Ardanowski przebił Jurgiela. 264 mln złotych nagród w instytucjach podległych ministerstwu

"Dobra zmiana" w ministerstwie rolnictwa trwa nadal. Resort Jana Krzysztofa Ardanowskiego na nagrody wydał więcej niż za czasów poprzedniego ministra, Krzysztofa Jurgiela. W 2018 roku było to 264 miliony złotych.
Zobacz wideo

Rok temu gromy sypały się na głowę ówczesnego ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, że jego resort przeznaczył na różnego rodzaju nagrody i premie w różnych instytucjach mu podległych 173 miliony złotych. Okazuje się, że Jan Krzysztof Ardanowski, następca Jurgiela na tym stanowisku, jeszcze hojniej rozdaje pieniądze.

264 mln zł na nagrody w instytucjach podległych ministerstwu rolnictwa

Posłowie PO Dorota Niedziela i Kazimierz Plocke zwrócili się w interpelacji poselskiej o podsumowanie wydatków resortu na nagrody za rok 2018. Odpowiedzi parlamentarzystom udzielił sam Ardanowski.

Jak czytamy, Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi podlegają 23 jednostki, a 69 z nich jest przez nie nadzorowanych. Łącznie we wszystkich z nich zatrudnionych było w 2018 roku dokładnie 31 581 osób.

Razem w 2018 roku wypłacono nagród, premii czy tzw. trzynastek, we wszystkich tych instytucjach na kwotę 264 milionów 102 tysięcy złotych brutto. Jak łatwo policzyć, daje to średnio ponad 8,3 tys. złotych brutto na osobę.

Tutaj wyszczególnienie, gdzie przekazano najwięcej pieniędzy:

Nagrody w instytucjach związanych z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju WsiNagrody w instytucjach związanych z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi sejm.gov.pl

Jednocześnie w odpowiedzi na interpelację minister rolnictwa zaznaczył:

W 2018 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Sekretarze Stanu oraz Podsekretarze Stanu w MRiRW nie otrzymali nagród, premii oraz "trzynastek"
Zobacz wideo
Więcej o: