Krynicka pisała o "ruskiej swołoczy". Senyszyn ironizuje: Tarcia w PiS, nap*** w marszałka

Joanna Senyszyn nazwała żołnierzy wyklętych "bandą społecznych wyrzutków", w odwecie posłanka PiS Bernadeta Krynicka stwierdziła, że "ruska swołocz nigdy nie przestanie obrażać polskich patriotów". Na tym się nie skończyło, gdyż Senyszyn zaczęła pisać o "chamskim nap*******".
Zobacz wideo

Twitter jest raczej miejscem, gdzie dochodzi do szybkiej wymiany zdań. Ta historia jest zgoła inna, a wszyscy jej bohaterowie wykazywali się raczej refleksem szachisty aniżeli rewolucjonisty. Wszystko bowiem zaczęło się w piątek, pierwszego marca, gdy obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Już wtedy Joanna Senyszyn z SLD (w przeszłości posłanka i europosłanka z ramienia tej partii) jednoznacznie wypowiadała się o tym święcie.

Później, o czym pisaliśmy też na Gazeta.pl, Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu, pisał tak o krytykach żołnierzy wyklętych:

Po 1945 najlepsi szli do lasu lub zostawali w konspiracji. Dzisiejsze szmaciarstwo kwestionuje ich odwagę, bo chce wykoślawić naszą historię. Ale wolni będziemy tylko wtedy, gdy zachowamy wierną pamięć.

Na to zareagowała, już dzień później, Joanna Senyszyn, która stwierdziła, że polityk Prawa i Sprawiedliwości "obraża Polaków". Ten tweet sprawił, że do dyskusji włączyła się posłanka PiS Bernadeta Krynicka, która tak skomentowała słowa Senyszyn:

Ruska swołocz nigdy nie przestanie obrażać polskich patriotów

Później Bernadeta Krynicka dopisała też, że tym, których drażni użyte przez nią określenie ("ruska swołocz"), jednocześnie "nie przeszkadza język używany przez komunistów w walce z patriotycznym podziemiem".

Senyszyn nie pozostała dłużna, bo 4 marca, gdy w końcu wymiana zdań nabrała dynamiki, stwierdzając, że są chyba "tarcia w PiS", skoro Krynicka... "po chamsku nap****** w marszałka".

Niejaka Krynicka zapragnęła błysnąć, a wyszło jak zawsze. W odpowiedzi na mój tweet, że Terlecki obraża Polaków, napisała, że "Ruska swołocz nigdy nie przestanie obrażać polskich patriotów". Straszne tarcia w tym PiS, ale żeby aż tak po chamsku nap******* w swojego marszałka

- napisała Senyszyn, później doprecyzowując jednemu z internautów o jakie "wygwiazdkowane" słowo jej chodziło. Po jakimś czasie odpowiedziała jej Krynicka, która napisała m.in.: "'Elita' niektórym pozwala na więcej.. Ale nie oburza ich też, gdy Senyszyn pisze o "bandach" w kontekście polskich patriotów".

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (348)
Kłótnia Bernadety Krynickiej i Joanny Senyszyn o wyklętych. "Ruska swołocz obraża polskich patriotów"
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 176 razy 146

  Można lubić lub nie Senyszyn - ale ZAORAŁA pisiorską pieniaczkę i dziada traleckiego

 • ar.co

  Oceniono 140 razy 112

  Jakby ktoś nie pamiętał, to taki wyklęty Kuraś "Ogień" był ubekiem, ba - szefem posterunku UB, czyli nie takim sobie zwykłym szeregowym ubekiem. Do lasu zwiał dopiero, jak mu się koledzy z UB zaczęli dobierać do tyłka. I kto tu jest "ruską swołoczą"?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 102 razy 88

  Jest jednak subtelna różnica w nazwaniu kogoś wyrzutkiem a ruską swołoczą!!!
  Ale mnie najbardziej u pisowców wkurza to że jeżeli ktoś nie zgadza się z ich kartoflano-nacjonalistycznym poglądem na historię to automatycznie nie jest patriotą i prawdziwym Polakiem.
  Odpowiedzcie mi Pisowskie Edki, dlaczego Europejczyk o klasycznym wykształceniu, ateista i liberał jest "złym" Polakiem a zoologiczny antysemita, homofob, ksenofob i pół analfabeta dający dudy plebanowi to wzór patriotyzmu???

 • gromek1

  Oceniono 71 razy 65

  PISowskiej bojownicze o szanowanie Państwa, przypominam, że szanowanie Państwa zaczyna się od szanowania jego Konstytucji

 • lesnojeziorska

  Oceniono 69 razy 63

  Krynicka to ta wypindrzona paniusia, która pluła na protestujących w sejmie niepełnosprawnych. No i należy do pisobolszewii. Te dwie rzeczy bez pudła określają jej poziom moralny.

 • czechy11

  Oceniono 71 razy 57

  Senyszyn zaorała PSowskie cwoka nieuka nieroba pasącego sie na naszych podatkach Krynicką. Czas na jesień dorwać takie Krynickie od koryta i pogonić do pracy.

 • hutniczek12

  Oceniono 59 razy 49

  ogień ,bury prawdziwi bandyci ,katolicy i .......! Całe szczęście ,że żyją jeszcze ludzie pamiętający ZBRODNIE NA NIEWINNYCH POLAKACH.

 • jm1750

  Oceniono 63 razy 47

  jezeli ktos ma na imie Bernardeta, to coz sie dziwic. Glupote odziedziczyla

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX