Wybory uzupełniające w Gdańsku. Pierwsze gratulacje dla Dulkiewicz. "Olu, powodzenia!"

Zakończyło się głosowanie w wyborach w Gdańsku. Wyniki powinniśmy zacząć poznawać po północy. Wg sondy Trójmiasto.pl wygrywa Aleksandra Dulkiewicz, a w sieci już pojawiają się gratulacje. "Powodzenia w tej samorządowej misji" - napisał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
Zobacz wideo

W Gdańsku zakończyły się przedterminowe wybory prezydenta miasta, rozpisane w związku z tragiczną śmiercią prezydenta - Pawła Adamowicza. 

Nie są znane jeszcze wyniki wyborów, jednak duże partie nie wystawiały swoich kandydatów i faworytką od początku była Aleksandra Dulkiewicz. Serwis Trójmiasto.pl podał już wyniki sondy przeprowadzonej wśród wyborców. Wynika z niej, ze zdecydowanie wygrywa komisarz miasta, a wcześniej zastępczyni Adamowicza Aleksandra Dulkiewicz. 

- Nie wiemy jeszcze, kto został prezydentem naszego miasta... - zaczęła swoje wystąpienie po zakończeniu głosowania Dulkiewicz, ale tłum zebrany w jej sztabie zaczął skandować "wiemy!".

"Pracowaliśmy, by mieszkańcy dali wsparcie dla Aleksandry Dulkiewicz" 

Pojawiły się już pierwsze komentarze po wyborach. - Jestem przekonany, że Aleksandra Dulkiewicz wygra te wybory. Ale bardzo ważna była też frekwencja. Pracowaliśmy w tej kampanii, bo chcieliśmy, żeby mieszkańcy poszli do urn wyborczych, dali takie wsparcie dla Aleksandry Dulkiewicz. Ona z pewnością tego potrzebuje - mówił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, na antenie TVN24. Chwalił kandydatkę za to, jak radziła sobie w kampanii wyborczej. 

Także Bogdan Borusewicz mówił w TVN24, że ważnym aspektem będzie frekwencja, która nie była znana bezpośrednio po zakończeniu głosowania. - Nie sądzę, zęby ktokolwiek inny wygrał, niż pani Dulkiewicz - stwierdził.

"Ważne przemówienie Aleksandry Dulkiewicz"

Wiele komentarzy i gratulacji dla Dulkiewicz pojawiło się też w sieci. "Wyczekiwana, świetna wiadomość z Gdańska. Wg sondaży przesądzone zwycięstwo Aleksandry Dulkiewicz w pierwszej turze wyborów. Olu, powodzenia w tej samorządowej misji" - napisał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. "Najcudowniejsze miasto na świecie ze wspaniałą prezydent u sterów, godną następczynią Pawła Adamowicza" - napisał poseł Krzysztof Brejza.

Dziennikarka Katarzyna Włodkowska chwaliła wystąpienie Dulkiewicz. "Mądre, ważne przemówienie Aleksandry Dulkiewicz. Szczególnie zapamiętam to zdanie: 'Inne, lepsze życie jest możliwe'. Powodzenia, Olu!" - napisała. 

Z kolei Artur Jaskulski z SLD gratulował nie samej kandydatce, a mieszkańcom za głosowanie na nią. "Gratuluję Gdańszczanom i Gdańszczankom mądrej decyzji przy urnach wyborczych" - napisał. 

Więcej o: