Posła PiS przeraziło kupno Radia ZET przez Agorę. Pisze do premiera o "antychrześcijańskiej ideologii"

Poseł PiS Jan Szewczak pyta premiera i ministra kultury o kupno Radia ZET przez Agorę. Polityka zmartwiła ta transakcja. Alarmuje, że może być to "źródło kreowania ideologii antychrześcijańskiej i antynarodowej".
Zobacz wideo

Sprawą kupna Radia ZET przez Agorę wspólnie ze spółką SFS Ventures zainteresował się poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Szewczak. Polityk napisał dwie identyczne interpelacje do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra kultury Piotra Glińskiego.

Na wstępie interpelacji poseł Szewczak przypomina o samej transakcji, kwotach i planach Agory. Później jednak daje upust swojemu zaniepokojeniu:

Wyrażana jest powszechna obawa, że ta transakcja przyczyni się do dalszej koncentracji mediów w Polsce w rękach zagranicznych i jest ona być może formą obejścia przepisów antykoncentracyjnych, a stanie się źródłem kreowania ideologii antychrześcijańskiej i antynarodowej oraz instrumentem propagandy antyrządowej

Skąd wzmianka o "rękach zagranicznych"? Poseł wskazuje, że czeska spółka SFS Ventures jest powiązana z miliarderem Georgem Sorosem.

Poseł pyta premiera: Czy nadal będziemy bezbronni?

Co więcej, Jan Szewczak podnosi, że tego typu "transakcja jest całkowitym zaprzeczeniem idei repolonizacji mediów" i przypomina, że przecież była to jedna z głównych obietnic obozu rządzącego.

Nowe środowisko właścicielskie Radia Zet związane z "Gazetą Wyborczą" może odgrywać kluczową i wielce negatywną rolę na polskim rynku medialnym i w sposób niezgodny z polską racją stanu kształtować świadomość społeczną

- alarmuje poseł i przypomina stwierdzenie Beaty Mazurek, że "państwo powinno zrobić wszystko, by spekulanci giełdowi nie zwiększali wpływu na polski rynek medialny". Na koniec poseł Szewczak dopytuje o to, czy "kontrowersyjną transakcją" zajmie się UOKiK i ministerstwo kultury.

Czy nadal będziemy bezbronni jako kraj i społeczeństwo przed zakusami i działaniami spekulantów finansowych, wielkich zagranicznych korporacji i magnatów medialnych?

- pyta poseł.

Zobacz wideo
Więcej o: