Wybory w Gdańsku. Magdalena Adamowicz i jej córki pogratulowały zwycięstwa Aleksandrze Dulkiewicz

Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, pogratulowała Aleksandrze Dulkiewicz. Na filmie udostępnionym na Facebooku występują także córki Adamowicz.
Zobacz wideo

- Gdańsk pokazał dzisiaj swoją wielkość, swoją niezależność, Gdańsk dziś dobrze wybrał - powiedziała Magdalena Adamowicz, gratulując Aleksandrze Dulkiewicz wygranej. 

Magdalena Adamowicz i jej córki gratulują Aleksandrze Dulkiewicz

- Dziękuję całemu sztabowi wyborczemu, który wspierał Aleksandrę Dulkiewicz, dziękuję także wolontariuszom, szczególnie ze stowarzyszenia Wszytko dla Gdańska. Kocham was, cieszę się, że kontynuujecie dzieło Pawła. Olu, dostałaś ogromny mandat zaufania. Wiem i wierzę, że sobie poradzisz - powiedziała Magdalena Adamowicz w krótkim nagraniu udostępnionym na Facebooku w nocy z niedzieli na poniedziałek. 

W opisie nagrania wdowa po Pawle Adamowiczu podziękowała także córce, matce oraz siostrze Aleksandry Dulkiewicz. "Jestem pewna, że ich zasługi w kampanii są porównywalne z pracą sztabu wyborczego i że ich wsparcie jest nieocenione!" - napisała Magdalena Adamowicz. 

Wybory w Gdańsku. Oficjalne wyniki wciąż nie są znane

Przypomnijmy, że oficjalne wyniki z przedwczesnych wyborów w Gdańsku, które przeprowadzono w ostatnią niedzielę, nie są jeszcze znane. Wszystko wskazuje jednak na to, że wyniki tych wyborów nie przyniosą niespodzianek, a Aleksandra Dulkiewicz zostanie kolejnym prezydentem Gdańska. Z nieoficjalnych informacji portalu Gdansk.pl wynika, że Aleksandra Dulkiewicz zwyciężyła z wynikiem 82 proc. Oficjalne wyniki wyborów zostaną prawdopodobnie ogłoszone dziś około godziny 10:00. 

Więcej o: