Kacper Płażyński przeprasza za słowa o Aleksandrze Dulkiewicz. "Moja wypowiedź była niefortunna"

Przewodniczący klubu PiS w gdańskiej radzie miasta Kacper Płażyński przeprosił za swoje stwierdzenie, że Aleksandra Dulkiewicz została prezydentem Gdańska "przypadkiem". Płażyński nazwał wypowiedź "niefortunną".

Aleksandra Dulkiewicz z komitetu Wszystko dla Gdańska wygrała w niedzielnych  przedterminowych wyborach na prezydenta miasta. Uzyskała 82,22 proc. głosów. Reżyser filmów dokumentalnych i publicysta Grzegorz Braun uzyskał 11,86 proc., a przedsiębiorca Marek Skiba - 5,92 proc.

Wybory przeprowadzono w związku z tragiczną śmiercią dotychczasowego prezydenta - Pawła Adamowicza. Po jego śmierci Aleksandra Dulkiewicz pełniła obowiązki prezydenta Gdańska.

Kacper Płażyński o Aleksandrze Dulkiewicz

- Ten wynik nie jest niczym nadzwyczajnym. Kontrkandydaci pani Dulkiewicz to raczej osoby anonimowe dla Gdańska - mówił w poniedziałek w rozmowie z TV Republika Kacper Płażyński, przewodniczący klubu radnych PiS w radzie miasta Gdańska.

Płażyński był głównym kontrkandydatem Pawła Adamowicza w ubiegłorocznych wyborach samorządowych. W II turze Paweł Adamowicz uzyskał 64,8 proc. poparcia (ok. 130 tys. głosów), a Kacper Płażyński ponad 70 tys. (35,2 proc. poparcia).

- Z całym szacunkiem dla pani prezydent Dulkiewicz, ale raczej ten tytuł, bardzo odpowiedzialna funkcja... Stała się pani Dulkiewicz prezydent trochę, nie chcę tego powiedzieć, ale przez przypadek. Nie sądzę, by gdańszczanie wybrali panią Dulkiewicz w normalnych wyborach. Zresztą, jak słyszymy jej publiczne wypowiedzi, są jeszcze bardziej ogólnikowe niż pana prezydenta Adamowicza. Unika debaty jak ognia

- mówił Kacper Płażyński.

We wtorek rano Kacper Płażyński zdecydował się przeprosić za swoje słowa. "Moja wypowiedź, że P. Aleksandra Dulkiewicz "została prezydentem przez przypadek", była niefortunna" - napisał na Twitterze.

"Miałem na myśli oczywisty fakt, że gdyby nie tragiczna śmierć Pawła Adamowicza, Aleksandra Dulkiewicz w tych wyborach w ogóle by nie startowała" - dodał Płażyński. Zwrócił się do prezydent Gdańska, by przyjęła jego przeprosiny.

Więcej o:
Komentarze (346)
Kacper Płażyński przeprasza za słowa o Aleksandrze Dulkiewicz. "Moja wypowiedź była niefortunna"
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 126 razy 118

  Wczorajsza wypowiedź młodego Płażyńskiego, jest tylko KOLEJNYM dowodem na to, że pisowcy chamstwo i arogancję, mają we krwi.
  I tyle

 • zmichalg1

  Oceniono 97 razy 97

  Pan Płażyński w polityce jest przez przypadek, ponieważ pojawił się jako tzw. "sierota smoleńska".

 • morenowa38

  Oceniono 98 razy 92

  Przeprasza. Jak każdy z tej strony barykady- opluje, zainsynuuje coś podłego, rzuci g..m, a potem przeprosi, z nadzieją, że sierotce smoleńskiej wybaczą, zapomną. Obrzydliwe.

 • manren

  Oceniono 72 razy 70

  Kacperze Płażyński vel Przypadek,
  musisz się jeszcze wiele nauczyć.

 • aaa-jjj

  Oceniono 64 razy 62

  Przynależność do PIS to chyba jednak stan umysłu zaszczepionym kodem pogardy.

 • dd_

  Oceniono 56 razy 52

  Jakie to prawe i sprawiedlwe. Rzucić gów.nem, przeprosić, ale a nuż trochę tego gów.na ku uciesze suwerena się przyklei.

 • 1950dana

  Oceniono 45 razy 43

  Nie obrażaj i nie przepraszaj.Pisowskie nawyki jak widać już masz we krwi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX