Błażej Spychalski o proteście rolników: AGROunia zaczyna wyglądać jak Samoobrona

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski powiedział, że AGROunia zaczyna przypominać Samoobronę. Jego zdaniem wskazują na to metody protestu, jakie stosują rolnicy zrzeszeni w tej organizacji.
Zobacz wideo

W środę rano część Warszawy została sparaliżowana przez protest rolników. Na Placu Zawiszy członkowie AGROunii rozsypali jabłka, podpalili słomę oraz opony i rozłożyli na jezdni ubite świnie. W programie "Rzecz o polityce" sprawę tę skomentował Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

Błażej Spychalski o proteście rolników: "Najważniejszy jest dialog"

Na pytanie, czy zdaniem rzecznika prezydenta, tworzy się druga Samoobrona, Błażej Spychalski odpowiedział, że na to wygląda i że wskazują na to metody, które stosują rolnicy zrzeszeni pod szyldem AGROunii. Przypomniał także protest rolników przed Pałacem Prezydenckim, wspominając, że rozmawiali oni wtedy z szefową Kancelarii Prezydenta Haliną Szymańską. Rzecznik prezydenta powiedział, że kiedy podczas rozmowy z przedstawicielami AGROunii poproszono o postulaty tej grupy, były one przedstawiane w formie ustnej, a nie pisemnej. 

- Pytanie jest o to, jakie są w istocie takie postulaty, które można by było zobaczyć, przeczytać, zapoznać się z nimi i ewentualnie się do nich odnieść - powiedział Spychalski.

Rzecznik prezydenta powiedział także, że jest zaskoczony tym, że metody znane z czasów Samoobrony znowu wracają. Podkreślił jednak, że najważniejsze są "dialog i możliwości normalnej, spokojnej rozmowy", które mogą rozwiązać problemy. 

Więcej o:
Komentarze (13)
Błażej Spychalski o proteście rolników: AGROunia zaczyna wyglądać jak Samoobrona
Zaloguj się
 • szyderca_i_kpiarz

  Oceniono 6 razy 6

  cyt. "Rzecznik prezydenta powiedział [...], że najważniejsze są "dialog i możliwości normalnej, spokojnej rozmowy", które mogą rozwiązać problemy."

  Charakterystyczne dla kogoś, kto nie ma zamiaru rozwiązać problemu lub jest za głupi aby to zrobić i nie wie jak problemom zaradzić oraz BOI się protestujacych to mówi o rozmowach.
  To drugi przykład zaraz po niedawnej chęci do dialogu z nauczycielami.
  A rozmowy później będą przeciągać w nieskończoność, kończy się im kadencja, a ono ciągle chcą tylko rozmawiać. Rzucili ochłapy psom z pańskiego stołu i mordy w kubeł.
  Sypie się to paździerzowe państewko kleropissuarowe...

 • tom_80

  Oceniono 5 razy 5

  Naprawdę nie wypada, panie Spychalski tak mówić o Samoobronie człowiekowi, który do PiS wstąpił w roku 2004 w wieku 19 lat. Robił pan przecież karierę w PiS w czasach ty właśnie ta partia tworzyła rząd w koalicji z Samoobroną. To właśnie pan jest zatem odpowiedzialny za wprowadzenie bezczelności i chamstwa do polskiej polityki.

 • ja-szamanka

  Oceniono 4 razy 4

  A co? nie dają się wziąć pod but? oj kłopocik, bieda jaka, rolnicy nie chcą już robić za parobków "Dobrego Pana"?. No to macie problem....i to nie ostatni.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 6 razy 4

  Samoobrona- piekne czasy. Lepper- jedyny przywodca ktory potrafil walnac w morde kaczegoowno. Musial za to zginac. Zamordowany za poglady.

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy 3

  Jakie znowu problemy? Nie ma żadnych problemów. W każdym biznesie ceny rynkowe raz rosną a raz maleją.
  Mój znajomy, obywatel Izraela, mawia:
  - Jak coś drożeje, to będzie tanieć. Jak coś tanieje, to będzie drożeć.
  Cykl koniunkturalny zawiera mechanizmy samoregulacyjne. Automatycy nazywają to ujemnym sprzężeniem zwrotnym.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 5 razy 3

  Bojówki Jurgiela chcą powrotu skupu padliny przez rząd tymczasowy PiS :-)

 • precz_z_komunia

  Oceniono 7 razy 1

  Penie też są po tych samych rublach co Samoobrona :-)

 • sekret_bolka

  Oceniono 2 razy 0

  No cóż, Leper zginął nie dlatego że się z niego śmiali, ale dlatego że się Go bal! Adamowicz zresztą też.
  Pan Błażej jak nie dostanie wytycznych na piśmie to nie wie co ma mówić. Było się uczyć.

 • duath

  Oceniono 1 raz -1

  Wszyscy tylko 3,14erdolą farmazony, komentują, przyrównują, ale żaden zdrajca nie robi nic by komukolwiek pomóc.. na jaki wuj na nich głosujecie od 30 lat, może mi ktoś to racjonalnie wytłumaczyć, bo chciałbym uwierzyć, że nie żyję w idiokracji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX