PiS ogłosił "Deklarację Europejską". Wśród obietnic m.in. "likwidacja podwójnych standardów"

Politycy PiS przedstawili podczas konwencji w Jasionce pod Rzeszowem "Deklarację Europejską", czyli listę celów do zrealizowania w Parlamencie Europejskim po majowych wyborach. Deklarację podpisali liderzy list Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz wideo

Kandydaci PiS wyborach do Parlamentu Europejskiego podpisali "Deklarację Europejską" tego ugrupowania. Dokument podpisano podczas pierwszej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego regionalnej konwencji wyborczej partii rządzącej, która odbyła się w Jasionce pod Rzeszowem.

W deklaracji znajduje się między innymi zapowiedź działania na rzecz powrotu UE do wartości, które głosili jej twórcy, bronienia prawa rodziców do wychowania dzieci, zabiegania o interesy polskich rolników, bronienia równego traktowania polskich firm.

Zadeklarowano także starania o wynegocjowanie korzystnego dla Polski budżetu, sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy i zrównoważony rozwój. W dokumencie znajduje się także zapowiedź działania na rzecz bezpiecznych granic Europy i sprzeciw wobec nielegalnej migracji.

W deklaracji znalazły się również zapisy dotyczące działania na rzecz niezależności energetycznej Polski i Europy, a także tego, by w całej Europie obowiązywała ta sama jakość produktów.

Konwencja PiS w Jasionce. Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas swojego przemówienia nawiązał do podpisania Deklaracji LGBT+ przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Jeden z jej zapisów dotyczy prowadzenia edukacji seksualnej w szkołach zgodnej ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Według krytyków, zapis ten będzie prowadził do seksualizacji dzieci w wieku od 0 do 4. roku życia. Takim interpretacjom prezydent Warszawy zaprzeczał.

- Jeśli stawiamy na rodzinę, to musimy zwrócić uwagę na to, że mamy także wielki kłopot, trudność, zagrożenie. Tym zagrożeniem jest atak na rodzinę, przeprowadzany w sposób najgorszy z możliwych, bo to atak na dzieci. Ma być zastosowana, a w niektórych miejscach już jest stosowana, pewna specyficzna socjotechnika, mająca zmienić człowieka. Co jest w jej centrum? W jej centrum jest bardzo wczesna seksualizacja dzieci - przekonywał Jarosław Kaczyński.

Zobacz wideo
Więcej o: