Joanna Mucha o trzynastej emeryturze: Wyborczy ochłap, absolutnie obrzydliwa sytuacja

- Nie przypominam sobie, że kiedykolwiek w polskiej polityce którakolwiek partia z taką pogardą podeszła do dużej grupy społecznej - tak o obiecanej przez PiS trzynastej emeryturze w wysokości 1100 zł mówiła w Poranku 8.30 Gazeta.pl posłanka PO Joanna Mucha.
Zobacz wideo

Trzynasta emerytura, czyli jednorazowy dodatek emerytalny to jeden z punktów tzw. "piątki PiS" - zestawu propozycji, zaprezentowanych przez Prawo i Sprawiedliwość podczas konwencji pod koniec lutego.

Trzynasta emerytura wypłacana w ramach planowanego programu "Emerytura Plus" ma wynieść 1100 zł brutto, co oznacza "na rękę" 888 zł. Ma ją otrzymać łącznie 9 milionów 720 tysięcy osób. Dodatkowe świadczenie będzie wypłacane od 1 maja. Kilka tygodni później - 26 maja - odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

W Poranku 8.30 Gazeta.pl posłanka PO Joanna Mucha zapowiedziała, że klub PO-KO mimo zastrzeżeń poprze projekt ustawy o "Emeryturze Plus".

- To jest sytuacja absolutnie obrzydliwa. Nie przypominam sobie, że kiedykolwiek w polskiej polityce którakolwiek partia z taką pogardą podeszła do dużej grupy społecznej, żeby dwa tygodnie przed wyborami powiedzieć: "damy wam stosunkowo niewielką kwotę". Dla nich [emerytów i rencistów - red.] to jest oczywiście duża kwota - mówiła Mucha.

Joanna Mucha o trzynastej emeryturze: Bezczelność

Wypłatę trzynastej emerytury posłanka PO nazwała w Poranku 8.30 Gazeta.pl "ochłapem wyborczym".

- Tak to trzeba nazwać. Tych ludziom nie daje się lepszej opieki zdrowotnej, nikt się tym nie przejmuje. Nie daje się opieki nad seniorami, kiedy jest to potrzebne, kiedy senior nie do końca daje sobie radę - podkreśliła.

- W kontekście tego, że to trafi do nich dwa tygodnie przed wyborami, to jest niesłychana bezczelność wobec tych ludzi. Jestem za tym, żeby podnosić emerytury, szczególnie najniższe, bo ci ludzie naprawdę nie mają z czego żyć. Rzucać im coś na tydzień, dwa tygodnie przed wyborami, jest taką bezczelnością, z którą nie spotkałam się jeszcze w polskiej polityce

- dodała.

Codziennie o 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (73)
Joanna Mucha o trzynastej emeryturze: Wyborczy ochłap, absolutnie obrzydliwa sytuacja
Zaloguj się
 • i.l

  Oceniono 8 razy 6

  ja tam nie czuję się wzgardzony, mam na co wydać. Co innego gdybym był fryzjerem posłanki.
  Oooo... wtedy bym chciał posady dyrektorskiej.

 • siwywaldi

  Oceniono 16 razy 6

  Mam pytanie: co jest lepsze?
  "Ochłap" w wysokości 900 zł, czy przeprowadzona przez was w 2012 roku waloryzacja kwotowa w wys 71 zł, dzięki której bezczelnie OKRADLIŚCIE miliony emerytów pobierających świadczenia wyższe niż 2,3 tys zł?

 • rr-ss

  Oceniono 13 razy 5

  czy są jakieś granice dla bezczelności tej pani? niech pożyje przez rok za 1100 zł miesięcznie a zacznie śpiewać hymny pochwalne o trzynastej emeryturze

 • bie1-3

  Oceniono 9 razy 5

  Rzeczywiście, czas wprowadzenia 13-tej emerytury jest niefortunny (łagodnie mówiąć). Jednak jest i plus. Siła nabywcza mojej rocznej emerytury netto spadła przez kilka lat o znacznie więcej niż 888zł. Mimo to, nie zagłosuję na PIS.

 • foton.3

  Oceniono 6 razy 4

  Co ona gada! Ja dostaję tysiacza na Maj i jestem za to wdzięczny! Moja renta to 772 zł.

 • vitmik

  Oceniono 18 razy 4

  może i to jest cyniczne, może pod publikę i przed wyborami ale to pani rząd bezczelnie podpiedrolił 150mld z OFE, bez pytania ludzi o zdanie ani bez żadnych wyjaśnień dlaczego?
  teraz to możecie na drzewo spadać banany prostować albo komentować III ligę hokeja na lodzie ;)

 • sil.m

  Oceniono 9 razy 3

  Program ROZUM+ należy zaaplikować dla świadomej i zdyscyplinowanej watahy „Psy I Suki”
  -wasze wpisy świadczą o tym jakim nieszczęściem i zagrożeniem jest jednoczenie się opozycji .
  Jak wielu boli, że będą budować w Wa-wie nowe szkoły i przedszkola celem kształcenia młodzieży. Wielu wolałoby by metropolita Sasin dalej rozwijał stawianie szkaradnych pomników trunkowego a prezes wydawał kasę na organizowanie comiesięcznych rodeo na Krakowskie Przedmieście. Ile za tą kasę puszczoną z dymem byłoby nowych miejsc w żłobkach i przedszkolach lub obiadów dla dzieci w szkołach? Mnie boli, że dziadzio - furman z Nowogrodzkiej zmusza mnie do płacenia za kiełbasę wyborczą, na leni, pijaków i dzieciorobów którzy za socjal mają fundowane fanty żeby zagłosowali na kogo trzeba
  Na edukację obyczajową nigdy nie jest za późno ale w seksualnej można się bardzo spóźnić, pleść dyrdymały i ohydnie kłamać mając za sobą zerowe doświadczenie. Prezes uwielbia dulszczyznę i kołtuństwo KK który ukrywa w swoich szeregach wiele trupów TW-SB / Capino; Grey; Libella; Lucjan; Łukasz itp. / oraz wielu pedofili – stanowi to u niego wartość podstawową - zachowawczą i wspierającą a wykształceni i oświeceni młodzi tolerancyjni Polacy , otwarci na świat są zagrożeniem. Chamski atak na ludzi jest u niego normą bo ci inaczej myślący to drugi sort, zdradzieckie mordy, twarze wymagające specjalnej troski w szynszylach a w ostateczności to komuniści i złodzieje. Te oskarżenia kieruje w imię miłości i miłosierdzia wobec bliźniego swego. Szybko zapomniał, że w dobrobycie komunistycznym tarzała się jego rodzina i on z pełną świadomością i fruktami materialnymi oraz doktoratem u Ehrlicha –ideologa PZPR oraz studiów dzieł syfilika Lenina pod pierzyną mamy w stanie wojennym. W imię obrony demokracji i wolności wielu siedziało w czasach komunizmu w więzieniu. Te represje nigdy nie stały się osobistym doświadczeniem tego gostka - furmana" na Nowogrodzkiej wytrwale wspomaganego przez czerwonych pająków i TW. Mógł rozwinąć skrzydła . Teraz prezes szuka wroga, tematu i sprawy by przykryć afery w PIS .Czy udanie - czas pokaże .Będzie bredził pod siebie , kłamał i stosował wszelkie mechanizmy propagandy by niewygodne fakty zatrzeć- by o nich zapomnieć a ważną dyskusję o rozwoju państwa, kształceniu młodych, społeczeństwa obywatelskiego i praworządności skierować na boczny tor. Chce państwa totalnej nieufności, szpiclowania, pomawiania, stygmatyzowania oraz ciągłej kontroli by ludzie stali się potulnymi i posłusznymi sygnalistami. - wielu przekupnych to akceptuje i wspiera.
  To jego cel.

 • junkamm

  Oceniono 11 razy 3

  dzis po tej wypowiedzi muchy usłyszałem kontem takie cos . gó... i mucha pasują do siebie . miom zdaniem to obrzydliwe gadanie .

 • rubenss420

  Oceniono 19 razy 3

  PO nigdy nic szaraczkom nie dało bo i po co
  Zasilek pielęgnacyjny od 12 lat wynosił 153 złociste i uważali że jest dobrze
  Robili wszystko aby zwiększyć różnicę między biznesem a pracownikiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX