Ardanowski krytycznie o proteście rolników na placu Zawiszy. "Te jabłka to dzieciom trzeba było dać"

Jan Krzysztof Ardanowski skomentował środowy protest rolników, którzy rozrzucili jabłka i palili opony na placu Zawiszy w Warszawie. - Marnowanie żywności raczej nie buduje sympatii. Te jabłka to dzieciom trzeba było dać do przedszkola, a nie wysypywać na plac i kierowcom przeszkadzać - mówił.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w rozmowie z Money.pl skomentował protest rolników z AGROunii, którzy w środę w porannych godzinach szczytu zablokowali plac Zawiszy w Warszawie. Rozrzucili na jezdnię jabłka, świńskie głowy, słomę i opony, które następnie podpalili. 

Ardanowski o proteście rolników. "Marnowanie żywności nie buduje sympatii"

Ardanowski przyznał, że rolnicy "mają prawo protestować", ale zarzucił im marnowanie żywności i stwierdził, że tego typu zachowanie może się przyczynić do osłabienia ich wizerunku w oczach społeczeństwa.

Ich prawem jest protestować, w tych koszuleczkach ładnie wyglądają. Natomiast marnowanie żywności - źle odbierane przez konsumentów - raczej nie buduje sympatii do rolników 

- mówił Ardanowski.

Jak dodał, rozrzucone podczas protestu jabłka można było spożytkować w inny sposób.

- Te jabłka to dzieciom trzeba było dać do przedszkola, a nie wysypywać na plac i kierowcom przeszkadzać - skwitował, dodając, że niektórzy z protestujących "zamiast rozwiązywać problemy chcą pokazać swoją siłę polityczną".

Na pytanie, czy zamierza spotkać się z rolnikami i z przewodniczącym AGROunii, Michałem Kołodziejczykiem, odparł: - Nie widzę powodu. Wielokrotnie był zapraszamy, rozmawialiśmy. Próbowałem zrozumieć, czy on ma jakąkolwiek wiedzę na temat rolnictwa europejskiego i wydaje mi się, że nie ma żadnej.

Ardanowski odniósł się do protestu rolników także na konferencji prasowej w Ministerstwie Rolnictwa (zwołanej ws. podsumowania audytu dotyczącego kontroli polskiej wołowiny). Za Joachimem Brudzińskim powtórzył, że rolnicy to "chuliganeria, która chce zamanifestować nie wiadomo co".

- Jedni chcą rozmawiać, szukać rozwiązań, a innym zależy na szumie medialnym.  Ich działania tysiącom warszawiaków zatruły dzień - mówił.

Więcej o:
Komentarze (99)
Ardanowski krytycznie o proteście rolników na placu Zawiszy. "Te jabłka to dzieciom trzeba było dać"
Zaloguj się
 • yaspiman

  Oceniono 33 razy 29

  głosowaliście na bandę kaina? to macie ... ardanowskiego.
  zamiast iść głosować na pis to lepiej było przed telewizorem posiedzieć, gorzałki się napić, babę stłuc ...

 • krynolinka

  Oceniono 27 razy 21

  Chuligani w tęczowych skarpetkach. Historia się powtarza, bikiniarze wrogiem ludu!

 • kemor234

  Oceniono 23 razy 19

  Odwracanie kota (a może świni?) ogonem.
  PANIE MINISTRZE !!!!! proszę się odnieść do postulatów a nie do formy.
  Chyba już na prawdę roztrwoniliście wszystkie pieniądze ...

 • irouleguy

  Oceniono 20 razy 16

  Panowie rolnicy. Pójdźcie za radą tego myndrola i następnym razem zamiast wysypywac jabłka, oblejcie gnojówką jego siedzibę.

 • js08836

  Oceniono 20 razy 16

  To k.... trzeba było za te jabłka zapłacić i oddać dzieciom. Rolnicy, to nie wolontariat.

 • strusz

  Oceniono 17 razy 15

  Ten pieniądze zmarnowane przez Maciorewicza na komisje można było dać na niepełnosprawnych.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 21 razy 15

  Mogli dać te jabłka do PCK albo Caritasu :-)
  To by Układ Zalewskiej mógł je ukraść :-)

 • nutka7.17

  Oceniono 16 razy 14

  Te miliony na Rydzyka i podkomisję smoleńską, tudzież na inne dyrdymały również można było wydać inaczej np. na poprawę kondycji będącej już w agonii służby zdrowia i oświaty, na budowę żłobków, przedszkoli, mieszkań dla ludzi młodych i starszych będących na w większości kiepskiej emeryturze, którą również należałoby dofinansować. No ale cóż PiSlamscy nierządnicy, wy macie swoje priorytety takie jak mafia kk, wasze familijno-mafijne interesy itp., itd., itp.

 • ks.pedofil

  Oceniono 17 razy 11

  Mimo faktu, ze minstrowie tego rzadu sa idiotami, nadal nie moge zrozumiec czemu ci tak zwani rolnicy nie placa ZUS-u tak jak kazdy tylko jakis KRUS. W skrocie czemu ja i inni mamy doplacac do ich ZUS-u?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX