Posła PiS przeraziło kupno Radia ZET przez Agorę. Pisze do premiera o "antychrześcijańskiej ideologii"

Poseł PiS Jan Szewczak pyta premiera i ministra kultury o kupno Radia ZET przez Agorę. Polityka zmartwiła ta transakcja. Alarmuje, że może być to "źródło kreowania ideologii antychrześcijańskiej i antynarodowej".
Zobacz wideo

Sprawą kupna Radia ZET przez Agorę wspólnie ze spółką SFS Ventures zainteresował się poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Szewczak. Polityk napisał dwie identyczne interpelacje do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra kultury Piotra Glińskiego.

Na wstępie interpelacji poseł Szewczak przypomina o samej transakcji, kwotach i planach Agory. Później jednak daje upust swojemu zaniepokojeniu:

Wyrażana jest powszechna obawa, że ta transakcja przyczyni się do dalszej koncentracji mediów w Polsce w rękach zagranicznych i jest ona być może formą obejścia przepisów antykoncentracyjnych, a stanie się źródłem kreowania ideologii antychrześcijańskiej i antynarodowej oraz instrumentem propagandy antyrządowej

Skąd wzmianka o "rękach zagranicznych"? Poseł wskazuje, że czeska spółka SFS Ventures jest powiązana z miliarderem Georgem Sorosem.

Poseł pyta premiera: Czy nadal będziemy bezbronni?

Co więcej, Jan Szewczak podnosi, że tego typu "transakcja jest całkowitym zaprzeczeniem idei repolonizacji mediów" i przypomina, że przecież była to jedna z głównych obietnic obozu rządzącego.

Nowe środowisko właścicielskie Radia Zet związane z "Gazetą Wyborczą" może odgrywać kluczową i wielce negatywną rolę na polskim rynku medialnym i w sposób niezgodny z polską racją stanu kształtować świadomość społeczną

- alarmuje poseł i przypomina stwierdzenie Beaty Mazurek, że "państwo powinno zrobić wszystko, by spekulanci giełdowi nie zwiększali wpływu na polski rynek medialny". Na koniec poseł Szewczak dopytuje o to, czy "kontrowersyjną transakcją" zajmie się UOKiK i ministerstwo kultury.

Czy nadal będziemy bezbronni jako kraj i społeczeństwo przed zakusami i działaniami spekulantów finansowych, wielkich zagranicznych korporacji i magnatów medialnych?

- pyta poseł.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (505)
Agora kupuje Radio ZET. Poseł PiS pisze do premiera i ministra. "Źródło kreowania ideologii antychrześcijańskiej"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 230 razy 220

  I bardzo dobrze że nie trafiło w ręce Karnowskich byłaby tragedia i jeszcze jedno źródło propagandy

 • batura3

  Oceniono 183 razy 175

  Jednak Piss to stan umysłu:)))) - alleluja. Kretyn nawet z immunitetem pozostaje kretynem

 • maciek76

  Oceniono 169 razy 161

  Poseł dołączył do konkursu na największego matoła. A Suski wydawał się pewniakiem.

 • vontomke

  Oceniono 118 razy 114

  Tym pisowskim szmatom marzy się scenariusz węgierski gdzie Orban całkowicie podporządkował sobie media. Prawicowe oszołomstwo nie może zdzierżyć tego że ktoś może im patrzeć na ręce. Sądy, prokuratury, kościoły są w ich rękach, tylko jeszcze przeszkadza im garstka świadomych i niepokornych ludzi.

 • yaspiman

  Oceniono 96 razy 92

  "może być to źródło kreowania ideologii antychrześcijańskiej"
  świetna reklama. zacznę słuchać radia Z.

 • homo_lupus

  Oceniono 88 razy 86

  czy ten Szewczak to jest ten specjalista od SKOK-ów, od nacjonalizacji ich upadłości i prywatyzacji luksemburskiej tego, co udało się z nich wyprowadzić?

 • sanczozlamanczo

  Oceniono 83 razy 79

  mam wrażenie, że żyje w prl-u

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX