Katarzyna Lubnauer dla Gazeta.pl: Polacy widzą paździerzowe państwo PiS

- Konkurencja w polityce jest czymś normalnym. Trzeba rozróżnić konkurentów, takich jak Wiosna, od wspólnych przeciwników politycznych, czyli PiS - powiedziała w Poranku Gazeta.pl Katarzyna Lubnauer.
Zobacz wideo

Gościem Piotra Maślaka w porannej rozmowie z Gazeta.pl była Katarzyna Lubnauer.
- Oczywiście, że popieram Kartę LGBT+. Nowoczesna była jednym z tych ugrupowań, które mocno naciskały, by została podpisana (…) Są dwie sprawy. Jest deklaracja i wszystko to, co narosło wokół niej, a co postanowił wykorzystać PiS. Po to tylko, by prowadzić oszczerczą, a jednocześnie opartą na szukaniu wroga i szerzeniu nienawiści kampanię - powiedziała szefowa Nowoczesnej.

Katarzyna Lubnauer o PiS: Co to za partia, która zawsze musi mieć wroga

Dodała, że termin "seksualizacja" jest błędnie wykorzystywany przez PiS.
- Seksualizacja to np. przebieranie dziewczynek za lolitki (...) Edukację seksualną należy potraktować jako zabezpieczenie przed seksualizacją, a także przed pedofilią - powiedziała Lubnauer. - Silna nagonka na to, czego nie ma w tej karcie wynika z tego, że Polacy widzą paździerzowe państwo PiS - dodała.

- Co to za partia, która nie potrafi rządzić przez sprawne zarządzanie państwem, tylko zawsze musi mieć wroga? Mają ich tak wielu, że niedługo całe społeczeństwo wejdzie im do grupy wrogów - powiedziała Lubnauer.

Na pytanie, dlaczego Koalicja Europejska nie mówi jednym głosem ws. Karty LGBT+, szefowa Nowoczesnej odpowiedziała, że wynika to ze zróżnicowania partii, które są w KE. - Sprawy światopoglądowe są wyłączone ze wspólnego programu KE. Dlatego, bo są w niej różne partie - powiedziała. 

"Mimo że PiS tyle naobiecywało, Koalicja Europejska wygrywa"

Szefowa Nowoczesnej skomentowała też sondaż "Gazety Wyborczej" z którego wynika, że KE wygrywa z PiS. - Sondaż cieszy, ale nie powinien usypiać. Mimo że PiS tyle naobiecywało, Koalicja Europejska wygrywa. To oznacza, że należy z nadzieją i pewną skromnością podejść do tego, że jest szansa na zwycięstwo - powiedziała.

Lubnauer skomentowała też konflikt z Robertem Biedroniem. - Ataki są ze strony Wiosny, a nie KE. Konkurencja w polityce jest czymś normalnym. Trzeba rozróżnić konkurentów, takich jak Wiosna, od wspólnych przeciwników politycznych, czyli PiS, który niszczy podwaliny państwa demokratycznego - powiedziała szefowa Nowoczesnej.

Więcej o:
Komentarze (64)
Katarzyna Lubnauer dla Gazeta.pl: Polacy widzą paździerzowe państwo PiS
Zaloguj się
 • 174pit

  Oceniono 15 razy 9

  PiS - jak każda partia autorytarna - musi mieć wroga, więcej - samych wrogów. Nie da się po dyktaturę iść w koalicji. A poza tym trzeba motłoch (bo tylko tym są dla autorytarystów wyborcy, obywatele) utrzymywać w ciągłym napięciu, mieć kim straszyć, mieć na kogo szczuć.
  Najpierw trzeba wyeliminować wszelką zorganizowaną opozycję, potem zdławić zbyt śmiałe oporne jednostki, następnie zastraszyć wątpiących i niezbyt gorliwych w chwaleniu "wodza" czy "siły przewodniej". W końcu zamiast społeczeństwa mamy stado przestraszonych, pokornych baranów, które grzecznie idzie tam, gdzie skieruje je kij pastucha lub kły jego kundli.
  Schemat działania identyczny dla hitlerowskich Niemiec, Związku Radzieckiego, Chin, komunistycznej Korei a dzisiaj putinowskiej Rosji, orbanowskich Węgier czy pisięcej Polski.
  Podbijanie narodowego bębenka i łechtanie dumy narodowej służą tylko wzięciu obywateli za mordę.

 • jurek4491

  Oceniono 17 razy 7

  Okupacja kraju będzie trwała jeszcze 8 miesięcy , później rozliczymy się z nimi - dlatego taki popłoch w rządzie , PLULI zawsze na UE a teraz większość polubił KASIORĘ w euro .

 • kemor234

  Oceniono 15 razy 5

  NIESTETY, ALE NIE WIDZĄ.
  Niektórzy to nawet nie trzeźwieją. Pracować nie muszą ... Bo i po co ???
  Są przecież tacy, którzy uczciwie pracują, a PIS zabiera ich pieniądze i daje nierobom.
  Nie koniecznie nawet bezrobotnym ... nierobom.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 10 razy 2

  udzie już tak maja dość PiSu i ich buraczanej władzy że nawet mega łapówki obiecane przez prezia nic, albo bardzo niewiele pomagają tym Edkom w utrzymaniu "wadzy" i koryta

 • justas32

  Oceniono 10 razy 2

  Pani Kasiu - Pani zniszczyła Nowoczesną. Wolę Panią od Kaczyńskiego - ale to Pani jedyna zaleta. Partii szkoda ...

 • pikus123

  Oceniono 9 razy 1

  Zagłosujmy na PO -nieudaczników i komuchów , których program dla POLSKI I POLAKÓW to :
  1. LGBT
  2. Euro
  3. Odsunąć PIS od władzy
  4. Dorwać się do władzy i mieć w czterech literach Polaków i Polskę ( jak zawsze )
  5. Zrobić dziurę budżetową na 100 mld

 • js08836

  Oceniono 9 razy 1

  Lubnauer finansowy bankrut, polityczne mniej niż zero. Czy ona chce naprawiać Polskę choć nie potrafi naprawić siebie ? Niech wraca do zagrody z osłami.

 • dziadekjam

  Oceniono 11 razy 1

  "Trzeba rozróżnić konkurentów, takich jak Wiosna, od wspólnych przeciwników politycznych, czyli PiS - powiedziała w Poranku Gazeta.pl Katarzyna Lubnauer."
  ================================
  Czyli nadal "program" sprowadza się do "PiS wspólny wróg"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX