Ambasador Przyłębski przemawiał w Berlinie: Rząd PO prawie zrujnował kraj

Ambasador RP w Niemczech kolejny raz zaskoczył. Podczas panelu dyskusyjnego prowadzonego w Berlinie Andrzej Przyłębski uderzył w politycznych poprzedników i stwierdził, że "rząd PO w ciągu 8 lat prawie zrujnował kraj". Jego słowa przytoczył dziennikarz i były korespondent TVP w Niemczech.
Zobacz wideo

Podczas panelu "Konferencja Europejska 2019", zorganizowanego przez telewizję MDR w Berlinie, Andrzej Przyłębski postanowił skrytykować polityków opozycji i poprzednie polskie rządy. Zebranym na panelu dyskusyjnym członkom obwieścił, że "Rząd PO w ciągu 8 lat prawie zrujnował kraj", o czym na swoim koncie na Twitterze poinformował z kolei Marcin Antosiewicz, były korespondent zagraniczny TVP, który pracował właśnie w Berlinie. Pyta otwarcie:

Czy ten pan ma reprezentować Polskę w Niemczech, czy prowadzić kampanię wyborczą dla jednej partii?

Kontrowersyjna wypowiedź w Berlinie

To nie pierwszy raz, kiedy ambasador na forum międzynarodowym wygłasza dość kontrowersyjną opinię. Pod koniec ubiegłego roku, podczas międzynarodowej konferencji "Stulecie niemieckiej polityki wobec Polski 1918-2018", która odbywała się w siedzibie niemieckiego MSZ w Berlinie, wyrażał się bardzo krytycznie wobec gospodarzy. Między innymi oznajmił, że:

(...) ostatnie sto lat niemieckiej polityki wobec Polski było katastrofą. (...) epoką, w której niemiecka arogancja ujawniła się w całej swej podłości, a niemieckie interesy stały zawsze na pierwszym planie.

W trakcie tego samego wystąpienia pozwolił sobie dodać, że polskie ofiary II wojny światowej są bagatelizowane i zapominane, a obowiązujący od 1991 roku traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy "z dzisiejszego punktu widzenia nie w pełni zadowalający".  Więcej o: