Brudziński: Jeśli zdobędę mandat, to nie po to, żeby "za jedno euro gonić sukę do Brukseli"

- Jeżeli ten mandat zdobędę, to nie po to, żeby, za przeproszeniem, za jedno euro gonić sukę do Brukseli - powiedział Joachim Brudziński. Nie wyjaśnił, co miał na myśli. Stwierdził tylko, że to "powiedzenie", krążące wśród europosłów.

Joachim Brudziński był gościem "Porannej rozmowy" RMF FM. - Czego panu brakuje, skoro musi pan iść do Brukseli, żeby w siebie zainwestować? - zapytał prowadzący audycję Robert Mazurek. 

- Jeżeli pan będzie próbował wiercić dziurę w brzuchu i doszukiwać się tutaj niecnych zamiarów polepszenia swojego bytu materialnego, to odpowiadam panu, że jako poseł na Sejm jestem w pełni usatysfakcjonowany dochodami - odpowiedział na to szef MSWiA. - Czasami z osobistym wstydem przyjmuje głosy moich koleżanek i kolegów, którzy po kątach jęczą, że mało zarabiają - dodał.

Wybory do PE. Brudziński o "gonieniu suki za jedno euro"

Mazurek przyznał jednak, że chodziło mu o kompetencje, a nie kwestie majątkowe. Brudziński przyznał, że dzięki doświadczeniu w Parlamencie Europejskim i zdobytym nieformalnym kontaktom politycy są bardziej skuteczni. - Jeżeli ten mandat zdobędę, to nie po to, żeby, za przeproszeniem, za jedno euro gonić sukę do Brukseli - powiedział Brudziński. Jego słowa zdziwiły prowadzącego. Co miał na myśli minister? - Jest takie powiedzenie, tak zwanych europosłów dietetycznych, którzy robią wszystko, żeby nabijać swoją kabzę - stwierdził szef resortu spraw wewnętrznych.

Później Brudziński postanowił nieco inaczej wyjaśnić, skąd wzięła się jego wypowiedź. "Wielu pyta o co chodzi z tą suką o której mówiłem w RMF FM. To wszystko przez sunię (golden retriever) mojego przyjaciela Marcina, która dzisiaj w nocy w Szczecinie się szczeniła, a ja byłem myślami razem z nim. To jego pierwsze szczenięta" - napisał na Twitterze szef MSWiA. I zamieścił zdjęcie:

Brudziński o LGBT

W dalszej części rozmowy w RMF FM Mazurek zapytał, czy "straszenie gejami" ma być punktem programowym PiS tej kampanii. - Jestem ostatni, który chciałby straszyć kogokolwiek gejami. Znam przynajmniej kilku, są bardzo miłymi, grzecznymi, kulturalnymi ludźmi. Więc dlaczego miałbym nimi kogokolwiek straszyć? - zapytał retorycznie Brudziński. 

Następnie szef MSWiA odniósł się do podpisania Deklaracji LGBT przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. - Wara komukolwiek od wrażliwości, intymności moich dzieciaków - powiedział i dodał: - Deklaracja Trzaskowskiego jest o tyle niebezpieczna, że jest to deklaracja ideowa. W wymiarze prawnym nie ma żadnego znaczenia.

Więcej o:
Komentarze (151)
Brudziński: Jeśli zdobędę mandat, to nie po to, żeby "za jedno euro gonić sukę do Brukseli"
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 92 razy 88

  Panie Brudziński, musi Pan zrozumieć, że nie każdy rozumie Waszą grypserę…

 • wkoz1

  Oceniono 60 razy 58

  i chocbys zalozyl marynarke i dostal ministra to słomy z butow nie wyciagniesz..

 • 1moja

  Oceniono 40 razy 38

  "...za jedno euro gonić sukę do Brukseli ..." suki to moze nie ale samca karmazynowego fiuta to i nawet za 50 eurocentow bediesz gonil na kolanach.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • cezaryk

  Oceniono 34 razy 32

  Nie jestem pewien co to coś miało na myśli, no nie czaję tego slangu więziennego ale odnoszę wrażenie, ktoś powinien pogonić pewnego sparszywiałego kundla.

 • maciek76

  Oceniono 33 razy 31

  Prymityw z półświadka grypsury. Nasz przedstawiciel, in spe w Europie. Czy na prawdę na nikogo lepszego nas nie stać?

 • pedro.666

  Oceniono 33 razy 29

  Ale kim jest suka i dlaczego on rozważa gonienie jej aż tak daleko? To niehumanitarne przecież! Czy inni pisowcy ją gonią? Potrzebne śledztwo Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt,

 • ar.co

  Oceniono 28 razy 26

  A czy ten półgłówek mógłby wyjaśnić w języku normalnych ludzi, co właściwie chciał powiedzieć? Bo tego wolskiego bełkotu nie da się zrozumieć.

 • prawdaprawda

  Oceniono 29 razy 25

  Prymityw. Przerost chamstwa nad rozumem.
  I toto drodzy wyborcy ma PiSu ma was reprezentować w Brukseli?
  Gratulacjie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX