Saryusz-Wolski po konwencji PiS złorzeczył na PO. Zapomniał, że był jej członkiem przez wiele lat?

Warszawska "jedynka" PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego cieszy się, że opuścił już "obóz Targowicy". Jacek Saryusz-Wolski wypowiadał się na temat PO, jak gdyby sam nie należał do tej partii przez kilkanaście lat.
Zobacz wideo

"To zaszczyt być na konwencji patriotów z PiS, po 2 latach 'kwarantanny' i wielka ulga nie być już w obozie Targowicy" - ogłosił na Twitterze Jacek Saryusz-Wolski, wieloletni członek Platformy Obywatelskiej, a dziś lider warszawskiej listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W krótkiej rozmowie z TVP wypowiedział się na temat konkurentów Prawa i Sprawiedliwości:

To są ludzie z partii politycznych, którzy dotąd zapisali się raczej jako ci, którzy szkodzili Polsce, donosili na Polskę, domagali się wobec Polski sankcji, a nie pomagali. Byli zbyt zajęci, żeby np. bronić Polski przed Nord Streamem. Byli zajęci, bo musieli zaciągać kredyt polityczny u swoich przyjaciół politycznych w innych krajach Unii Europejskiej, po to, żeby ta akcja zagranica mogła przeciwko Polsce być skierowana i grillowania i besztania Polski. Z tym chcemy skończyć.

Przypomnijmy, że Jacek Saryusz-Wolski był członkiem Platformy Obywatelskiej przez kilkanaście lat. W 2003 roku został międzynarodowym sekretarzem PO, a rok później został wybrany z jej list do Parlamentu Europejskiego. W 2006 roku został wiceprzewodniczącym partii i pełnił tę funkcję do 2010 roku. W 2009 i 2014 kolejny raz został wybrany na europosła z list PO.

Nie odszedł sam z Platformy - Saryusz-Wolskiego usunięto, gdy rząd Beaty Szydło zgłosił go na kandydaturę przewodniczącego Rady Europejskiej, jako kontrkandydata dla ubiegającego się o reelekcję Donalda Tuska.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (388)
Saryusz-Wolski po konwencji PiS złorzeczył na PO. Zapomniał, że był jej członkiem przez wiele lat?
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 106 razy 96

  Kto się urodził zaprzańcem to zaprzańcem zejdzie z tego Świata

  za srebrniki i paranoiczne ego sprzedał sie PiSbolszewii

  ale Kaczyński stosuje zasadę ,,Murzyn zrobił swoje, Murzyn musi odejść''

  np. bolszewicki prokurator Piotrowicz zaorał wymiar sprawiedliwości przestano go widywać na pierwszych stronach

 • bokaj

  Oceniono 96 razy 92

  Rozumiem zmianę poglądów i stanowisk.
  Nie rozumiem i nie akceptuję szczucia i plucia na dawnych przyjacół partyjnych.
  Bardzo pan nisko upadł.
  Po prostu się pan totalnie zeszmacił.
  Jak ostatnia PISSda.

 • marc.pl

  Oceniono 84 razy 78

  Saryusz Wolski to wyjątkowo obrzydliwa postać - w każdej swojej wypowiedzi jątrzy, obraża i szkaluje przeciwników politycznych. Wielki błąd że ten osobnik jest jeszcze politykiem który wybiera się do Europarlamentu.

 • 600ps

  Oceniono 73 razy 69

  Spieg pisowski który lata udawal zwolennika PO. Najgorsze sa takie medy które zdolni sa sprzedac wlasna matke. J U D A S Z.

 • eend

  Oceniono 62 razy 58

  W żadnym cywilizowanym kraju nie jest tolerowana prostytucja polityczna. To w czym brał udział p Saryusz-Wolski jest obrzydzające w sensie moralnym i politycznym. W zachodnich cywilizacjach żadnemu politykowi, nawet nie przyszłoby do głowy, że można tak parszywie postąpić wobec drugiego człowieka, na TAKIM stanowisku, na dodatek RODAKA!
  Taki "obatel" zostałby przez wszystkich skreślony i musiał chyłkiem odejść w niebyt ...
  Naczelnikowi to nie przeszkadza, ostatecznie obaj mają podobne rysy charakterologiczne naznaczone cynizmem, butą, pogardą i mściwością.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 59 razy 55

  Tagowicy? Dla 20000 Euro miesięcznie zapomni on co przed dwoma minutami myślał.

 • czechy11

  Oceniono 50 razy 44

  Żałosny stary balzen pośmiewisko cywilizowanych ludzi ciagle walczy z traumą upadku z bycia kimś na pozycje bycia zerem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX