Tablica PO z "układem Kaczyńskiego" zniknęła z korytarza w Sejmie. Jest oświadczenie kancelarii

Plansza "układ Kaczyńskiego" autorstwa posłów Platformy Obywatelskiej trafiła do depozytu Straży Marszałkowskiej. Kancelaria Sejmu tłumaczy, że tablica została ustawiona na korytarzu "bez odpowiedniej zgody".
Zobacz wideo

Tablica zatytułowana "Układ Kaczyńskiego" została postawiona przez posłów Platformy Obywatelskiej w lutym przed wejściem do siedziby klubu PO. Można było zobaczyć na niej twarze m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, szefa CBA Ernesta Bejdy czy austriackiego biznesmena Gerlada Birgfellnera.

Tablica nawiązywała do medialnych publikacji na temat "taśm Kaczyńskiego" i planów budowy wieżowców przez spółkę Srebrna.

"To srebrny układ władzy, który był w Polsce budowany od lat. Niech politycy PiS przechodząc codziennie obok przypatrzą się dokładnie sieci powiązań" - tak o tablicy pisał na Twitterze poseł PO Cezary Tomczyk.

Tablica "układ Kaczyńskiego" w depozycie Straży Marszałkowskiej

Tablica w ostatnich godzinach zniknęła z sejmowego korytarza. Jak poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, "Kancelaria Sejmu wraz ze Strażą Marszałkowską wielokrotnie prosiła Klub Parlamentarny PO o usunięcie tablicy, wystawionej na jeden z korytarzy".

Według Grzegrzółki, "plansza została ustawiona bez odpowiedniej zgody". Dodał, że tablica znajduje się obecnie w depozycje Straży Marszałkowskiej.

Zobacz wideo
Więcej o: