PiS ogłosił "Deklarację Europejską". Wśród obietnic m.in. "likwidacja podwójnych standardów"

Politycy PiS przedstawili podczas konwencji w Jasionce pod Rzeszowem "Deklarację Europejską", czyli listę celów do zrealizowania w Parlamencie Europejskim po majowych wyborach. Deklarację podpisali liderzy list Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz wideo

Kandydaci PiS wyborach do Parlamentu Europejskiego podpisali "Deklarację Europejską" tego ugrupowania. Dokument podpisano podczas pierwszej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego regionalnej konwencji wyborczej partii rządzącej, która odbyła się w Jasionce pod Rzeszowem.

W deklaracji znajduje się między innymi zapowiedź działania na rzecz powrotu UE do wartości, które głosili jej twórcy, bronienia prawa rodziców do wychowania dzieci, zabiegania o interesy polskich rolników, bronienia równego traktowania polskich firm.

Zadeklarowano także starania o wynegocjowanie korzystnego dla Polski budżetu, sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy i zrównoważony rozwój. W dokumencie znajduje się także zapowiedź działania na rzecz bezpiecznych granic Europy i sprzeciw wobec nielegalnej migracji.

W deklaracji znalazły się również zapisy dotyczące działania na rzecz niezależności energetycznej Polski i Europy, a także tego, by w całej Europie obowiązywała ta sama jakość produktów.

Konwencja PiS w Jasionce. Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas swojego przemówienia nawiązał do podpisania Deklaracji LGBT+ przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Jeden z jej zapisów dotyczy prowadzenia edukacji seksualnej w szkołach zgodnej ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Według krytyków, zapis ten będzie prowadził do seksualizacji dzieci w wieku od 0 do 4. roku życia. Takim interpretacjom prezydent Warszawy zaprzeczał.

- Jeśli stawiamy na rodzinę, to musimy zwrócić uwagę na to, że mamy także wielki kłopot, trudność, zagrożenie. Tym zagrożeniem jest atak na rodzinę, przeprowadzany w sposób najgorszy z możliwych, bo to atak na dzieci. Ma być zastosowana, a w niektórych miejscach już jest stosowana, pewna specyficzna socjotechnika, mająca zmienić człowieka. Co jest w jej centrum? W jej centrum jest bardzo wczesna seksualizacja dzieci - przekonywał Jarosław Kaczyński.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (264)
PiS ogłosił "Deklarację Europejską". Wśród obietnic m.in. "likwidacja podwójnych standardów"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 47 razy 35

  Lucyfery podpisały cyrograf sami ze sobą. Temat uchodźców się wyczerpał. Zamiast zarazków, orężem pana prezesa będą teraz dzieci. Trzymaj kurduplu łapy z daleka!

 • atyczarownico

  Oceniono 37 razy 31

  Listę celów do zrealizowania w Parlamencie Europejskim przez pis(dzielskie) kołtuństwo:
  1. Osłabić UE
  2. Rozbić UE
  3. Wyprowadzić Polskę/Wolskę z UE
  4. Schronić się pod skrzydłami Moskwy i cara Putina

 • wicipinski

  Oceniono 34 razy 30

  Kaczyński euroentuzjastą? Prędzej uwierzę, że Goebbels był filosemitą, a Neron strażakiem.

 • 1moja

  Oceniono 23 razy 21

  "...Wśród obietnic m.in. "likwidacja podwójnych standardów" ... Olaboga ale to chyba nie dotyczy zlotych cielcow z kosciolka?!
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 26 razy 20

  Te wszystkie bzdury o edukacji seksualnej od 0-4 życia Prezes wyssał ze swego brudnego palucha.Nikt rodzicom nie odbiera prawa do wychowania dzieci,a wręcz powiem,że Państwo powinno zmusić niektórych rodziców do wychowywania dzieci,bo tego nie robią.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 26 razy 20

  "likwidacja podwójnych standardów" - dla swoich czy tylko dla obcych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX