Poseł PiS Piotr O. usłyszał zarzuty. Prokuratura na razie nie ujawnia szczegółów sprawy

Poseł PiS Piotr O. usłyszał zarzuty - informuje Onet. Na razie śledczy nie podają więcej informacji na temat sprawy, choć wcześniej donoszono, że parlamentarzysta miał kupować prawo jazdy za łapówkę. Poseł został już zawieszony w prawach członka PiS
Zobacz wideo

Jak wcześniej opisywaliśmy na Gazeta.pl, z zebranych materiałów dowodowych wynika, że poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr O. nigdy nie odbył odpowiednich kursów, które dawałaby mu prawo do kierowania pojazdami z kategorii A, C,B+E, C+E, nie zdał też egzaminów.

Poseł z Biłgoraja miał uzyskać te uprawnienia dzięki łapówce w wysokości 1,5 tys. zł, przekazanej Krzysztofowi L., szefowi gangu handlującego prawami jazdy w latach 2011-2015 właśnie w Biłgoraju.

Poseł PiS Piotr O. usłyszał zarzuty

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr O. w styczniu tego roku zrzekł się immunitetu (wcześniej komisja wyraziła zgodę na uchylenie go). W poniedziałek, 11 marca, prokuratura postawiła mu zarzuty - informuje Onet.

Jak przekazał portalowi Piotr Marko, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie, poseł Piotr O. został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Śledczy na razie nie informują o treści i liczbie zarzutów, natomiast zapowiadają, że w kwietniu tego roku - gdy zakończy się postępowanie - przekażą więcej na ten temat. Nie wiadomo też, czy poseł przyznał się do winy.

Onet informował już wcześniej, że prokuratura zamierza postawić Piotrowi O. cztery zarzuty, które miałyby dotyczyć: "uzyskania przez posła, z naruszeniem przepisów prawa, uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi kategorii A, C,B+E, C+E oraz świadectwa kwalifikacji zawodowej kierowcy".

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek poinformowała na Twitterze, że decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego Piotr O. został zawieszony w prawach członka partii do czasu wyjaśnienia sprawy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (80)
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr O. usłyszał zarzuty. Prokuratura nie ujawnia szczegółów
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 54 razy 48

  Gdyby chodziło o opozycyjnego posła to już byśmy wiedzieli o kolorze majtek w których do komunii szedł. A tu masz tajemnice i sekrety...

 • def11

  Oceniono 40 razy 36

  ale posłem Prawym i Sprawiedliwym mu nie przeszkadzało być, podobnie jak szefowi wszystkich Prawych i Sprawiedliwych, choć ten cierpliwie czeka na zarzuty :)

 • munaciello

  Oceniono 37 razy 33

  Krystalicznie uczciwe członki naśladują krystalicznie uczciwego Pierwszego Członka.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 32 razy 32

  Przekręty i Szwindle :-)

 • carlos_512

  Oceniono 26 razy 26

  jeździć nie potrafi, więc może powinien zostać kierowcą w SOP...
  poziomu na pewno by nie obniżył...

 • flemming

  Oceniono 25 razy 25

  Dlaczego kaczyński nie broni swojego człowieka? Dlaczego rzucił go na pożarcie wilkom? To nie fair prezesie, sam unikasz jak możesz zarzutów w sprawie Srebrnej, a tu skazujesz na niebyt młodego człowieka, prawdziwego Polaka, katolika, patriotę, za jakieś tam głupstwo z prawem jazdy. Wstyd.

 • Kris P

  Oceniono 28 razy 24

  Czy posłowie faktycznie odzwierciedlają całe społeczeństwo?
  Jeśli ten kolejny przykład ma to potwierdzać, to kiepsko z nami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX