RPD komentuje kartę LGBT+ podpisaną przez Trzaskowskiego: "Nie ma podstaw prawnych"

W programie Gość Radia ZET rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak skomentował podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego kartę LGBT+. Rzecznik wysłał już pismo do prezydenta Warszawy domagając się wyjaśnień.
Zobacz wideo

Mikołaj Pawlak na antenie Radia ZET stwierdził m.in. że deklaracja LGBT+ podpisana przez prezydenta Warszawy jest zbyt ogólna. Rzecznik praw dziecka skierował już w miniony piątek pismo do Rafała Trzaskowskiego domagając się m.in. określenia na jakich standardach Światowej Organizacji Zdrowia ma opierać się deklaracja. Zalecenia WHO są postulatami, które według rzecznika nie zostały wprowadzone w żadnych krajach na świecie

Karta LGBT+ według RPD - seksualizacja dzieci i łamanie praw rodziców 

Rzecznika niepokoi m.in. seksualizacja dzieci, która miałaby być przeprowadzana na różnych etapach wiekowych. Zgodnie ze wstępnymi założeniami karty LGBT+ w Warszawie mają zostać wprowadzone zajęcia dotyczące edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej, uwzględniającej m.in. kwestię orientacji seksualnej. 

Mikołaj Pawlak zastanawia się ponadto, czy deklaracja LGBT+ i wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkole, nie będą stanowiły potencjalnego naruszenia Konstytucji i praw rodziców na temat kształcenia swoich dzieci: "Część rodziców może się z tym nie zgadzać i mają do tego prawo. Jeśli ktoś za ich plecami będzie usiłował takie rzeczy wprowadzić, nie ma na to zgody".

Według rzecznika to rodzic ma w pierwszej kolejności decydować kto i w jakiej formie będzie rozmawiał z jego dziećmi o treściach związanych z edukacją seksualną - "W pierwszej kolejności rodzice mają prawo zadecydować kto i kiedy będzie takie treści wprowadzać. Konstytucja, bo do tego aktu odwołujemy się jako najwyższego, stanowi o tym że rodzice mają prawo, a dzieci to osoby do osiemnastego roku życia". Działania Rzecznika praw dziecka związane są z pismami kierowanymi do niego zarówno przez przeciwników, jak i zwolenników deklaracji LGBT+. 

Więcej o:
Komentarze (229)
Rzecznik praw dziecka komentuje kartę LGBT+ podpisaną przez Trzaskowskiego: "Nie ma podstaw prawnych"
Zaloguj się
 • nowomysliciel2010

  Oceniono 107 razy 93

  Nie masz człowieku podstaw moralnych ani prawnych by być rzecznikiem praw dziecka. Ty nie masz elementarnej wiedzy ani empatii dla dzieci. Jesteś rzecznikiem partii nie dzieci .

 • remo29

  Oceniono 53 razy 53

  Jeszcze by się dzieci dowiedziały, że jak ksiądz wtyka im łapy do majtek, to wcale nie jest to zabawa.

 • lodzermensz1

  Oceniono 57 razy 51

  Jak widać, pisowski urzędnik zaczyna wypełnianie funkcji, wyznaczonej przez partię matkę, z przytupem.
  Właśnie po to uczyniono go rzecznikiem.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 41 razy 37

  Jedno pytanie: Czy zostawilibyście na godzinkę swoje dziecko pod opieką tego pana?

 • indan

  Oceniono 47 razy 37

  Dewot i tyle, szkoda z nim rozmawiać.

 • obeznany

  Oceniono 37 razy 33

  Bo w ogóle od tej całej edukacji dzieciom się tylko w głowach przewraca!

 • misiek1959

  Oceniono 38 razy 32

  No proszę, pan rzecznik pedofilów w sutannach się odezwał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX