Elżbieta Bieńkowska: Łączenie mojej osoby z zatrzymaniami CBA jest sprzeczne z faktami

Elżbieta Bieńkowska skomentowała zatrzymanie swojego byłego asystenta Lecha B. Komisarz UE napisała, że łączenie jej osoby z poniedziałkowymi zatrzymaniami CBA "pozostaje w sprzeczności z faktami".

"Łączenie mojej osoby z dzisiejszymi zatrzymaniami CBA pozostaje w jawnej sprzeczności z faktami, co jednoznacznie zostało ustalone w 2014 roku. Proszę nie używać mojego nazwiska i wizerunku do medialnego pozycjonowania działalności CBA i Prokuratury" - napisała na Twitterze Elżbieta Bieńkowska.

Elżbieta Bieńkowska skomentowała zatrzymanie byłego asystenta

W 2014 roku "Fakt" opisał historię firmy produkującej owoce z Zegartowic pod Krakowem. Beskid Grupa Producentów Owoców była dotowana ze środków unijnych. W pewnym momencie prezesem zarządu został Marcin M., znajomy Lecha B. Następnego dnia po objęciu tej funkcji podpisał kilka umów z zajmującą się doradztwem finansowym firmą B., Legat, które nie były korzystne dla przedsiębiorstwa. Wtedy akcjonariusze postanowili poprosić o pomoc Elżbietę Bieńkowską, bo B. podczas spotkań rozdawał wizytówki jej biura poselskiego.

- Nie jest to moja sprawa, nie wiem, czy pomogę. Ten człowiek nie będzie już moim asystentem, ja go zwolnię za posługiwanie się moimi wizytówkami, ale nie wiem, czy coś więcej mogę zrobić - mówiła Bieńkowska w rozmowie z "Faktem". Zachowanie ówczesnego asystenta nazwała "niedopuszczalnym nadużyciem jej zaufania".

CBA zatrzymała sześć osób, w tym byłego asystenta Elżbiety Bieńkowskiej

W poniedziałek rano Centralne Biuro Śledcze zatrzymało sześć osób, które miały wyłudzić 2 miliony złotych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wśród nich jest Lech B., były asystent Elżbiety Bieńkowskiej. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, zatrzymany został też brat polskiej komisarz UE.

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski powiedział, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze z delegatury w Katowicach. Grupa przestępcza kierowana przez Lecha B. próbowała wyłudzić kolejne pieniądze, tym razem 10 milionów złotych, od jednego z dużych producentów warzyw i owoców.

Zatrzymani mają trafić do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie śledczy chcą im postawić zarzuty związane między innymi z działalnością w zorganizowanej grupie przestępczej i prania pieniędzy. CBA przeszukuje mieszkania i gabinety podejrzanych.
Wcześniej informację o zatrzymaniu podała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Według śledczych wszyscy zatrzymani byli zaangażowani w przestępstwa skarbowe, korupcyjne, przeciwko obrotowi gospodarczemu, czy wyłudzenia kredytów.
Podejrzanym może grozić do 15 lat pozbawienia wolności

Więcej o:
Komentarze (247)
Elżbieta Bieńkowska o zatrzymaniu byłego asystenta: łączenie mojej osoby sprzeczne z faktami
Zaloguj się
 • vincent33

  Oceniono 104 razy 78

  a czy CBA w kiońcu wyjaśno jak to sie stało, że do SKOKów podatnicy musieli dopłacić prawie 5 mld zeta a nadzorujący te SKOKi pisior Bierecki wyprowadził z nich do swojej fundacji w Luksemburgu kilkadziesiąt milionow PLN ?
  To jest jeszcze bezczelniejsze niż 2 wieże Kaczyńskiego
  coś się dzieje w tym temacie ?

 • pollion1

  Oceniono 84 razy 58

  rzucanie gówna w wentylator to specjalność PIS ,zawsze może kogoś ubrudzić...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 50 razy 38

  pisiory będą i tak w koło ględzić o tym ze koleś był asystentem Bieńkowskiej, nawet jak ona go na zbity pysk wywaliła z "asystowania"... żeby tylko nie mówić o blondynach z NBP po 62'000 od łebka które dalej spokojnie pobierają swoje pensje, o wieżach Kaczyńskiego, o deficycie budżetowym, o ruinie kraju po obiecankach-cacankach pisu na -40 miliardów, o agonii polskiej służby zdrowia, systemu edukacji, smrodzie i smogu w naszych miastach, o ruinie polskiej armii ....

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 43 razy 29

  Niewinny, to ma 150 cm wzrostu.
  Resztą zajmie się Zorro.

 • readme.txt

  Oceniono 36 razy 24

  PiS to odgrzewa bo wybory idą. Kaczyński - skończysz marnie, to pewne.

 • fakiba

  Oceniono 31 razy 21

  Szybkie to CBA , sprawa ciągnie się od 2014 r , a oni "już" zatrzymali

 • agnrodis

  Oceniono 22 razy 18

  A kiedy CBA zajmie sie na powaznie afera SKOKow??? Moze Kaczynski i Rydzyk sa w nia wkreceni???

 • takaprawda2015

  Oceniono 30 razy 18

  "Podejrzanym może grozić do 15 lat pozbawienia wolności"

  A za zabójstwo samochodem po pijaku do 12 i to tylko jak jest o sprawie głośno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX