Gronkiewicz-Waltz: Ja sama w 2002 roku głosowałam na Lecha Kaczyńskiego. Dziś tego żałuję

Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wyznała, że zdarzyło jej się przed laty głosować na Lecha Kaczyńskiego. Dziś tego żałuje, bo jej zdaniem "w ten sposób przyłożyła się do tego, że bracia Kaczyńscy pozostali w wielkiej polityce".
Zobacz wideo

Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z "Dziennikiem. Gazetą Prawną" mówi m.in. o tym, że PiS nie dołuje w sondażach, choć w ostatnim czasie pojawiło się kilka poważnych problemów. Przypomniała, że partia rządząca ma około 25 proc. wiernych wyborców, którzy "przyjmą każde wytłumaczenie, nawet to, że pan Kujda współpracował z SB".

Dla twardego elektoratu PiS sprawy światopoglądowe są pierwszorzędne i nie zamierza głosować np. na obecną centrolewicę. Ja sama w 2002 roku głosowałam w II turze na Lecha Kaczyńskiego, a nie na Marka Balickiego, który wydawał mi się światopoglądowo za bardzo odległy, bo był już za bardzo "na lewo". Dziś tego żałuję, bo w ten sposób przyłożyłam się do tego, że bracia Kaczyńscy pozostali w wielkiej polityce

- przyznała była prezydent Warszawy. 

Afera NBP. Gronkiewicz-Waltz o swoich zarobkach

Gronkiewicz-Waltz, która w latach 1992-2001 pełniła funkcję prezeski Narodowego Banku Polskiego, komentowała także sprawę wynagrodzeń w NBP. - Za mojej kadencji polityka była taka, że im trudniejszy departament, tym większe wynagrodzenia. Kadrowcy odnosili pensje do tych w tzw. średniej bankowości, a więc zgodnie z art. 66 ustawy o NBP. Chodziło o to, by nie było odpływu specjalistów z NBP do sektora komercyjnego. Na pewno nie było sytuacji, by specjalista od PR-u zarabiał więcej niż specjalista od ryzyka - zadeklarowała. 

Dodała, że nie ma problemu z tym, żeby ujawnić jej zarobki z czasów pracy w NBP. - Jeśli coś ma być publiczne, niech będzie. Wydaje mi się, że jak odchodziłam z NBP zarabiałam ok. 40 tys. zł brutto. Do tego zdarzały się nagrody jubileuszowe - mówiła.

Jej zdaniem problem wizerunkowy prezesa Adama Glapińskiego polega na tym, że konieczna była ustawa, by zmusić go do ujawnienia pensji pracowników. - W dodatku ujawniona wczoraj tabela wynagrodzeń wydaje się nie do obrony. Widać tu wyraźnie uprzywilejowanie niektórych osób - oceniła Gronkiewicz-Waltz. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (87)
Gronkiewicz-Waltz: Ja sama w 2002 roku głosowałam na Lecha Kaczyńskiego. Dziś tego żałuję
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 26 razy 20

  Bo Lech Kaczyński kiedyś wydawał się normalniejszy niż jego brat. To Jarosławowi na stare lata odbiło, zwłaszcza po wypadku lotniczym w Smoleńsku. Być może gryzie go poczucie winy za śmierć brata i pozostałych ofiar.

 • owca888

  Oceniono 32 razy 20

  Ja również, pani Haniu, żałuję jak cholera.
  Nie chciałam głosowac na czerwono, to teraz mamy to, co mamy, czyli czerwono pod czarną sukienką z faszystowskim przechyłem..

 • ptysiek

  Oceniono 20 razy 14

  Ja nigdy na Kaczorów nie głosowałem i nie zagłosuję.Na HGW głosowałem i nie żałuje.Dużo dobrego zrobiła dla Warszawy.Na Trzaskowskiego też głosowałem ,przynajmniej warszawiak.Wyrobi się.

 • wujojano

  Oceniono 22 razy 14

  Dobrze, że umie przyznać się do błędu. Faktycznie, wsparcie Kaczyńskiego w walce o trampolinę do wyborów Prezydenta RP to błąd karygodny. Choć oczywiście pojedynczy głos wyborcy mało się liczy.

 • dziadwawelski

  Oceniono 18 razy 8

  Gdybyś Haniu nie zagłosowała to "deweloperzy z Moskwy" nie "zamordowaliby" w Smoleńsku delegata Srebrnej niejakiego Leszko (Kalkszteyn) Kaczynskiego ;-)))

 • justas32

  Oceniono 14 razy 6

  Jak można głosować na takich ludzi jak Kaczyńscy ? Kim trzeba być ? Ludzie nie wiedzą co to moralność ...

 • zenzaj

  Oceniono 7 razy 5

  Żaden przyzwoity człowiek nie głosował ani nie głosuje na Kaczyńskiego (któregokolwiek).
  Przyznawanie się do tego to to samo co powoływanie się na jego "spuściznę" czym by ona nie była.
  Jeżeli doświadczony polityk czyli HGW to robi to albo jest amatorem, albo chce coś ugrać.
  Czasem lepiej milczeć.

 • justas32

  Oceniono 21 razy 5

  Pamiętam jak przed swoimi wyborami HGW zawierzała finanse Warszawy Matce Boskiej. A to nie był obciach ? Człowiek zrobi wszystko żeby się do żłoba dobrać ...

 • topjar

  Oceniono 5 razy 3

  no sorry wszyscy którzy byli w ZCHN to niezłe ludziki;
  Richard Henry Czarnecki - człowiek kameleon
  Stefan Konstanty Niesiołowski - Ant Man
  Hanna Beata Gronkiewicz-Waltz - Medium instrukcje do kierowaniem NBP (przychodziły we śnie?)
  ((oczywiście od Boga))
  Generalnie popchnięcie do podpisania poddańczej umowy z watykanem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX