Małopolska kurator oświaty zastąpi minister Zalewską? Jest komentarz Beaty Mazurek

Władze PiS poważnie rozważają kandydaturę małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak na zastępczynię minister Anny Zalewskiej - podał nieoficjalnie portal KRK News. Do informacji powtórzonej przez większość mediów odniosła się na Twitterze rzeczniczka PiS.
Zobacz wideo

Portal KRK News poinformował nieoficjalnie, że małopolska kurator oświaty Barbara Nowak może zostać nową minister edukacji po odejściu Anny Zalewskiej, która wraz z końcem swojej kadencji wybiera się do Parlamentu Europejskiego.

Nowak zastąpi Zalewską? "Poważnie rozważana kandydatura"

Z ustaleń portalu wynika, że scenariusz powołania Nowak na stanowisko minister edukacji jest obecnie "poważnie rozważany" przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Małopolska kurator ani ministerstwo nie skomentowały na razie tych doniesień. Wiadomo jednak, że Anna Zalewska przestanie niedługo pełnić swoją funkcję, bo jej nazwisko znalazło się na listach wyborczych PiS do europarlamentu - będzie startowała z okręgu nr 12 obejmującego okręg dolnośląski i opolski.

Zalewska zapowiadała, że planowała rozpocząć pracę w Brukseli już cztery lata temu, ale wówczas stanęła przed zadaniem przeprowadzenia reformy edukacji.

Mazurek: Nikt nie rozważa kandydatury Barbary Nowak 

"To nieprawda. Nikt tej kandydatury nie rozważa." - ucięła wieczorem medialne spekulacje rzeczniczka PiS Beata Mazurek.  

Krytyka deklaracji LGBT+ i słowa o "promowaniu pedofilii"

Małopolska kurator oświaty w ostatnich tygodniach "zasłynęła" kontrowersyjną wypowiedzią na temat Deklaracji LGBT+ podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego. Nowak zamieściła na Twitterze wpis, w którym stwierdziła, że podpisana przez prezydenta Warszawy karta LGBT+ to "promowanie pedofilii" i "krzywdzenie dzieci". Z kolei w marcu zeszłego roku odwołania małopolskiej kurator chcieli posłowie Nowoczesnej - chodziło o ksenofobiczne wpisy, które również zamieściła na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (196)
Małopolska kurator oświaty zastąpi minister Zalewską? Jest komentarz Beaty Mazurek
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 74 razy 72

  Jakie są kryteria nominacji na ministra w tym "rządzie"? Głupi i głupszy? Niedługo na ministra powołają Suskiego albo przepraszam za wyrażenie -Hotina.

 • mirek11768

  Oceniono 65 razy 65

  Kretynka zasłużyła się wygadywaniem debilizmów więc w nagrodę dostanie koryto w sam raz pasujące do jej poglądów.. Tylko takie miernoty mogą obejmować jakieś stanowiska

 • owca888

  Oceniono 39 razy 39

  Wysyp kretynek czy co, gnomi szczerbulcu?

 • 99venus

  Oceniono 38 razy 38

  Zieliński,Nowak...może jeszcze kilka takich kandydatur.Pokaz stosunku PiS po polskiej oświaty.
  Głupota i ciemnota zalewają kraj.

 • kastoripollux

  Oceniono 36 razy 36

  Zalewska to chyba najgorsze badziewie jakie kiedykolwiek było na stołku ministra edukacji. Mam nadzieję, że ci zaprzańcy pójdą kiedyś siedzieć za swoje pisowskie zaprzaństwo.

 • arreis65

  Oceniono 36 razy 34

  równie głupia i równie brzydka jak kretynka zalewska - po prostu kolejna miss pis !!!!

 • cjk.5004

  Oceniono 32 razy 32

  Jest tak piramidalnie głupia i katolicka, że nadaje się na ministra w rządzie ciemniaków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX