olali.

 • polakadam

  Oceniono 15 razy 7

  Zeby hitler miał takie MSZ to do dzisiaj by nikt nie wiedział że Niemcy wojnę przegrały.

 • pan.szklanka

  Oceniono 17 razy 7

  Jeżeli wystąpienie miało dotyczyć osiągnięć polskiej polityki zagranicznej, to raczej dziwne, że przyszedł ktokolwiek.

 • naboru_watanabe

  Oceniono 8 razy 6

  A ruch bezwizowy do San Escobar będzie? Czy nadal nie mamy z SanEscobar umowy o ekstradycji? W sumie po co umowa gdy pisiory bedą tam s3.14e....lać

 • serenita123

  Oceniono 7 razy 5

  Prezes: Kto przemawia?
  odp. : Czaaa... Czaputowicz.
  Prezes: No ja cie nie mogie! A myślałem, że ktoś ważny

 • marc.pl

  Oceniono 7 razy 5

  Obecna polityka zagraniczna w wykonaniu dyplomatołków z PiS to jedno pasmo międzynarodowej kompromitacji naszego kraju. Traktują nas jak pacjenta specjalnej troski - mówią nam to co chcemy słyszeć a odwracają się i śmieją do rozpuku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX