Ziobro odznaczył wydalonego z Norwegii Sławomira Kowalskiego. "Oby więcej takich konsulów"

Polski konsul, który w tym roku został wydalony z Norwegii, otrzymał medal za zasługi dla wymiaru sprawiedliwości. Sławomir Kowalski został odznaczony przez Zbigniewa Ziobrę.
Zobacz wideo

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nagrodził konsula Sławomira Kowalskiego medalem "Zasłużony dla wymiaru sprawiedliwości" za zaangażowanie w walkę o prawa polskich rodzin w Norwegii. "Oby więcej takich konsulów, oby więcej polskie rodziny miały takiego wsparcia" – powiedział minister Zbigniew Ziobro podcza wręczania odznaczenia. W połowie lutego konsul Sławomir Kowalski został wydalony z Norwegii.

Sławomir Kowalski nagrodzony medalem. Niedawno został wydalony z Norwegii

Sławomir Kowalski był znany ze swojego zaangażowania w walkę o prawa polskich rodzin, które czuły się pokrzywdzone przez działania norweskiego Barnevernet - urzędu, którego zadaniem ma być dbanie o dobro dzieci.

Z końcem stycznia Norwegia zażądała od polskiego MSZ, by konsul został odwołany z placówki w Oslo i odesłany do kraju. Rzecznik norweskiego MSZ Per Bardalen Wiggen wyjaśniał w oświadczeniu dla prasy, że powodem takiej decyzji władz Norwegii jest postępowanie Sławomira Kowalskiego w niektórych sprawach wchodzących w zakres jego obowiązków konsularnych, w tym jego zachowanie wobec funkcjonariuszy państwowych, które nie spełnia wymogów stawianych dyplomatom. 

Dwa lata temu Sławomir Kowalski otrzymał tytuł "Konsula Roku". Jest to nagroda przyznawana przez szefa MSZ, którą wręcza się zagranicznym konsulom wyróżniającym się wiedzą merytoryczną, zaangażowaniem w pełnienie funkcji konsularnych i szczególnymi osiągnięciami.

Więcej o:
Komentarze (159)
Ziobro odznaczył wydalonego z Norwegii Sławomira Kowalskiego. "Oby więcej takich konsulów"
Zaloguj się
 • kuba161048

  Oceniono 54 razy 24

  Facet chciał w cudzym domu " przestawiać meble , gospodarza obrażał , znieważył jego zwyczaje i tradycję " kiedy gospodarz go wyrzucił Ziobro go odznaczył . CHORE PAŃSTWO.

 • plastikpiokio

  Oceniono 36 razy 24

  wszystko jest postawione na głowie ciekawe kiedy ta sztuczna piramida się zawali.

 • kawa79

  Oceniono 35 razy 17

  "Oby więcej takich konsulów, oby więcej polskie rodziny miały takiego wsparcia" - wsparcia w katowaniu dzieci? Dziki nadwiślański kraik!

 • munaciello

  Oceniono 25 razy 15

  Konsul patriota, co ukochał polskie dzieci...
  Pomnik mu!
  Jak Jankowskiemu...

 • jurand48

  Oceniono 25 razy 13

  Cała Europa to siedlisko szatana …………... tylko MY Naród Wybrany ...Polska przekroczyła już wszelkie granice śmieszności … z nas już się nie śmieją.... tylko z politowaniem kiwają głowami .

 • galaktyczne_jajco

  Oceniono 27 razy 11

  zaraz, moment, to ten co własnymi ekstrametami budynki w Oslo mazał???

 • marcel2761

  Oceniono 22 razy 10

  w Norwegii obowiązuje norweski kodeks - prawa dzieci, aby dorastały w normalnych warunkach stoją na pierwszym miejscu. Koleś się tylko zbłaźnił swoja zaściankowością

 • roro1000000

  Oceniono 18 razy 10

  ziobro tylko proponuje zaostrzanie kar co g. daje..niech sie pochwali ilu przestepców więcej schwytano za jego pontyfikatu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX