Sondaż: kto wygra wybory do Europarlamentu? PiS prowadzi, ale Koalicja Europejska jest tuż tuż

Członkowie jakich ugrupowań wejdą do Parlamentu Europejskiego? Z sondażu przeprowadzonego przez PARR i Badania.pro dla portalu onet.pl wynika, że próg wyborczy przekroczą cztery partie.

Z najnowszego sondażu wynika, że w majowych eurowyborach liczą się cztery formacje polityczne: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Europejska, Wiosna oraz Kukiz'15. PiS otrzymać ma 36,1 proc. głosów, KE - 34, Wiosna - 11,1, z kolei Kukiz'15 - 5,9 proc.

Sondaż. PiS, KE, Wiosna i Kukiz'15 w Parlamencie Europejskim

Jeżeli przeliczymy powyższe dane na mandaty, okaże się, że w Parlamencie Europejskim zasiądzie 22 członków PiS, 21 przedstawicieli Koalicji Europejskiej, 6 osób z Wiosny oraz 3 z ugrupowania Kukiz'15.

Pozostałe formacje polityczne nie przekroczą progu wyborczego. Według sondażu Konfederacja "Korwin Braun Liroy Narodowcy" otrzyma 2,7 proc. głosów, z kolei partia Razem - 1 proc. Polska Fair Play oraz Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi nie były brane pod uwagę w sondażach.

Wyniki ww. sondażu opracowano na podstawie uśrednionego poparcia dla partii politycznych z dziesięciu lutowych sondaży. Sondaże uwzględnione w badaniu to: Kantar MillwardBrown (TVN i TVN24) z 5 lutego, IBSP (Radio ZET) z 7 lutego, Estymator (DoRzeczy) z 9 lutego, IBRiS (Rzeczpospolita) z 11 lutego, Kantar Public z 11 lutego, CBOS z 15 lutego, Ipsos (Oko.press) z 17 lutego, Kantar Public z 21 lutego, IBRiS (Radio ZET) z 21 lutego i Estymator (DoRzeczy) z 23 lutego. Skuteczność symulacji w odniesieniu do wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku wyniosła 96 proc. - informuje onet.pl.

Więcej o:
Komentarze (254)
Sondaż: kto wygra wybory do Europarlamentu? PiS prowadzi, ale Koalicja Europejska jest tuż tuż
Zaloguj się
 • pawelek69

  Oceniono 52 razy 24

  Cel powinien być jeden - dla dobra Polski i jej przyszłości PIS powinien zostać odsuniety od władzy. Wybory do EU będą papierkiem lakmusowym tego co czeka nas na jesień w wyborach parlamentarnych, choć ten rok z pewnościa jeszcze nie raz będzie nas zaskakiwał. Pamiętajcie Drodzy Rodacy - do urn !

 • biesczad1

  Oceniono 46 razy 22

  Wielki deweloperze, 40 mld przedwyborcza łapówka nie zadziałała - czyli na samym korumpowaniu ciemnego elektoratu władzy utrzymać się nie da?...

 • wujekdolf

  Oceniono 58 razy 22

  pokażmy tej kaczej pokrace że nie cały naród to ciemny lud smoleński!

 • bob_59

  Oceniono 30 razy 14

  Te zawody odbywają się niezgodnie z regulaminem.
  Mafia kulawego to nie partia polityczna i powinna być zdyskwalifikowana...

 • wernyh

  Oceniono 36 razy 12

  Oczywisty fakt nr 1 - PiS konfliktuje Polskę z UE.
  Oczywisty fakt nr 2 - konfliktowanie Polski z UE prędzej czy później doprowadzi do Polexitu.
  Oczywisty fakt nr 3 - po Polexicie Polska będzie osamotniona.
  Oczywisty fakt nr 4 - gdy Polska będzie osamotniona, Putin na pewno takiej okazji nie przepuści i zaraz nas połknie.

  Oczywisty wniosek z faktów 1-4: GŁOSUJĄC NA PIS - GŁOSUJESZ NA ROSJĘ.

 • fctheduck

  Oceniono 19 razy 11

  Ciekawe dlaczego część Polaków chce, żeby w PE reprezentowali ich nieznający języków, antyunijni nieudacznicy z PiS? Przecież to ludzie, którzy nikogo nie znają, nie mają elementarnego obycia w świecie, nikt ich nie szanuje, krótko mówiąc nic nie zdziałają dla Polski i wybierają się tam tylko po pensję Europosła.

 • grajag

  Oceniono 22 razy 10

  Jak można głosować na partię antyeuropejską? To jakaś schizofrenia Polaków. Przecież oni w ogóle nie będą współpracować tylko urządzać pyskówki i pogarszać nasze stosunki z UE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX