Broniarz komentuje wypowiedź Szczerskiego o nauczycielach i celibacie: Chamska, obraźliwa

- Jeszcze dwie takie wypowiedzi i w zasadzie nie będę potrzebował zwoływać prezydium, bo nauczyciele sami wyjdą na ulice - mówi w rozmowie z Gazeta.pl prezes ZNP Sławomir Broniarz, komentując słowa Krzysztofa Szczerskiego o nauczycielach i celibacie.
Zobacz wideo

Strajk generalny i zamknięcie szkół wydają się coraz bardziej prawdopodobne, a konflikt miedzy władzami a nauczycielami pogłębia się pomimo kolejnych propozycji ministerstwa. Oliwy do ognia dolał Krzysztof Szczerski, który w sobotnim „Śniadaniu w Trójce” powiedział m.in., że "nauczyciele nie mają obowiązku życia w celibacie", komentując niskie zarobki nauczycieli. - PiS daje pieniądze nauczycielom, bo daje wszystkim Polakom - dodał.

Broniarz o słowach Szczerskiego: Powinno paść słowo "przepraszam"

- To była chamska, obraźliwa wypowiedź - komentuje w rozmowie z Gazeta.pl słowa prezydenckiego ministra Sławomir Broniarz, szef ZNP. - Nie tylko dla nas nauczycieli, bo przecież nie jesteśmy jedynymi beneficjentami 500+, ale co mają powiedzieć w ogóle osoby, które mają dzieci? Przecież dzieci mamy nie dla 500+, tym bardziej że koszt wychowania dziecka jest tysiące razy większy - dodaje.

Sławomir Broniarz w rozmowie z nami mówi, że "ma pytanie do pana Szczerskiego".

- Jaką radę ma on dla pani prezydentowej, przecież też nauczycielki, której córka jest już dorosła? Kiedy wróci do pracy, co jej będzie proponował? - pyta szef ZNP.

- Co mają powiedzieć ci nauczyciele, którzy nie maja dzieci? Młode małżeństwo, które nie mają jeszcze potomstwa lub nauczyciele, których dzieci są już dorosłe? Czy pan Szczerski ma jakąś propozycje dla nich? - dopytuje Broniarz.

Zdaniem szefa ZNP "Szczerski w ogóle tego nie przemyślał". - 500+ nie służy rekompensacie finansowej w miejsce podwyżki. To byłaby przecież aberracja - stwierdza. - Wydaje mi się, że słowo "przepraszam" powinno paść nie tylko wobec nas nauczycieli, ale wobec milionów polskich rodzin - dodaje.

Broniarz o Szczerskim: "Facet nie miał najlepszego dnia"

W rozmowie z Gazeta.pl Sławomir Broniarz odniósł się też do stwierdzenia Szczerskiego, który powiedział, że jeśli protest nauczycieli odbędzie się przed eurowyborami, to zostanie on wykorzystany w kampanii. - I cała próba tego, żeby domagać się praw nauczycieli, po prostu pójdzie z dymem - przekonywał Szczerski. 

- Kiedy zarząd główny [ZNP - red.] podejmował tę decyzję w grudniu ubiegłego roku, to, proszę mi wierzyć, nikt z nas nie miał na myśli jakichkolwiek wyborów. Mieliśmy na uwadze tylko to, że jest dramatyczna sytuacja nauczycieli - mówi Broniarz.

- Rozumiem, że pan Szczerski sugeruje, żebyśmy przełożyli to na później, np. na czerwiec. Tylko że w czerwcu już będzie intensywna kampania do wyborów parlamentarnych. Po wyborach pan Szczerski powie: trzeba było protestować przed wyborami, a teraz macie to, co macie. Facet nie miał najlepszego dnia, naprawdę - podsumowuje szef ZNP.

I komentuje start minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej do Europarlamentu. Jego zdaniem szefowa resortu "szuka dla siebie złotego spadochronu".

- O ile dobrze pamiętam, mówiła, że jest umówiona z rodzicami i uczniami na dokończenie reformy, więc apeluję do rodziców: pomóżmy pani minister dokończyć tę reformę. Niech przeżywa ten dramat wspólnie z rodzicami podwójnego rocznika i z nauczycielami tej zapaści ekonomicznej - apeluje szef ZNP.

Więcej o:
Komentarze (259)
Sławomir Broniarz o słowach Krzysztofa Szczerskiego: Chamska, obraźliwa wypowiedź
Zaloguj się
 • westgreg

  Oceniono 72 razy 58

  Tej wypowiedzi Szczerskiego nie da się skomentować w taki sposób, aby nadawało się to do zacytowania na forum publicznym.

 • kataryniarski

  Oceniono 61 razy 51

  Wiejec takich!

  Oderwijcie od koryta Pawłowicz - niech coś szczeknie jeszcze.

  Niech poziom wkur... na tę parodię rządu osiągnie zenit!

 • plutoniczna

  Oceniono 44 razy 42

  Jeśli Szczerski chciał wkur***ć nauczycieli to zadanie wykonała w pięciuset procentach.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 48 razy 40

  Słuszną linię obrała katobolszewicka władza w Wolskiej Rzeczypospolitej Ludowej: nauczyć suwerena podpisać się, liczyć do 20 i odmawiać paciorki. Później rzuci mu się ochłap w postaci 500+ - z pieniędzy suwerena - i suweren grzecznie polezie głosować na katobolszewicką partię, której członkowie będą mogli kraść kolejne miliony wypracowane przez suwerena.

 • vito60

  Oceniono 43 razy 39

  Przestańcie mówić że PiS daje pieniądze, bo PiS pieniędzy nie ma. Ludziom wystarczy jeśli budżetówka będzie płacić godnie za uczciwą pracę. Zasiłki zostawcie dla tych którzy zarobić na siebie nie mogą z powodów obiektywnych. Nie róbcie z ludzi żebraków za ich własne podatki.

 • an.noyed

  Oceniono 36 razy 34

  Panie Broniarz, po co Pan dyskutuje z głupkiem. Głupek powiedział tyle, że nauczanie jest zbędne, wystarczy płodzić dzieci. Proszę zauważyć, że to jest nie tylko postulat, ale i wynik tego postulatu. Głupek został spłodzony, zle już nie nauczony.

 • wo151

  Oceniono 35 razy 31

  Zakłamanie i chamstwo jest w innym zdaniu, którego jakos nie widzicie:
  "... PiS daje pieniądze nauczycielom, bo daje wszystkim Polakom..."S
  ANI PiS, ANI KACZYŃSKI, ANI DUDA NIKOMU PIENIĘDZY NIE DAJĄ!!!! DORWALI SIĘ I DYSPONUJĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE PIENIĘDZMI WYPRACOWANYMI PRZEZ WSZYSTKICH POLAKÓW, WIĘC ŻADNEJ FILANTROPII NIE MA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX