Komentarze (207)
Kwaśniewski o Koalicji Europejskiej: "rozpadnie się". Wcześniej namawiał do zjednoczenia
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • siekier35

  Oceniono 5 razy 1

  "szary lud"
  tak to się powinno nazywać i wygrać
  bo my już ku... wszystko żeśmy przegrali

 • czarnyminio

  Oceniono 3 razy 1

  Nie ma żadnego realnie istniejącego bytu-dialektyka marksistowska.Brawo Oluś,stara szkoła KC się sprawdza w życiu.

 • runnin.biz

  Oceniono 5 razy 1

  Biez sawuar-wiwr nie nada...

 • proteusz33

  Oceniono 5 razy 1

  Pierwsi z tej folklorystycznej koalicji wyjdą ci którzy nie umieścili w Europarlamencie ani jednego swojego polityka.

 • lot23

  Oceniono 7 razy 1

  najuczciwszy prezydent w 1000 letniej historii polskiego katolandu powiedział swieta słowa ;;; …"A co sie polalo to trzeba wypic"...

 • larsek

  Oceniono 21 razy 1

  Programowo jest dużo różnic. Najlepszy wg.mnie program, który układały/li Polki i Polacy (nie w gabinetach partii) to program WIOSNY.

 • widal

  0

  Rozsądny człowiek, trole jeżdżą po jego zachowaniu ale jak spędzają weekend? Chlejąc. Mieć w Polsce pretensje do innych o używanie alkoholu to nasza narodowa schizofrenia. Kwaśniewski przejdzie do historii jako dobry prezydent, L.Kaczyński jako miernota za jedyny sukces mając skłócenie nas z wszystkimi sąsiadami.

 • ar.co

  Oceniono 8 razy 0

  Najfajniej jak rady na temat koalicji i jej trwałości daje facet, który jako prezydent nie potrafił dogadać się nawet z premierem z własnej partii.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 12 razy 0

  Nic się nie rozpadnie. Po utworzeniu KE sondaże pokazują podział poparcia fifty fifty, KE ma tyle samo co PiS.

  Biedroniem nie ma sobie co głowy zawracać, do wyborów poparcie mu spadnie. PiS już przebił jego ofertę "socjalną" swoim populizmem, a Trzaskowski przebił jego postulaty światopoglądowe swoją deklaracją LGBT.

 • chi-neng

  Oceniono 26 razy 0

  Nie wiem dlaczego ma sie rozpasc, bo to wytlumacznie dla mnie nie ma zadnej wagi.
  Co do jednego sie natomiast zgodze; ze opozycja powinna przestac liczyc na powrot Tuska.

  Ten czlowiek 'za daleko' wybiegl do przodu, by mial ochote sie cofa do tego kaczego bagna w jakim Polska obecnie tonie.
  Jest zbyt wartosciowym osobnikiem i politykiem na arenie swiatowej. I to tam czeka na niego kariera polityczna. Nawet, jezeli sam nie mialby na to ochoty.

  Niezalenie od tego, jak Broszki Judasze, sam kaczy gnom i jego wszystkie przydupasy beda szalec w EU i w swiecie., nie maja szans na Jego zniszczenie.
  Nie pomoze nawet stawanie na rzesach, bo to nie ten 'wymiar'.

 • zdzisiek66

  Oceniono 1 raz -1

  Towarzyszu Prezydencie, a jak tam demokracja w Kazachstanie? Sporo $ towarzysz przytulił od tamtejszego prezydenta demokraty.
  Podobno przywódca Korei Północnej poszukuje doradcy ds. demokracji, płaci w zielonych i w lokalnej wódce, towarzysz zainteresowany?

 • losiu4

  Oceniono 1 raz -1

  o! kwasek wytrzeźwiał. I to jest jedyna pozytywna wiadomość :)

  Pozdrawiam

  Losiu

 • jami100

  Oceniono 3 razy -1

  No bo to koalicja wyborcza a nie nowa partia.

 • anty_antek_emigrant

  Oceniono 9 razy -1

  Panie Prezydencie Kwasniewski, majac szacunek dla Panskich dokonan polityczych, to ze smutkiem musze stwierdzic ze z wiekiem zaczyna Panu brakowac klasy... Zycze zdrowia...

 • gtpress

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Kwasniewski, jak oni sie rozpadna to z tych kawalkow moze cos sie da ulepic ? Jak z plasteliny i gliny

 • kralik111

  Oceniono 7 razy -1

  Kwasniewski w 2005 oddal swoje poparcie Lechowi Kaczynskiemu, dzieki czemu ten zostal prezydentem. Pamoetamy Olek, vzym jestes.

 • yaspiman

  Oceniono 9 razy -1

  ta koalicja nie ma żadnych szans.
  wyborcy wiedzą, że im chodzi tylko o koryta.
  jedyna nadzieja w WIOŚNIE.

 • ziggybam

  Oceniono 17 razy -1

  Może i się zozpadnie. Ale najpierw musi dokonać rzeczy najważniejszej - wygrać z PiS, postawić jego aparatczyków przed Trybunałem Stanu i przeprowadzić reformy mające wytępić kościelno-nacjonalityczną ciemnotę z głów przyszłych pokoleń. Tego, Kwachu, samą półlitrówką się nie załatwi.

 • dar61

  Oceniono 3 razy -1

  Było tak wiele koalicyjnych rządów w tak wielu krajach, przez tak wiele lat władających, że nawet Kwaśniewski tego nie zapamiętał.

  ****
  Red. „pawk” i zanik ortografii polskiej:
  '...W przypadku nawet średniego wyniku do Europarlamentu, Koalicja Europejska natychmiast się rozpadnie...'
  >>> Europarlamentu Koalicja... [BEZ PRZECINKA]

 • urian

  Oceniono 21 razy -1

  By skutecznie odsunąć PIS od władzy opozycja musi pójść do wyborów zjednoczona. Na tyle się jednak różni, na tyle działacze poszczególnych partii kierują się różnymi motywami udziału w polityce, że stworzenie jednego wspólnego programu jest nierealne. Ale wystąpienie pod jednym wspólnym hasłem pozbawienia władzy PIS jest możliwe. To powinno być coś co zjednoczy wyborców wszystkich partii będącej w opozycji do PIS, to hasło które zapewni zwycięstwo. Nie należy uciekać od roboczego nazwania się Koalicją Antypisowską, bo wyborcy muszą mieć jasny przekaz na kogo i po co głosują. Słuszną propozycją byłego premiera Cimoszewicza wydaje się być np. nazwa Europa przy wyborach unijnych albo Konstytucja przy jesiennych wyborach do Sejmu.
  Oczywiście będzie problem jak stworzyć wspólną listę kandydatów do Sejmu. Platforma będzie przekonywać, że jej się należy więcej i lepszych miejsc bo w aktualnym Sejmie ma najwięcej posłów, PSL, że jemu bo ma ponad 100 000 członków, a Platforma tylko 30 000, Nowoczesna, Teraz, SLD, Razem, Biedroń będą się przepychać i targować by wepchnąć swoich. Jaka jest na to rada? Zrezygnować z partykularnych interesów i pomyśleć o tym co najważniejsze, czyli pozbawienie pisowców władzy. Czy to możliwe i jak to zrobić ? Tak, możliwe ale wymaga rzeczywiście zrezygnowania z nadziei na partykularne korzyści poszczególnych partii. Bez względu ilu liczy partia członków, jakie ma poparcie w sondażach, ilu ma posłów, to każda partia przystępująca do Koalicji Antypisowskiej powinna mieć prawo do umieszczenia na liście takiej samej liczby kandydatów. A cudzych kandydatów partie powinny traktować jak własnych. Najważniejsze by pokonał kandydata PIS. Wymusi to na partiach proponowanie takich kandydatów, którzy będą w pełni akceptowani przez innych, z szacunkiem wśród szerokiego elektoratu. A jak dobierać kandydatów :
  - po pierwsze, zrezygnować ze spadochroniarzy, na listach mają być tylko mieszkańcy danych regionów. To oczywiście nie będzie w smak działaczom z central, ale oni powinni albo zrezygnować z kandydowania na posłów i ograniczyć się do działania w partii, albo kandydować tam gdzie mieszkają.
  - po drugie kandydaci, w wieku odpowiadającemu proporcjom wiekowym wyborców. To bardzo ważne by do wyborów szli młodzi i seniorzy wiedząc, że ich rówieśnicy będą ich reprezentować w Sejmie. Na listy powinni trafić kandydaci w proporcjach :
  połowa kandydatów w wieku do 40 lat i połowa powyżej 40-tki.
  Sejm wymaga odmłodzenia, posłowie powinni, być ludźmi nowocześnie wykształconymi, otwartymi na świat, znającymi języki obce. Młodzi kandydaci to młodzi wyborcy przy urnach, a tych ostatnio brakowało, bo nie widzieli sensu udziału w wyborach, skoro do sejmu trafiali ludzie, których nie znają i którzy kulturowo są im obcy.

 • pan.szklanka

  Oceniono 5 razy -1

  Nie czas żałować róż, gdy płoną kolce.

 • elenem

  Oceniono 29 razy -1

  Olek swoje wywody schowaj do szuflady.
  I nie baw się we wróżkę, bo marnie ci to idzie. :)
  Ta Koalicja ma wielki sens.

 • leonleonidas

  Oceniono 2 razy -2

  Alek po trzezwemu roznie gada.
  Fajnie go posluchac i popatrzec na chlopa jak pzechodzi przez grype filipinska.

 • vidi12

  Oceniono 6 razy -2

  W Polsce trzeba trochę wypić żeby móc na trzeźwo ocenić rzeczywistość ! Powiem szczerze że ja - stary SLD-owiec mając do wyboru Cimoszewicza z listy KE i Saryusza-Wolskiego z PiS-u z bólem zagłosuję na Saryusza... chociaż prawak to jednak patriota... a Cimoszewicz ani lewicowiec ani patriota :(

 • gesipipek65

  Oceniono 8 razy -2

  Pijak Kwach dał głos !!! Piewca PRL-u i PZPR !!! Członek Komitetu Centralnego w przeszłości. Teraz tylko Jolki

 • f1909

  Oceniono 6 razy -2

  Kwaśniewski lubi dobrze popic dlatego u nas - w Polsce zawsze ma rację !!!

 • leonleonidas

  Oceniono 6 razy -2

  Kwach gada po klinie.

 • lewy14100

  Oceniono 8 razy -2

  A był trzeźwy jak to mówił??

 • alik233

  Oceniono 6 razy -2

  Skuś baba na dziada ! No, takiej optymistycznej prognozy po tym Europejczyku, to się nie spodziewałem ? Spasował po nowym pincet kaczyńskiego ?

 • 20portal

  Oceniono 8 razy -2

  Pytia?
  W Kieleckiem takim mówią: nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz.
  I kto to mówi? Kwaśniewski? Aleksander?

 • janek1928

  Oceniono 6 razy -2

  38 proc. badanych zadeklarowało, że zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość, a 32 proc. respondentów stawia na KE. Kolejne 12 proc. jest za ugrupowaniem "Wiosna" Roberta Biedronia.
  Koalicja Europejska to koalicja walki o stołki i kasę.

 • harari

  Oceniono 12 razy -2

  .
  Pewnie że się rozpadną bo nic ich nie łączy.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 8 razy -2

  Na razie, to cokolwiek zaproponował Miglanc było nietrafione, więc niech zamknie dziób.

 • kataryniarski

  Oceniono 14 razy -2

  a mówią, ze nemo propeto in patria sua!, a tu proszę, wróżbita Olek...

  Trafność jego przepowiedni oceniam na... 40%! :P

 • cmochall

  Oceniono 5 razy -3

  Zamiast namawiac wyborcow na glosowanie na opozycje czlowiek lewicy czyni odwrotnie- zohydza- przewidujac rozpad .Zaden czlowiek prawicy tego nie robi-wszyscy mowia zgodnym chorem ze wygraja. Nieladnie Panie Prezydencie oj nieladnie.

 • batoh

  Oceniono 5 razy -3

  no i po co te głupie mrzonki.Ta koalicja to tylko szumna nazwa,ale ani PSL ani SLD tam długo nie będzie.Nie wiadomo czy to dotrwa do wyborów.To głupi pomysł ze strony PSL aby wiązać się z tymi których naród nie chce.Nie sadze aby koalicja uzyskała więcej niż PIS -to jest nierealna mrzonka.Nie sadze także aby i Biedroń odniósł jakieś poważne osiągniecie.Ahoj

 • Oceniono 9 razy -3

  Nikt nie ruszy PiS.koalicja moze pomazyc sobie tylko.pozdrawiam niedowiarkow.nie ma szans.

 • eclipse97

  Oceniono 7 razy -3

  Rozpadnie sie koalicja, szczegolnie PSL i SLD.Panie prezydencie bez koalicji to SLD zniknie w nicosci. PSL tez nie lepiej. Wbijcie sobie do cholery w lby ze osobno , bez koalicjantow jestescie zerem.

 • leonleonidas

  Oceniono 7 razy -3

  Jak ma sie nie rozpasc cos gdzie jedno do drugiego nie pasuje i do tego klejone dziadoskim klejem: strach, nienawisc i rozpacz.

 • harari

  Oceniono 9 razy -3

  .
  Partie wchodzące w skład Koalicji albo mają identyczny program wyborczy co jest raczej mało prawdopodobne, albo nie mają programu w ogóle stąd ten misz masz. Albo, co bardziej prawdopodobne, każda z tych partii idzie z własnym programem i po ewentualnym zwycięstwie wyborczym bedą żreć sie miedzy sobą, o to który program realizować..
  Szkoda głosu na opozycję.

 • tenalg

  Oceniono 8 razy -4

  To już wszystkie bolszewickie organizacje zostały zjednoczone pod sztandarem integracji europejskiej, chichot historii, ludzie nie dadzą się nabrać, dobrze pamiętają tragedie rządów D. Tuska i spółki

 • antygazeta2

  Oceniono 8 razy -4

  Kwachu sztolcman na trzeźwo z sensem gada.

 • iremus

  Oceniono 7 razy -5

  Kwaśniewski o Koalicji Europejskiej: "rozpadnie się". Wcześniej namawiał do zjednoczenia.....
  Pewnie mu się zapomniało, że PO jest spadkobiercą tradycji KLD zwaną partią aferałów i Popisu.
  Ciekawe co tak przywraca pamięć, ambrozja czy amol ?

 • schneckenkorn

  Oceniono 9 razy -5

  A niech się pozabijaja w tej KO. Przecież wiadomo, że nazajutrz po wyborach wszystkie te partie i partyjki pójdą w swoją stronę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX