Morawiecki: "Opozycja nazywa nas czarodziejami". Komentarze: "Pinokiami tak, czarodziejami nigdy"

Premier Mateusz Morawiecki powiedział dzisiaj, że opozycja nazywa jego ugrupowanie "czarodziejami". Oponenci polityczni odpowiadają szefowi rządu: "Oszustami, psujami to owszem. Ale czarodziejami nigdy".
Zobacz wideo

Czy Prawo i Sprawiedliwość było kiedykolwiek nazywane przez opozycję czarodziejami? Według premiera Mateusza Morawieckiego - tak, według opozycji - nie. Dyskusja o tym zaczęła się od takich słów z wtorkowego wywiadu z szefem rządu w radiowej Jedynce. Morawiecki stwierdził bowiem, w kontekście obietnic PiS:

Często jesteśmy nazywani przez opozycję czarodziejami. Chcę wyjaśnić, nie jesteśmy żadnym Harrym Potterem, po prostu przywróciliśmy powagę instytucjom państwa

"Nie mylić z czarusiem", "czarodziejami nigdy, oszustami - owszem"

Zwróciło to uwagę byłej minister edukacji, obecnie poseł PO, Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Jak pisała:

Halo? Opozycjo? Czy ktoś kiedyś nazwał PMM (premiera Morawieckiego - red.) "czarodziejem"? Nie mylić z czarusiem

Słowa premiera zdziwiły też partyjnego kolegę Kluzik-Rostkowskiej, Arkadiusza Myrchę. Ten przypominał, że opozycja nigdy PiS "czarodziejami" nie nazywała, za to miała wiele innych określeń:

Oszustami, Pinokiami, manipulantami, psujami, amatorami, nieodpowiedzialnymi czy pazernymi to owszem. Ale czarodziejami nigdy

- wyliczał.

Natomiast według byłego wicepremiera Janusza Piechocińskiego ta wypowiedź premiera Morawieckiego może stać się cytatem roku.

Zobacz wideo
Więcej o: