Nowy sondaż na wybory do PE. Cztery partie z europosłami. "Schetyna i Kaczyński idą łeb w łeb"

39,7 proc. dla Zjednoczonej Prawicy i 38,5 proc. dla Koalicji Europejskiej - wynika z sondażu IBRiS, który przytacza czwartkowy "Fakt". "Schetyna i Kaczyński idą łeb w łeb" - pisze gazeta.
Zobacz wideo

"Fakt" opublikował wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na przełomie lutego i marca. Wynika z niego, że batalia w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie trudna dla obydwu największych obozów: Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Europejskiej, a różnice w poparciu są niewielkie.

Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 39,7 proc. badanych, natomiast na Koalicję Europejską - 38,5 proc. Poza tymi dwoma blokami swoich europosłów miałaby jeszcze Wiosna Roberta Biedronia (6,2 proc.) i ugrupowanie Kukiz'15 (5,1 proc.).

Przyjmując taki scenariusz, ZP i KE zdobyłyby po 23 mandaty, natomiast Kukiz'15 i Wiosna po trzy. W sondażu zadeklarowano frekwencję na poziomie 46,9 proc.

W tym sondażu wyniki Koalicji Europejskiej i Zjednoczonej Prawicy są jeszcze bardziej zbliżone do siebie niż w opublikowanym w 6 marca badaniu. W sondażu przeprowadzonym przez PARR i Badania.pro dla portalu onet.pl ZP otrzymało 36,1 proc. głosów, KE - 34 proc., Wiosna 11,1 proc., a Kukiz'15 - 5,9 proc.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja tego roku.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (234)
Wybory do Parlamentu Europejskiego. Najnowszy sondaż. Podobne wyniki Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Europejskiej
Zaloguj się
 • damtek

  Oceniono 61 razy 41

  Widzisz wycięte drzewo , myślisz Szyszko
  Widzisz zestresowanych nauczycieli, myślisz. - Zalewska
  Widzisz plakat odwołanego przedstawienia, myślisz - Gliński
  Widzisz padłe konie i wkurzonych rolników, myślisz - Jurgiel
  Widzisz roztrzaskaną limuzynę BOR, myślisz - Błaszczak
  Widzisz zaszczutych sędziów, myślisz Ziobro
  Widzisz zhańbionych żołnierzy, myślisz - Macierewicz
  Widzisz spadające indeksy gospodarcze, myślisz - Morawiecki
  Widzisz porzucające pracę matki, myślisz- Rafalska
  Widzisz matki syryjskie bez pomocy, myślisz - Waszczykowski
  Widzisz zgwałconą dziewczynkę w ciąży, myślisz - Radziwiłł
  Widzisz kłamstwa w telewizji publicznej, myślisz - Kurski
  Widzisz ofiary pedofilów w sutannach, myślisz - Episkopat
  Widzisz otumanione staruszki, myślisz Rydzyk
  Widzisz kneblowanie ust opozycji , myślisz - Kuchciński
  Widzisz marionetkę bez kręgosłupa, myślisz - Duda
  Widzisz kompletny brak wiedzy i kompetencji , myślisz - Szydło
  Widzisz skłócone wściekłe społeczeństw, myślisz - Kaczyński
  Widzisz Polskę cofająca się do średniowiecze, myślisz - PiS

  Czas zacząć działać.

 • kakson321

  Oceniono 51 razy 39

  Ciemny lud na poziomie jak widać ponad 35% bedzie glosowal na swoich 'panów' nawet jak odgrodzą się murem od UE i podpiszą włączenie do Rosji, w świecie będzie 1:270, a z kraju zrobią drugą Wenezuelę. Wystarczy zabrać im 100zł co miesiąc, a na koniec roku oddać z tego 1000zł to będą wiwatowali i skakali ze szczęścia. W końcu większość by nie zdała matury z matematyki lub skończyła edukację na gimnazjum. Oni głosuja na nich nie po to żeby w kraju zylo sie lepiej, tylko po to żeby sie zemścić za swoje nieudane zycie, nieróbstwo i żeby innym żyło się gorzej.

 • glencok

  Oceniono 40 razy 28

  prawie 40% chce pełzającego wyjścia z Unii? To skąd potem będzie na 500+? Na remonty szpitali, zabytkowych kościołów, pieniądze dla rolników i na czym tam jeszcze zależy wyborom pisu?

 • damtek

  Oceniono 30 razy 20

  A.Michnik:
  Polska potrzebuje zmiany, PiS, partia Kaczyńskiego, partia deweloperów, przekręciarzy, kłamców, nienawistników, musi być od władza odsunięta. Wybory europejskie są ważne, bo od tego zależy miejsce Polski w Europie, dlatego będę głosował na KE

 • Misue Tanaka

  Oceniono 19 razy 15

  Ja rozumiem lub nie na koalicję tyle tam procent na PiS bolszewie ciemniogrod na Biedronia coś tam niby nowi i świeży,ale na Kukiz to już jest normalnie odlot.Jeden z tych postkukizowcow wczoraj zgłosił akces do jeszcze większych popaprancow.Mam pytanie co ciemny ludek właśnie wciąga?. Jestem w tyle.

 • opiniamoja

  Oceniono 13 razy 9

  ludzie!!! naprawdę chcecie głosować na partię, która chce wyprowadzić Polskę z UE???? naprawdę jesteście tacy durni? tak wam źle w Unii, nie pasują wam dopłaty, otwarte granice, możliwości??? pustaki z pisu, zostańcie w maju w domach

 • jedyny_times

  Oceniono 10 razy 8

  Oni już nawet nie próbują mieć polityki korzystnej dla Polski europejskiej, słowa nie powiedzą o Polsce w UE, bo tak naprawdę pis z tej Europy nas krok po kroku wyprowadza. Wszystko w pisie zasadza się na przekupstwie i na tym by się utrzymać u władzy. Swoją drogą kogo oni wysyłają tam i co oni mają tam Polsce załatwić? Patryk Jaki, Beata Szydło, Witold Waszczykowski, pan Brudziński, Zalewska, Kempa i inni poligloci i znawcy polityki międzynarodowej vs Sikorski, Cimoszewicz, Miller, Buzek, Lewandowski, Kalinowski, Zdrojewski, Ochojska. Można oczywiście dlatego, że pis daje 500 zł, czy 1100 zł zagłosować na panią ,,Kępę''.

 • pronti75

  Oceniono 12 razy 6

  No pisie pachołki- na miejsca, gotowi?? START...Bolszewia się słania, ale parę pisich rubelków jeszcze wpadnie za wiernopoddańcze posty. Do dzieła towarzysze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX