Były rzecznik rządu PiS Rafał Bochenek "odnaleziony". Dostał pracę w państwowej spółce

Rafał Bochenek od kilkunastu dni jest dyrektorem marketingu w PGNiG, spółce Skarbu Państwa - podaje "Fakt", który potwierdził tę informację w firmie.
Zobacz wideo

Rafał Bochenek od stycznia 2016 do grudnia 2017 roku był rzecznikiem rządu PiS. Następnie był podsekretarzem stanu w KPRM, a także pełnomocnikiem ministra środowiska ds. organizacji COP24. Po wyborach samorządowych w ubiegłym roku został przewodniczącym sejmiku małopolskiego. Jeszcze pięć lat temu zapowiadał pogodę w TVP3 Kraków, był także radnym Wieliczki. Przełomem w jego karierze było poprowadzenie konwencji PiS w 2015 roku, podczas której przedstawiono Andrzeja Dudę jako kandydata na prezydenta.

Rafał Bochenek "odnaleziony". Były rzecznik rządu pracuje w państwowej spółce

Rafał Bochenek na stanowisku dyrektora ds. marketingu w PGNiG może liczyć na 20-30 tys. zł miesięcznie - podaje "Fakt". Przypomnijmy, że zgodnie z uchwałą PiS z 2018 roku radny, który zarabia 15 tys. zł miesięcznie, nie może pełnić mandatu. Na pytanie o tę uchwałę Rafał Bochenek stwierdził, że "formalnie nie jest członkiem PiS", mimo że się z nią identyfikuje.

Więcej o: