Andrzej Duda znalazł w szafie harcerski mundur. "Pierwszy raz miałem go na obozie w 1987 roku"

Prezydent podczas porządków w szafie znalazł jeden ze swoich harcerskich mundurów. Pierwszy raz miał go na sobie 32 lata temu, ale jeszcze udało się weń zmieścić do zdjęcia.
Zobacz wideo

Prezydent Andrzej Duda często wspomina czasy harcerstwa, latem odwiedza harcerzy na obozach, uczestniczy w Dniu Myśli Braterskiej i obejmuje honorowym protektoratem organizacje harcerskie.

Znane są zdjęcia Dudy z lat 80. w harcerskim rynsztunku, ale tym razem prezydent w nieco inny sposób wrócił do czasów młodości. Na Instagramie pochwalił się zdjęciem w znalezionym w szafie mundurze sprzed 32 lat. 

Wczoraj, podczas robienia porządków w szafie, znalazłem mój mundur harcerski. Pierwszy raz miałem go na obozie w Krzewinach (koło Warlubia) w 1987 roku. Poprzedni mundur (z 1983) roku był już wtedy za mały... A teraz łezka w oku się kręci na wspomnienie młodzieńczych czasów... Ale została przyjaźń, i to taka „do grobowej deski”. Pozdrawiam serdecznie wszystkich starych Skautów!

- napisał Andrzej Duda, a we wpisie oznaczył swoją macierzystą "jednostkę" - Szczep 5 Krakowskich Drużyn Harcerskich "Wichry".

 
Więcej o: