Kaczyński w Jasionce o karcie LGBT: Nasi przeciwnicy atakują nawet dzieci. Włosy dęba stają

- Jeśli stawiamy na rodzinę, to musimy zwrócić uwagę na to, że mamy także wielki kłopot, trudność, zagrożenie. Tym zagrożeniem jest atak na rodzinę, przeprowadzany w sposób najgorszy z możliwych, bo to atak na dzieci - mówił na regionalnej konwencji PiS w Jasionce k. Rzeszowa prezes partii Jarosław Kaczyński.

- Nasi przeciwnicy atakują naszą politykę społeczną i, co gorsza, atakują rodziny, atakują nawet dzieci. Atakują naszą politykę społeczną, mówiąc, że to rozdawnictwo. Albo nie chcą rozumieć, albo nie rozumieją, jakie są cele tej polityki. Ubóstwo, nędza, poniża, a w wielu wypadkach także odbiera godność - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej regionalnej konwencji PiS w Jasionce koło Rzeszowa.

- To zjawisko, które zdołaliśmy ograniczyć i będziemy nadal ograniczali. To przywrócenie godności Polaków jest naszym wielkim celem - dodał. Polityk podkreślił, że to "inwestycja w rodzinę".

Jarosław Kaczyński o Deklaracji LGBT+

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nawiązał też w przemówieniu do podpisania Deklaracji LGBT+ przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Jeden z jej zapisów dotyczy prowadzenia edukacji seksualnej w szkołach zgodnej ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Według krytyków, zapis ten będzie prowadził do seksualizacji dzieci w wieku od 0 do 4. roku życia.

"Upubliczniane treści są jawną manipulacją i kłamstwem. Standardy WHO to nie program lekcji - opisują one etapy rozwojowe dziecka zgodnie z wiedzą medyczną. Są zaleceniem dla rodziców, pedagogów i specjalistów, stosowanym w większości rozwiniętych państw świata" - komentował Rafał Trzaskowski.

- Jeśli stawiamy na rodzinę, to musimy zwrócić uwagę na to, że mamy także wielki kłopot, trudność, zagrożenie. Tym zagrożeniem jest atak na rodzinę, przeprowadzany w sposób najgorszy z możliwych, bo to atak na dzieci. Ma być zastosowana, a w niektórych miejscach już jest stosowana, pewna specyficzna socjotechnika, mająca zmienić człowieka. Co jest w jej centrum? W jej centrum jest bardzo wczesna seksualizacja dzieci - przekonywał Jarosław Kaczyński podczas regionalnej konwencji PiS w Jasionce.

- To jest nie do uwierzenia, ja sam, póki nie przeczytałem, nie mogłem w to uwierzyć, ale to się ma zacząć w okresie 0-4, czyli od urodzenia do 4. roku życia. Później są kolejne okresy. Czym bardziej się to czyta, tym bardziej włosy dęba na głowie stają. Podczas tego procesu ma być nie tylko dokonywana koncentracja na pewnej ważnej, ale nie jedynej sferze życia, ale ma być też kwestionowana, podważana naturalna tożsamość chłopców i dziewczynek, tych, jak to zwykle się dzieje, rodzą się jako chłopcy i dziewczynki

- mówił.

Dodał, że "cały ten mechanizm społeczny przygotowania młodego człowieka, najpierw dziecka, później młodzieży, do późnej roli kobiety, mężczyzny, do założenia rodziny, do roli matki i ojca, ma być podważony, ma być zniszczony".

- Prawo i Sprawiedliwość jest za tolerancją, jest tolerancyjne. Tolerancja to zgoda na odmienność i szacunek dla odmienność, ten szacunek jest z naszej strony, to jest oczywiste. Polska jako jedna z pierwszych w Europie zniosła karalność za pewne odmienności. Tolerancja - tak, być musi, ale nie można mylić tolerancji i afirmacji

- podkreślił Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Kaczyński na konwencji PiS mówił o atakach na rodzinę. "Rozumiem, że mówi o swojej" >>>

Konwencja PiS w Jasionce. Kaczyński: Warto gryźć trawę

- Będziemy bronić polskiej rodziny, także w tych wyborach. Nie miejcie państwo wątpliwości, jeżeli nasi przeciwnicy wybory wygrają, mówię w szczególności o jesiennych, parlamentarnych, to zabiorą to, co myśmy dali, począwszy od 500 plus, a skończywszy na wcześniejszych emeryturach. Zabiorą po prostu dlatego, że nawet gdyby nie chcieli nie zabrać, to nie potrafią rządzić

- powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Przeprowadzą atak na dzieci i rodzinę, o którym mówiłem. Warto się zaangażować. Warto gryźć trawę, nasza partia często gryzła trawę i zwyciężała, nawet wtedy, kiedy wydawało się, że to jest niemożliwe - dodał polityk.

Mateusz Morawiecki o powstrzymaniu emigracji

Głos podczas konwencji zabrał również szef rządu Mateusz Morawiecki. Nawiązał do tzw. "piątki PiS", czyli obietnicach partii obejmujących: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, "trzynastą emeryturę" dla emerytów i rencistów, zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, zwłaszcza w mniejszych miastach i na wsiach, oraz obniżenie kosztów pracy. 

- Zerowy PIT ma powstrzymać emigrację, chcemy, aby młodzi ludzie zostawali w Polsce. Chcemy zapewnić im realne warunki do pracy - przekonywał szef rządu. Stwierdził, że "chce być premierem nie dla elit, a dla zwykłych ludzi, którzy potrzebują pomocy i wsparcia"

Morawiecki nawiązał również do Koalicji Europejskiej, stworzonej przez PO, Nowoczesną, PSL, SLD i Zielonych. Stwierdził, że członkowie KE nie mają ze sobą wiele wspólnego pod względem poglądów.

- Jeden z liderów naszych konkurentów politycznych nie ukrywa tego, mówi, że "nic nas ze sobą nie łączy". A więc jest jasne, że to trochę taka maszyna losująca, jak w 1947 r. Urna to taka magiczna szkatułka, głosujesz na Mikołajczyka, wychodzi Gomułka. Trochę tak tam jest, nie wiedzą, czy zdecydować się na pana Bronisława, czy pana Włodzimierza, panią Ewę, czy pana Andrzeja

- mówił.

Jasionka. Regionalna konwencja PiS

Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Jasionce pod Rzeszowem jest  pierwszym z trzynastu zaplanowanych przez partię spotkań. Jak tłumaczył w radiowej Trójce europoseł PiS Ryszard Czarnecki, konwencji będzie trzynaście, gdyż w wyborach do europarlamentu jest właśnie tyle okręgów.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

Więcej o:
Komentarze (663)
PiS w Jasionce. Kaczyński o karcie LGBT: Nasi przeciwnicy atakują nawet dzieci. Włosy dęba stają
Zaloguj się
 • samodzielny68

  Oceniono 167 razy 153

  Co? "Nasi przeciwnicy atakują nawet dzieci. Włosy dęba stają"? Pan Prezes tak bez szacunku o księżach-podofilach?!

 • uo.rety

  Oceniono 139 razy 123

  Atak na dzieci??? Ze strony Kościoła Katolickiego? PiS wyprowadzi wreszcie religię ze szkół?

 • curious

  Oceniono 125 razy 109

  Kaczyński chyba znowu zapomniał wziąć tabletek bo bredzi bardziej niż zwykle.

 • oloros11

  Oceniono 111 razy 99

  jetesmy tolerancyjni - powiedzila hiena zachwalajac diete wegetarianska

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 97 razy 91

  facet z równą wiarygodnością mógłby mówić o życiu na Marsie i "rewelacjach jego uczonych"...
  Mam dwoje dzieci, nikt nie musi mi płacić za to żebym się nimi zajmował, edukował i wychowywał bo to czysta przyjemność a nie "krzyż pański", po drugie nie ma takiego drugiego kraju na świecie gdzie zasiłek rodzinny wynosiłby 1/4 pensji minimalnej (żadna gospodarka tego nie wytrzyma) a po ostatnie jeżeli pytam się Kaczyńskiego skąd weźmie dodatkowe 40 miliardów na swoja kiełbasę wyborcza to nie jest to atak na dzieci tylko o nie najgłębsza troska!! bo nie chce żeby odziedziczyły "Wenezuelę" po realnej ruinie naszego kraju przez dojna zmianę

 • anielskie_oczka

  Oceniono 78 razy 76

  Czyli przekaz brzmi de facto - polska rodzina ma być tradycyjna, choćby miała gryźć trawę? I powiedział to przedstawiciel modelu rodziny "stary kawaler+kot", zabezpieczony finansowo przez szemrane spółki i fundacje

 • vontomke

  Oceniono 75 razy 71

  Odezwał się ten który nie pozwala publikować informacji o księżach w publicznym rejestrze pedofili.

 • hopsiupbec

  Oceniono 72 razy 66

  "To przywrócenie godności Polaków jest naszym wielkim celem - dodał."

  Tak, a nasze dzieci, wnuki i prawnuki będą spłacać to przywracanie godności. Pozwolę sobie zacytować twojego brata: Spieprzaj dziadu.

 • wpac

  Oceniono 77 razy 65

  Odezwał się znafca. Jedyną powinowatą jest paniena, która notorycznie rozkłada nogi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX