Kwaśniewski o Koalicji Europejskiej: "rozpadnie się". Wcześniej namawiał do zjednoczenia

- W przypadku nawet średniego wyniku do Europarlamentu, Koalicja Europejska natychmiast się rozpadnie - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
Zobacz wideo

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski był przymierzany do startu w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Skończyło się co prawda na spekulacjach, choć jak zapewniała jego dawna koleżanka z SLD, Joanna Senyszyn, sama namawiała go do startu. Ostatecznie jednak to inni byli politycy wysokiego szczebla wystartują z list Koalicji Europejskiej. "Super Express" poprosił o ocenę tego projektu właśnie byłego prezydenta.

Aleksander Kwaśniewski nakreślił następujący scenariusz, jeżeli Koalicja Europejska nie odniesie zwycięstwa w wyborach 26 maja:

W przypadku nawet średniego wyniku do Europarlamentu, Koalicja Europejska natychmiast się rozpadnie. Pojawi się myślenie, szczególnie w PSL, ale i w SLD, że warto walczyć o własną tożsamość

Tymczasem jeszcze w grudniu ubiegłego roku to właśnie Aleksander Kwaśniewski apelował o stworzenie wspólnej listy opozycji do PE, mówił też że sam będzie namawiał do jej utworzenia.

- Uważam, że wspólna lista europejska, która mogłaby wygrać te wybory i uniemożliwić powiedzenie PiS-owi, że wygraliśmy piąty raz z rzędu, to szczególnie w kontekście wyborów parlamentarnych, które będą kilka miesięcy później, to psychologicznie przełom - mówił w Polsat News.

Kwaśniewski o liderach KE: Jak się nie ma, co się lubi...

Na tym rozpracowywaniu sceny politycznej w rozmowie z "SE" Aleksander Kwaśniewski nie skończył. Jego zdaniem opozycja w najbliższym czasie nie powinna myśleć o działaniach Donalda Tuska i jego ewentualnym powrocie do polityki.

Jak stwierdza były prezydent, do wyborów parlamentarnych nie ma co liczyć na przewodniczącego Rady Europejskiej. - On niczego nie utworzy do końca wyborów parlamentarnych - stwierdził Kwaśniewski.

W rozmowie pojawił się też temat oceny liderów Koalicji Europejskiej. Kwaśniewski skwitował to krótko: - Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (207)
Kwaśniewski o Koalicji Europejskiej: "rozpadnie się". Wcześniej namawiał do zjednoczenia
Zaloguj się
 • kolona

  Oceniono 44 razy 18

  koalicja europejska ma za zadanie odsunąć pis od władzy tak w wyborach do PE, jak i do naszego polskiego. Koalicja powinna trwać, do czasu usunięcia wszelkiego zła, wyrządzonego przez pis, do ukarania winnych łamania Konstytucji jak i tych, co za sznurki pociągali swoje marionetki. Po tym okresie, mniej więcej dwóch lat, każda partia będąca w koalicji, może zacząć kontynuować swój program. Do czasu rozliczeń z Dudą, Kaczyńskim, Szydło, Morawieckim i całą resztą, KE powinna trwać. Tego wymagamy My, wyborcy.

 • rozterka47

  Oceniono 28 razy 8

  Nawiększym błędem opozycji jest mała mobilność w terenie czyli to , co jest siłą PISu.

 • pis-na-wode_fotomontaz

  Oceniono 25 razy 7

  PiS zarzucał kradzież poprzedniej koalicji (PO-PSL) - sam kradnie 10 razy bardziej !. PiS zarzucał nepotyzm - skala kolesiostwa i nepotyzmu reżimu PiS jest nieporównywalna z niczym dotychczas !. PiS zarzucał upolitycznienie mediów - sam zawłaszczył media publiczne, czyniąc z nich partyjną tubę propagandową wg goebbelsowskich wzorów !, etc., etc.

 • ryyys

  Oceniono 27 razy 5

  Z pewnością koalicja/e, które powstaną nie będą trwałe, ale mają tylko JEDNO zadanie:
  wyeliminować letalną przypadłość polskiej sceny politycznej i naszego życia publicznego, czyli Kaczyńskiego i jego PigS.
  I to jest PROGRAM koalicji prodemokratycznych - WYSTARCZAJĄCY.
  Potem, to już normalna konkurencja o wyborców.

 • wo151

  Oceniono 23 razy 5

  Jakieś matoły z tych redaktorów, bo zdanie od "Tymczasem.." świadczy o niezrozumieniu wypowiedzi Kwaśniewskiego. Słuchajcie i disce! Kwaśniewski mówi o upadku koalicji w przypadku "nawet średniego wyniku", a nie w przypadku zdecydowanego ZWYCIĘSTWA, bo WTEDY KONTYNUACJA KOALICJI MA SENS

 • socjolog12

  Oceniono 4 razy 2

  nareszcie trzeźwy osąd Kwacha.... he he he he...

 • ax-les-thermes

  Oceniono 4 razy 2

  Ma racje spread od Sasa do Lasa tak samo jak poglady. Tylko nowa, swierza krew moze cos polepszyc (Wiosna Biedronia). Ja na zadne, zuzyte, lesne dziadki i wywloki glosowal nie bede.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX