NBP pozwie Krzysztofa Brejzę za "pomówienia i nieprawdziwe informacje"? Jest reakcja posła

NBP chce wytoczyć proces Krzysztofowi Brejzie - podaje nieoficjalnie PAP. Bank zarzuca posłowi, że ten pomawiał instytucję i "rozpowszechniał nieprawdziwe informacje".
Zobacz wideo

Według nieoficjalnych ustaleń PAP Krzysztof Brejza ma zostać pozwany za "pomówienia i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji godzących w dobre imię banku". Poseł PO sam odniósł się do tych informacji.

NBP pozywa Krzysztofa Brejzę

"Bo ujawniłem, ile za przygotowanie mizernych wniosków o zabezpieczenie ws. dziennikarzy dostała znajoma mecenas A.Glapińskiego (26 tys. za 1-2 godz. pracy adwokata)? Czy za to, że NBP nie odpowiada na pytania dotyczące wojaży i ich uczestników/uczestniczek?" - dopytywał na Twitterze Brejza.

To właśnie po interwencji Brejzy NBP ujawnił, ile zapłacił mecenas Jolancie Turczynowicz-Kieryłło za przygotowanie wniosków usunięcie z wydań papierowych i internetowych artykułów o związkach banku centralnego z aferą KNF. Praca adwokat została wyceniona na ponad 25 tys. zł. Brejza przypomina, że bank na początku nie chciał podać tej informacji. Stało się to dopiero po złożeniu skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Poseł pytał też w piśmie do NBP o koszty podróży służbowych banku oraz osoby, które w tych podróżach towarzyszyły. Pismo w tej sprawie Brejza wystosował w styczniu, w środę odpowiedziano mu, że powinien przedstawić powody, dla których chce otrzymać takie informacje.

Zarobki w NBP ujawnione

NBP wypełnił w środę uchwaloną kilka tygodni temu ustawę i opublikował w internecie pełną listę zarobków osób zatrudnionych na kierowniczych stanowiskach. Dokument nie zawiera nazwisk, a jedynie funkcje. Opierając się na tych danych możemy domniemywać, że Martyna Wojciechowska, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji, otrzymuje średnie wynagrodzenie w kwocie 49 563 zł brutto. Do tego dochodzi jeszcze należność za zasiadanie w radzie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - 12 tys. zł - do której rekomendował ją prezes Glapiński. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (325)
NBP pozwie Krzysztofa Brejzę za "pomówienia i nieprawdziwe informacje"? Jest reakcja posła
Zaloguj się
 • 3miastowy

  Oceniono 176 razy 166

  zdaje sie,. ze Glapinski utracil zdolnosc kierowania NBP... powinni go skierowac na specjalistyczne badania i odwolac ze stanowiska

 • jare_jare

  Oceniono 170 razy 158

  Brejzy nie mogą zdzierżyć. Jest jednym z niewielu sensownych posłów opozycji. Drąży w cholerę i jest mega niewygodny. Zamiatał Wassermann na komisji AG jak chciał, podobnie jak tego drugiego chłoptasia (nie warto nawet pamiętać, chyba Kraszewski, czy inny pieron - ten co przy jednym z finalnych monologów Tuska strzelał miny, jakby właśnie pędzący pociąg jechał w jego kierunku). Próby ośmieszenia też były podejmowane - cała prawacka strona mocy nabijała się z Toi-Toi Gate. Jednak o tym, że prokuratura potwierdziła podpalenie już milczeli.

 • ochujek

  Oceniono 112 razy 104

  Jak on śmie domagać się jawności od bolszewików? Partia wie najlepiej co ciemny lud powinien wiedzieć.

 • rybka9915

  Oceniono 88 razy 84

  pisbolszewicka zlodziejnia i jej prymitywne kacyki potrafia rozwalic kazda szanujaca sie i szanowana do tej pory instytucje. glapinskiemu kasy bylo za malo, musial sobie jeszcze prymitywne jak cep, nadymane, lateksowe odaliski na koszt panstwa sprawic, coby mu sie w robocie za 60 kilo PLN miesiecznie nie nudzilo.

 • antonikarcz

  Oceniono 81 razy 75

  PiSuary tak się rozpasały już nawet do prywatnych spraw sądowych wykorzystują instytucje państwa i pieniądze polskiego podatnika, aby nie płacić kosztów sądowych, żenada.

 • indan

  Oceniono 77 razy 69

  Brawo panie pośle, coraz więcej smrodu, kopać zadki "podłej zmianie", doprowadzić ich do wściekłości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX