Nowy sondaż na wybory do PE. Cztery partie z europosłami. "Schetyna i Kaczyński idą łeb w łeb"

39,7 proc. dla Zjednoczonej Prawicy i 38,5 proc. dla Koalicji Europejskiej - wynika z sondażu IBRiS, który przytacza czwartkowy "Fakt". "Schetyna i Kaczyński idą łeb w łeb" - pisze gazeta.
Zobacz wideo

"Fakt" opublikował wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na przełomie lutego i marca. Wynika z niego, że batalia w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie trudna dla obydwu największych obozów: Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Europejskiej, a różnice w poparciu są niewielkie.

Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 39,7 proc. badanych, natomiast na Koalicję Europejską - 38,5 proc. Poza tymi dwoma blokami swoich europosłów miałaby jeszcze Wiosna Roberta Biedronia (6,2 proc.) i ugrupowanie Kukiz'15 (5,1 proc.).

Przyjmując taki scenariusz, ZP i KE zdobyłyby po 23 mandaty, natomiast Kukiz'15 i Wiosna po trzy. W sondażu zadeklarowano frekwencję na poziomie 46,9 proc.

W tym sondażu wyniki Koalicji Europejskiej i Zjednoczonej Prawicy są jeszcze bardziej zbliżone do siebie niż w opublikowanym w 6 marca badaniu. W sondażu przeprowadzonym przez PARR i Badania.pro dla portalu onet.pl ZP otrzymało 36,1 proc. głosów, KE - 34 proc., Wiosna 11,1 proc., a Kukiz'15 - 5,9 proc.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja tego roku.

Zobacz wideo
Więcej o: