Duda broni Dulkiewicz. "Nie wolno kupować alkoholu? To prywatna sprawa. Dajcie spokój"

Andrzej Duda zaapelował, by "dać spokój" Aleksandrze Dulkiewicz. Prezydent pytał retorycznie: - A co, jest zakaz robienia takich zakupów? Nie wolno dorosłej osobie kupować alkoholu? To prywatna sprawa, nie urzędowa.
Zobacz wideo

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, zyskała właśnie nieoczekiwanego sojusznika - prezydenta Andrzeja Dudę. Najpierw krótkie przypomnienie: w ubiegły piątek dziennikarz portalu Trójmiasto.pl zamieścił w sieci nagranie z monitoringu z jednej z gdańskich Biedronek.

Na wideo zarejestrowano, jak Aleksandra Dulkiewicz kupuje alkohol w towarzystwie trzech ochroniarzy. Przedstawiciele sieci Biedronka przeprosili prezydent Gdańska za wyciek nagrania (odpowiedzialny za to miał być pracownik ochrony zatrudniony przez zewnętrzną agencję). Natomiast Dulkiewicz sprawę obróciła w żart, wskazując, że "kupiła krówkę (0,7 litra - red.), a cole były małe...".

Już po weekendzie głos na Twitterze zabrał prezydent Andrzej Duda, który napisał:

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz kupowała alkohol w sklepie? A co, jest zakaz robienia takich zakupów? Nie wolno dorosłej osobie kupować alkoholu? Nie wolno Prezydentowi Miasta robić takich zakupów? Nie widzę tu żadnego problemu. To prywatna sprawa, nie urzędowa. Dajcie spokój!
Zobacz wideo
Więcej o: