Grzegorz Schetyna ogłosił "jedynki" na listach Koalicji Europejskiej. "To drużyna gwiazd"

Ewa Kopacz numerem jeden na wielkopolskiej liście, Jerzy Buzek pociągnie listę na Śląsku, a Marek Belka wystartuje prawdopodobnie z Łodzi. Grzegorz Schetyna zdradził część nazwisk, które dostaną "jedynki" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

Przewodniczący PO w "Faktach po faktach" na antenie TVN24 zdradził informacje na temat niektórych list Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu. Grzegorz Schetyna poinformował, że w czwartek odbędzie się spotkanie z szefami regionów, a w piątek zebranie członków zarządu ws. list wyborczych. Schetyna przyznał jednak, kto i gdzie będzie najmocniejszymi jedynkami. - Na pewno Ewa Kopacz, będziemy proponować, żeby była liderem listy w Wielkopolsce. Na pewno Jerzy Buzek, który będzie prowadził, jak zwykle, śląską drużynę Koalicji Europejskiej - poinformował.

Grzegorz Schetyna o jedynkach do PE: Drużyna gwiazd

Włodzimierz Cimoszewicz, jak powiedział Schetyna, "ma wskazanie warszawskie". Sam Cimoszewicz pojawił się w środę wieczorem w Polsat News. - Wybory do PE nie oznaczają wyboru przedstawicieli regionów, tylko całego kraju. Po drugie kandydowanie w Warszawie jest dość specyficzne. Przypuszczam, że jeżeli będę "jedynką" w Warszawie, będę miał więcej okazji do prezentowania nie tylko swoich poglądów, ale też poglądów całej Koalicji - stwierdził były premier.

Schetyna został zapytany w TVN24 także o to, czy Marek Belka otworzy listę w Łodzi. - Będzie także Marek Belka - stwierdził i dodał: - Będzie pięciu byłych premierów na naszych listach, to będzie świetna reprezentacja, drużyna, która będzie świetnie reprezentować Polskę w PE. Jestem dumny, że udało nam się taką ekipę zbudować. To naprawdę drużyna gwiazd.

Zobacz wideo
Więcej o: