"Układ Kaczyńskiego" wrócił do Sejmu. "Ta tablica jest jak lustro"

Plansza autorstwa posłów Platformy Obywatelskiej trafiła wczoraj do depozytu Straży Marszałkowskiej. Dziś rano "Układ Kaczyńskiego" ponownie pojawił się w Sejmie.
Zobacz wideo

"Układ Kaczyńskiego" to tablica nawiązująca do ujawnionych przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej" "taśm Kaczyńskiego" i planów spółki Srebrna dotyczących budowy dwóch wieżowców w centrum Warszawy. Na grafice widzimy wizerunki m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, byłego prezesa NFOŚiGW Kazimierza Kujdę i austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera. Tablica pojawiła się konferencji prasowej posłów PO. Politycy zostawili planszę na korytarzu, skąd została zabrana na wniosek Kancelarii Sejmu.

"Układ" wraca do Sejmu - jest jak lustro dla Jarosława Kaczyńskiego 

Dziś rano "aresztowana" tablica powróciła do Sejmu. Pojawiła się ponownie na konferencji zwołanej przez posłów Platformy Obywatelskiej, w tym m.in. Krzysztofa Brejzy, który oskarżał: "Układ Kaczyńskiego tworzą ludzie służb poprzedniego i obecnego systemu, współpracownicy Srebrnej, sekretarki, kierowcy. Ci ludzie w imieniu prezesa PiS zarządzają wielkim imperium finansowym w centrum Warszawy. Ta tablica jest jak lustro dla Jarosława Kaczyńskiego".

Ponadto Andrzej Halicki zapowiada, że tablica wróciła i będzie wracać na sejmowe korytarze. 

Więcej o: