Prasa: Nie ma miejsca dla Kazimierza Marcinkiewicza w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Kazimierz Marcinkiewicz nie może liczyć na miejsce na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego - informuje "Super Express". Z ustaleń dziennika wynika, że z wyborczego wyścigu ma eliminować go sytuacja w jego życiu prywatnym.
Zobacz wideo

Kazimierz Marcinkiewicz był jednym z polityków, którzy podpisali dokument, wzywający do utworzenia wspólnej listy opozycji na eurowybory. Mimo to nie będzie kandydatem Koalicji Europejskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, choć mówiło się, że będzie "trójką" na liście w województwie zachodniopomorskim - relacjonuje "Super Express".

Kazimierz Marcinkiewicz poza listą do PE. Chodzi o jego konflikt z żoną?

Dziennikarze "Super Expressu" ustalili, że politycy związani z Koalicją Europejską nie biorą pod uwagę kandydatury Kazimierza Marcinkiewicza ze względu na sytuację w jego życiu prywatnym. Była żona polityka, Izabela Marcinkiewicz, oskarża go o to, że nie płaci jej alimentów i jest jej winny ponad 110 tysięcy złotych. 

"Powiem dyplomatycznie: o listach zdecydujemy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. I nie ma tematu, jeśli chodzi o pana Marcinkiewicza" - "Super Express" cytuje słowa wiceszefa PO Borysa Budki.

Politycy PO w nieoficjalnych rozmowach mieli przyznać, że powodem, dla którego Kazimierz Marcinkiewicz nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jest jego konflikt z byłą małżonką. 

"Choć Marcinkiewicz chce od nas startować, to nic z tego. Byłby dla nas zbyt dużym obciążeniem. Mówi o praworządności, a jednak w życiu prywatnym prawo sobie lekceważy. Nie jestem za tym, aby ktoś taki był na naszych listach do PE" - miał powiedzieć dziennikowi jeden z ważnych polityków Platformy Obywatelskiej, niewymieniony z imienia i nazwiska.

Więcej o:
Komentarze (209)
Prasa: Nie ma miejsca dla Kazimierza Marcinkiewicza w wyborach do Parlamentu Europejskiego
Zaloguj się
 • maj.basia

  Oceniono 45 razy 29

  Przepraszam - ale której żony? Bo nic i nigdy nie było o pierwszej żonie i dzieciach? To jej się nic nie
  należało ? Tylko tej drugiej, młodej i bezdzietnej, która żąda niesamowitych alimentów! Coś tutaj jest nie pokolei. Gdzie my żyjemy i jakieś dziwne prawo .

 • van_norden

  Oceniono 51 razy 25

  Alimenty się płaci na dzieci a nie zdrową dorosłą kobietę. Niech sobie znajdzie uczciwą pracę

 • jego_eminencja

  Oceniono 22 razy 22

  Kazik jeszcze jako nauczyciel fizyki w liceum w Gorzowie miał opinie erotomana, podrywał uczennice, doszło do tego ze jego żona zabronił la mu udzielania korepetycji dziewczynom. Potem pozna ł niedojrzała emocjonalnie Isabel lat 26 która zachowywała sie jakby miała 16 lat co bardzo podniecilo Kazika

 • siwywaldi

  Oceniono 31 razy 21

  Kazia powinien wystawić Polski Związek Łyżwiarski. :-))
  Bo takiego "ŚLIZGACZA" jak on, to polska polityka wcześniej nie znała. I pewnie nigdy by nie poznała, gdyby nie geniusz Kaczyńskiego, który jakimś cudem wypatrzył go, w prowincjonalnym w sumie Gorzowie Wielkopolskim....

 • aqua7x

  Oceniono 27 razy 17

  no kazik... sporo cie kosztuje ta twoja milosc...

 • tetradrachma

  Oceniono 21 razy 15

  Macie racje, Marcinkiewicz, to skompromitowana miernota mentalna i moralna, a co z filarem religii smoleńskiej Becia Szydło i jej imienniczka Kempa ?! Jak, można dopuscic aby te dwa tłumoki nadal -kompromitowały w Brukseli - Polske ?!

 • sanczozlamanczo

  Oceniono 24 razy 14

  w ten sposób to można wyeliminować połowę z hotelu poselskiego

 • white_lake

  Oceniono 14 razy 12

  biedny Kaz, kariera w gruzach,
  czy mi go żal? WCALE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX