Duda broni Dulkiewicz. "Nie wolno kupować alkoholu? To prywatna sprawa. Dajcie spokój"

Andrzej Duda zaapelował, by "dać spokój" Aleksandrze Dulkiewicz. Prezydent pytał retorycznie: - A co, jest zakaz robienia takich zakupów? Nie wolno dorosłej osobie kupować alkoholu? To prywatna sprawa, nie urzędowa.
Zobacz wideo

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, zyskała właśnie nieoczekiwanego sojusznika - prezydenta Andrzeja Dudę. Najpierw krótkie przypomnienie: w ubiegły piątek dziennikarz portalu Trójmiasto.pl zamieścił w sieci nagranie z monitoringu z jednej z gdańskich Biedronek.

Na wideo zarejestrowano, jak Aleksandra Dulkiewicz kupuje alkohol w towarzystwie trzech ochroniarzy. Przedstawiciele sieci Biedronka przeprosili prezydent Gdańska za wyciek nagrania (odpowiedzialny za to miał być pracownik ochrony zatrudniony przez zewnętrzną agencję). Natomiast Dulkiewicz sprawę obróciła w żart, wskazując, że "kupiła krówkę (0,7 litra - red.), a cole były małe...".

Już po weekendzie głos na Twitterze zabrał prezydent Andrzej Duda, który napisał:

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz kupowała alkohol w sklepie? A co, jest zakaz robienia takich zakupów? Nie wolno dorosłej osobie kupować alkoholu? Nie wolno Prezydentowi Miasta robić takich zakupów? Nie widzę tu żadnego problemu. To prywatna sprawa, nie urzędowa. Dajcie spokój!
Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (200)
Andrzej Duda broni Dulkiewicz. "Nie wolno kupować alkoholu? To prywatna sprawa. Dajcie spokój"
Zaloguj się
 • stachkaz47

  Oceniono 36 razy 22

  PAN DUDA nie broni tej pani on ROZDMUCHUJE sprawę/inaczej mówiąc odpowiednio nagłaśnia/.Nadaje nieistotnej sprawie odpowiednią RANGĘ.
  Znamy się na WAS .........................................................

 • maciek76

  Oceniono 21 razy 17

  Zwłaszcza, że większość aparatczyków wysyła na prywatne zakupy opłacanych z podatków osobistych asystentów!

 • nutka7.17

  Oceniono 28 razy 16

  Spadaj pajacu.
  Pani Dulkiewicz nie potrzebuje obrońców, bo nie ma przed czym się bronić.

 • elenem

  Oceniono 16 razy 14

  Dajcie spokój bo się aż niedobrze robi !
  A jakby kupowała prezerwatywy....to co? :))) NIC.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 15 razy 13

  Podła zmiano chcesz wprowadzić zakaz seksu,zakaz picia alkoholu, a może jeszcze nakażecie kobietom zakładać czarczafy, boicie się arabów a sami chcecie wprowadzić obyczaje arabskie???

 • czechy11

  Oceniono 17 razy 13

  Środowiska Fekalne PiS narobiły szumu ze Pani Prezydent kupuje alkohol w asysie ochroniarzy chroniącymi ja prze świrami mordercami których te środowiska Fekalne nasyłają na ludzi na czele z Obersturmfuhrerem Deweloperem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX