Lech Wałęsa do Jarosława Kaczyńskiego: "Rodeo będziesz miał już niedługo na wyborach"

"Rodeo będziesz miał już niedługo na wyborach" - napisał Lech Wałęsa, komentując wywiad Jarosława Kaczyńskiego w RMF FM. Były prezydent odniósł się też do słów prezesa PiS o pracach podkomisji smoleńskiej, które nazwał "bulwersującą ściemą".
Zobacz wideo

Sobotni wywiad z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim w RMF FM nie umknął uwadze Lecha Wałęsy. Były prezydent w serii tweetów odnosił się do kilku wątków poruszanych w rozmowie. Jednym z nich były wyjaśnienia Kaczyńskiego dlaczego lubi rodeo.

Lech Wałęsa zareagował na to w ten sposób:

"Rodeo" będziesz miał już niedługo na wyborach

Kaczyński o podkomisji smoleńskiej. Wałęsa: Bulwersująca ściema

Inny wątek to sprawa podkomisji smoleńskiej. - Efekt prac podkomisji smoleńskiej jest marny, bo od właściwie roku niewiele się wydarzyło w tej kwestii? - pytał prezesa PiS Krzysztof Ziemiec.

Kaczyński odparł, że "troszkę się wydarzyło", a to kierownictwo zdecydowało, że będzie o sprawie informować, gdy "wszystko będzie pewne".

Kiedy były ujawniane jakieś fragmenty, jakieś domniemania, poszlaki, to tylko powodowało to różnego rodzaju niedobre, bulwersujące społeczne reakcje. Nic z tego nie wynikało z punku widzenia celu jakim jest ustalenie prawdy

- oznajmił Kaczyński.

Te słowa także nie umknęły byłemu prezydentowi. Stwierdzenie o "ustalaniu prawdy" nazwał "bulwersującą ściemą", która trwała 96 miesięcy (to nawiązanie do liczby miesięcznic smoleńskich - red.).

"Chodziło tylko o to, żeby bratu wystawić pomnik większy niż Piłsudskiego, którego pilnuje policja w reprezentacyjnym miejscu w Warszawie" - skwitował.

Zobacz wideo
Więcej o: