Szydło apeluje do nauczycieli: dajcie nam szansę, usiądźmy do stołu

Była premier przekonuje, że rząd PiS już zaczął poprawiać sytuacje nauczycieli i gotowy jest do negocjacji. Jednocześnie, zastrzega, że "egzaminy uczniów są dla rządu priorytetem". Beata Szydło zwróciła się też z apelem do nauczycieli.
Zobacz wideo

- Przede wszystkim dzieci nie pozostaną bez opieki. Chcę zapewnić wszystkich rodziców, że dzieci będą bezpieczne, a egzaminy się odbędą. Wierzę w to głęboko. Wierzę i jestem przekonana, bo nauczyciele to jest jedna z najbardziej odpowiedzialnych grup zawodowych - mówiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej Beata Szydło.

Wypowiedzi, które padały zarówno z ust związkowców jak i polityków w poprzednim tygodniu pozwalają przypuszczać, że strajk nauczycieli w czasie szkolnych egzaminów jest coraz bardziej prawdopodobny. W rozmowie z Gazeta.pl, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz wezwał nauczycieli, żeby "się nie lękali" i stwierdził, że "strajk jest konieczny dla reformy polskiej szkoły". 

Szydło o strajkach: dajcie nam państwo szansę

- Zrobimy wszystko, żeby w dialogu znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji. My sobie zdajemy sprawę z tego, że wynagrodzenia dla nauczycieli są bardzo niskie - zadeklarowała podczas konferencji była premier. Podkreśliła również, że "zdaje sobie sprawę ze wszystkich wyzwań i problemów, które od wielu lat środowisko nauczycieli niesie na swoich barkach". 

Szydło przekonywała, że "jesteśmy na pierwszym etapie wprowadzania korzystnych zmian, jeśli chodzi o wynagrodzenia" nauczycieli. Dodała, że potrzebny jest również "wzrost znaczenia zawodu nauczyciela" oraz, że "teraz jest też czas na to, żeby zastanowić się jak rozwiązać inne problemy, które są w tym środowisku".

- Dajcie nam państwo szansę, usiądźmy do stołu, porozmawiajmy. Być może część tych postulatów, które dzisiaj państwo stawiacie jest możliwa do zrealizowania - zwróciła się do nauczycieli była premier.

Szydło o egzaminach: uczniowie mogą być spokojni

Beata Szydło stwierdziła, że szkolne egzaminy to "nasza wspólna sprawa, wspólna odpowiedzialność, wspólna przyszłość", a "uczniowie mogą być spokojni". Jak powiedziała, dla rządu "egzaminy uczniów są priorytetem" i "muszą się odbyć".

Była premier skomentowała również podpisane ostatnio rozporządzenie, które ma umożliwić przeprowadzenie egzaminów w szkołach, poprzez zmianę zasad dotyczących składu komisji egzaminacyjnych. "Musimy być zabezpieczeni na wszelkie możliwości" - stwierdziła pytana o motywacje Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Szydło odniosła się również do wypowiedzi swojego partyjnego kolegi Marka Suskiego, który powiedział, że pensje nauczycieli i posłów są podobne. "To zupełnie niepotrzebna wypowiedź" - skwitowała była premier.

Więcej o:
Komentarze (160)
Szydło apeluje do nauczycieli: dajcie nam szansę, usiądźmy do stołu
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 65 razy 63

  Nauczyciele apelują do Szydło i jej kolegów: Podzielcie się tym, co macie w korycie. nie tylko wam się należy!

  :D

 • stef0909

  Oceniono 54 razy 52

  Wal się ciociu..jesteś taka wiarygodna jak twoje zainteresowanie się niepełnosprawnymi.....krótko mówiąc zamilcz!!!!

 • krynolinka

  Oceniono 50 razy 44

  Pewien radny PiS: Jeśli nauczyciele uważają, że zarabiają źle, to mogą znaleźć lepiej płatną pracę
  Yhy, galerianki Glapy już pewnie pakują kosmetyczki..

 • ar.co

  Oceniono 42 razy 40

  Aż taka panika w PiSiarni? Nawet Becię "nam się należało" Szydło po raz pierwszy od roku od rosołu odwołali, żeby okłamywała nauczycieli?

 • strach_sie_bac

  Oceniono 33 razy 33

  Jak widzę tego osobnika lub słyszę to zbiera mi się na odruch wymiotny. Najgorsze jest to, że ona wierzy w to co mówi.

 • 2tiredd

  Oceniono 32 razy 32

  "Dajcie nsm 10-tą szansę na ośmieszenie się pozornymi ofertami". Ona naprawdę myśli, że negocjuje z idiotami. Rzekłbym, że to nauczyciele negocjują z piaskownicą.

 • glencok

  Oceniono 31 razy 29

  I za to bierze kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie? Doją nas aż furczy

 • qnqn

  Oceniono 25 razy 25

  Wojsko rozjechane, system sprawiedliwości rozjechany, edukację kończą właśnie rozjeżdżać... polska w ruinie, dajecie radę. Polacy to jest jednak w połowie debilny naród.

 • brods

  Oceniono 26 razy 24

  baba z brzeszcz ... , typowa PISowska kłamczucha mająca problem ze słuchem .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX